Alūksne īsumā

Alūksne Novads Pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē „Pienenīte” vasarā plānots veikt otrā stāva un sporta zāles izbūvi. „Pienenītes” vadītāja Ārija Driņina informē, ka pašlaik tiek veikts iepirkumu konkurss, bet cerams, ka darbi tiks uzsākti vasarā. “Jaunā sporta zāle ir nepieciešama, lai bērni varētu piedalīties pilnvērtīgās sporta nodarbībās tam atbilstošās telpās,” saka Ā.Driņina. Papildu grupas telpu izbūve ļaus uzņemt jaunu bērnu grupiņu. “Nav reāli pabeigt šos remontdarbus līdz septembrim, tādēļ jauno grupiņu varēsim uzņemt tikai nākamajā gadā,” skaidro vadītāja.

Alūksne, Liepna Šodien pulksten 20.00 grupa “Prāta vētra” kopā ar AS “Laima” īsteno unikālu projektu – koncertfilma “Vēl viena klusā daba” vienlaikus tiek demonstrēta 100 pilsētās un novados. Filmu par brīvu varēs noskatīties arī Alūksnes tautas namā un Liepnas tautas namā. “Kopā radītā projekta mērķis ir vienkāršs – dot iespēju 100 vietās Latvijā saņemt pozitīvas emocijas, ko neapšaubāmi radīs koncertfilma. Dodot prieku, daloties priekā, radām harmonisku laimes sajūtu – to mums iemācījis darbs, radot šokolādi. Tāpēc ticam, ka šis kinoseanss gandarīs daudzus jo daudzus gan Latvijā, gan ārvalstīs,” atzīst AS “Laima” valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis. Bezmaksas kinoseansu norises vietas un ieejas kartes atrodamas “www.ekase.lv” sadaļā “Biļetes”.

Alūksne Optikas salons “Metropole” 22.aprīlī atkal rīkos akciju, kuras laikā ceļu bedres kā puķu dobes uzziedēs Alūksnē un citās pilsētās. Pagājušajā gadā šo akciju nodēvēja par “Vislatvijas atraitnīšu akciju”, pievēršot ceļu uzturētāju un pašvaldību uzmanību ceļiem, kuri atgādina caurumotu sieru. Ziedošās bedres un brīdinoša zīme “Redzi? Bedre!” kalpos kā aicinājums braucējiem būt vērīgiem un uzmanīties no nedrošām situācijām.

Liepna Alūksnes novada dome nolēmusi iesniegt projektu “Vieglatlētikas inventāra iegāde Liepnas internātpamatskolā” Izglītības un zinātnes ministrijas izsludinātajam projektu konkursam. Projekta kopējās izmaksas apstiprinātas 3000 latu apmērā. Atbalsta gadījumā tiks nodrošināts pašvaldības līdzfinansējums 50 procentu apmērā no budžeta līdzekļiem. Projektus sporta inventāra papildināšanai iesniegs arī Liepnas vidusskola, Bejas, Malienas, Pededzes, Strautiņu, Ilzenes, Mālupes, Jaunlaicenes, Ziemera pamatskola, Alūksnes sākumskola, vidusskola un ģimnāzija.

Mārkalne Ir apstiprināts SIA “Rūpe” tehniski ekonomiskais pamatojums ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstībai pagasta ciemā. Projekta īstenošanai Valsts kasē tiks ņemts aizņēmums 25 935,76 jeb 15 procenti no kopējām projekta izmaksām. Uzdots SIA “Rūpe” gatavot iesniegumu Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma saņemšanai 146 969,30 latu apmērā.

Pededze Alūksnes novada domes sēdē apstiprināja SIA “NM Consulting” izstrādāto tehniski ekonomiskā pamatojuma aktualizāciju projektam, kas paredz ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstību. Tā īstenošanai novada pašvaldība ņems 21 425,15 latu aizņēmumu Valsts kasē, ko ieguldīs SIA “Rūpe” pamatkapitālā. Lai nodrošinātu priekšfinansējumu un PVN izmaksu segšanu projektam, tiek galvots SIA “Rūpe” īstermiņa finansējums aizņēmuma veidā līdz 14 000 latu.

Alūksnes novads Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka informē, ka Lielās talkas koordinators ir ainavu arhitekts Agris Veismanis. Viņš ir apkopojis pagastu pārvalžu informāciju par talkošanas vietām, turklāt vēlmi sakopt kādu vietu izrādījušas vairākas interesentu grupas. E.Aploka aicina visus, kas vēlas piedalīties talkā kopā ar saviem domubiedriem, pieteikties talkas koordinatoram, lai varētu saņemt speciālos maisus. A.Veismanim var zvanīt pa telefonu 22028275, savukārt pagastos vajadzētu interesēties pārvaldēs. Informācija par talkas vietām atrodama “www.talkas.lv”.

Alūksne 4.aprīlī no rīta konstatēts, ka Jāņkalna ielā no vairākām kāda uzņēmuma teritorijā novietotām automašīnām nozagtas aizdedzes atslēgas. Uzsākts kriminālprocess.

Alūksne Saņemts iesniegums, ka 30.martā pulksten 21.50 kādā veikalā Pils ielā 1995.gadā dzimis jaunietis nozadzis alkoholisko dzērienu pudeli 7,01 lata vērtībā. Uzsākts kriminālprocess.

Alūksne 8.aprīlī pulksten 12.50 Parka ielā sabiedriskā vietā alkohola reibumā un zaudējis spēju patstāvīgi pārvietoties atradies 1979.gadā dzimis Alūksnes iedzīvotājs. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Alūksne 9.aprīlī astoņos no rīta Rūpniecības ielā notikusi automašīnu “Audi 80” un “VW Passat Variant” sadursme.

Ilzene 10.aprīlī konstatēts, ka naktī iekļūts darbnīcās. Nozagts metināšanas aparāts un citas mantas. Zaudējumu apmērs tiek precizēts. Uzsākts kriminālprocess.

Citu datumu laikraksti

 • Horoskopi

  19. – 25.aprīlisAuns Nedēļas nogalē radīsies nepieciešamība gūt ātrus rezultātus tagad un tūlīt. Nepārcentieties savās darbībās. Sporta nodarbības...

 • Vai tikai bailes uzņemties rūpes?

  Inga Ozoliņa, Alūksnes pilsētas bāriņtiesas priekšsēdētāja  Pērn bijuši divi adopcijas gadījumi Lēmums par adopciju ir ļoti nopietna, bet svētīga...

 • “Mutes aizlīmēšana” neko nemainīs

  Pēc domes darbu kritizējošās intervijas ar Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju pēkšņi slēgta mājas lapa “kabile.lv”. Lapas veidotāji to sauc par...

 • Vai puišiem jābūt zilā, meitenēm – rozā?

  Jaundzimušie zēni jāģērbj puišu krāsas drēbēs, bet meitenes – sievišķīgajās. Šāds krāsu sadalījums ir stereotips vai tam ir pamatojums? “Tas ir...

 • Ape īsumā

  Gaujiena Gaujienas Jāzepa Vītola fonds saņēmis finansējumu Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā “Latviešu oriģinālmūzika”. Fonda iniciētajam...

 • Neatbalsta satiksmes ministra ideju

  Apes novada domes priekšsēdētāja Astrīda Harju tāpat kā vairums citu pašvaldību vadītāju neatbalsta satiksmes ministra Anrija Matīsa ieceri nodot...

 • Varēs saņemt kompensācijas

  Zemes īpašnieki beidzot varēs saņemt kompensācijas par saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās dabas teritorijās. To paredz Vides...