Alūksne īsumā

 alūksne Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītā projekta „Tranzītceļa P43 maršruta rekonstrukcija Alūksnes pilsētā” tehniskā projekta autors ir saskatījis risinājuma korekcijas iespēju Helēnas un Bērzu ielas krustojumā, veicot trasējuma izmaiņas, kas palielina rotācijas apļa diametru. Izmaiņās iekļauta arī ietves izbūve pie šī krustojuma iepretim „Supernetto”, kas bija iespējama, pašvaldībai vienojoties ar piegulošās zemes īpašnieku. Sakarā ar šīm izmaiņām kopējie darbu apjomi nemainās.

Alūksne Alūksnes pilsētas tautas nama deju kopa „Jukums” (vadītāji Inita un Agris Veismaņi) pagājušajā nedēļā Ļipeckā (Krievijas Federācija) notikušajā starptautiskajā tautas mākslas konkursā-festivālā kļuvis par II pakāpes laureātu deju kolektīvu grupā. Konkursā piedalījās nedaudz vairāk kā 40 kolektīvi ar apmēram 1000 dalībniekiem. Šajā konkurencē „Jukuma” panākumi ir īpaši izceļami, jo par II pakāpes laureātiem viņi kļuvuši, pirmo vietu atstājot vien mājinieku - Ļipeckas kolektīvam.

Alūksne Novada pašvaldība aicina novada pārtikas sīkražotājus pieteikties dalībai Vidzemes reģiona stendā ikgadējā starptautiskā pārtikas izstādē „Riga Food 2013”, kas notiks no 4. līdz 7.septembrim Rīgā. Vidzemes plānošanas reģions iecerējis veidot kopīgu stendu reģiona pārtikas sīkražotājiem, lai varētu gan atrast sadarbības partnerus starp veikalniekiem, iepakojumu ražotājiem, patērētājiem, gan dotu iespēju parādīt savu produkciju. Pieteikties var pa e-pastu “arita@aluksne.lv” vai pa tālruni 26668502.

Alūksne Pilssalā ir beigušies rotaļlaukuma 1.kārtas būvdarbi.  Saskaņā ar iepirkuma procedūras rezultātiem līgums par rotaļlaukuma izbūvi tika noslēgts ar IK „Inspectum” par nepilniem
20 000 latu. Finansējums 1.kārtas darbiem atvēlēts no pašvaldības budžeta. Šobrīd tiek gatavota dokumentācija, lai objektu varētu nodot ekspluatācijā.

Alūksne 5.jūnijā pulksten 21.00 Pils ielā alkohola reibumā, zaudējis spēju patstāvīgi pārvietoties, gulējis 1959.gadā dzimis Jaunalūksnes pagasta iedzīvotājs. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Alūksne 5.jūnijā no rīta konstatēts, ka naktī sabojāta Tirgotāju ielā izvietota uzņēmuma reklāmas izkārtne.

Alūksne Laika posmā kopš 1.jūnija no laivu novietnes pie ezera nozagti dažādi makšķerēšanas piederumi 95 latu vērtībā. Uzsākts kriminālprocess.

Jaunlaicene Pagasta muižas muzejam ir nepieciešama rietumu spārna un fasādes renovācija, tāpēc tiek izmantota iespēja piedalīties projektu konkursā, lai saņemtu Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai finansiālu atbalstu 25 904,15 latus. Tā īstenošanai var saņemt finansējumu simt procentu apmērā, pašvaldības daļa ir tikai PVN atmaksa – 4495,76 lati. Alūksnes novada domes lēmums paredz to nodrošināt no 2014.gada budžeta līdzekļiem. Projekts ir jāiesniedz līdz 11.jūnijam, bet rezultāti varētu būt zināmi līdz gada beigām.

Ziemeris 30.maijā konstatēts, ka naktī iekļūts kādā ēkā. Nozagts motorzāģis  “Partner 2141S”.

Alūksne 13.maijā saņemta informācija, ka Apes ielā no stāvlaukuma nozagta neaizslēgta automašīna “Audi 100 Avant”, kas vēlāk atrasta nodedzināta meža masīvā Mālupē. Aizdomās par zādzības izdarīšanu aizturēti divi 1997.gadā dzimuši alūksnieši, 1987.gadā dzimis mālupietis un 1988.gadā dzimis alūksnietis. Jaunieši mašīnu zaguši, lai pavizinātos. Viņiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Personas jau agrāk bijušas policijas redzeslokā. Izmeklēšana turpinās.

Alūksne Saņemts iesniegums, ka laika posmā no 4. līdz 12.maijam Apes ielā no kādas kāpņu telpas nozagts nepieslēgts zils velosipēds “Boxter”.

Alūksne 31.maijā pulksten 18.50 kādā veikalā Torņa ielā nenoskaidrota persona nozagusi degvīna pudeli 3,92 latu vērtībā.

Alūksne 1.jūnijā pulksten 17.35 pa Pils ielu automašīnu “VW Passat” 3,22 promiļu reibumā vadījis 1949.gadā dzimis vīrietis.

Alūksne 1.jūnijā naktī Rīgas ielā no kādas kāpņu telpas nozagts bērnu velosipēds “Shark” 20 latu vērtībā.

Alūksne 2.jūnijā naktī Rīgas ielā no kādas kāpņu telpas, brīvi piekļūstot, nozagts velosipēds “Rock machine” 150 latu vērtībā.

Liepna 3.jūnijā pulksten 22.50 ceļa Liepna-Alūksne 1.kilometrā “VW” bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un 1,87 promiļu reibumā vadījis 1987.gadā dzimis Drabešu iedzīvotājs.

Alūksne 3.jūnijā pulksten 21.20 saņemta informācija, ka Brīvības ielā deg dēļu kaudze.

Alūksne 4.jūnijā pulksten 12.00 Dārza ielā no novietnes nozagts nepieslēgts sarkans velosipēds “Bachini Element 26”.

Alūksne 4.jūnijā konstatēts, ka Miera ielā sabojāta privātmājas ārsienas dekoratīvā apdare. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Alūksne Administratīvā lietvedība uzsākta par alkoholisko dzērienu iegādāšanos un nodošanu 14 gadus vecam zēnam. Pārbaudāmās personas - 1993. un 1995.gadā dzimuši jaunieši.

Alsviķi 4.jūnijā pulksten 14.20 administratīvā pārkāpuma protokols noformēts 1965.gadā dzimušam Alsviķu iedzīvotājam, kas lietojis alu publiskā teritorijā Karvā. Vīrietis bijis 3,11 promiļu alkohola reibumā.

Citu datumu laikraksti

 • Aicina uz rokdarbu izstādi

  Ik trešdienas tikšanās Alūksnes pilsētas pensionāru biedrībai “Sudrabs” šoreiz bija neierastāka kā citkārt. Šonedēļ čaklās rokdarbnieces visu...

 • Rīko Pīķa dāmu ballīti

  Bijušās un esošās alūksnietes turpina pirms pieciem gadiem sāktu tradīciju – tikties tematiskos pasākumos. To iniciatore un organizētāja ir...

 • Pateicas labākajiem

  Trešdien Alūksnes novada pašvaldība pateicās skolēniem, kuri guvuši augstus sasniegumus olimpiādēs un interešu izglītības jomā. Vienreizējās...

 • Aiz sabiedrības stereotipu restēm

  Alūksnes un Apes novadi ir pietiekami mazi, lai cits par citu mēs zinātu visu. Arī es esmu pieredzējusi to, ka ziņa par kāda mana laba drauga ...

 • Izņem 211 tūkstošus cigarešu

  Trešdien Alūksnes iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki iepriekš uzsākta kriminālprocesa gaitā veica tiesas sankcionētu kratīšanu 1984.gadā...

 • Alūksne īsumā

  Alūksne Kājnieku skolas bāzē Alūksnē no 3. līdz 14.jūnijam notiks Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas kadetu prakse izbraukuma nometnē....