Alūksne īsumā

 Alūksne Policija jau informēja, ka 18.februārī pulksten 12.40 Latgales ielā pie mājas nr. 8 neatļautā vietā ielas braucamo daļu šķērsojusi 1943.gadā dzimusi Alūksnes iedzīvotāja. Sievieti „aizķērusi” garām braucoša automašīna, kas pēc negadījuma aizbraukusi no notikuma vietas. Negadījumā cietusi gājēja, kas pēc negadījuma pati aizgājusi no notikuma vietas un ārstniecības iestādē pēc palīdzības vērsusies apmēram stundu pēc notikušā. Par notikušo policijā uzsākts kriminālprocess. Policija lietas apstākļu noskaidrošanai lūdz atsaukties notikušā aculieciniekus un automašīnas vadītāju pa tālruni 64301406 (darba laikā), 64301400 vai personīgi policijas iecirknī Alūksnē.

Alūksne 21.februārī pulksten 21.10 Brūža ielā tādā alkohola reibuma stāvoklī, kas aizskar apkārtējo godu un cieņu, atradušies divi 1984.gadā dzimuši vīrieši. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Alūksne 23.februārī pulksten 1.50 Lielā Ezera ielā pie spēļu zāles “Klondaika” 1992.gadā dzimušam Veclaicenes pagasta iedzīvotājam izcēlies konflikts ar pagaidām nenoskaidrotu personu. Uzsākta lietas materiālu pārbaude.

Jaunlaicene 23.februārī pulksten 14.10 ceļa Lucka-Alūksne
2.kilometrā 1976.gadā dzimis Alūksnes iedzīvotājs, vadot automašīnu “Audi A6 Avant”, iebraucis pretējā braukšanas joslā, kur notikusi sadursme ar automašīnu “VW Transporter”,, ko vadījis 1985.gadā dzimis Alūksnes iedzīvotājs. Pēc negadījuma ārstniecības iestādē ar dažādām traumām nogādāti abu automašīnu vadītāji un pasažieri - 1983.gadā dzimusi sieviete, Alūksnes iedzīvotāja, un sešus gadus vecs zēns. No gūtajām traumām notikuma vietā mirusi 1959.gadā dzimusi sieviete, Alūksnes iedzīvotāja. Par notikušo uzsākts kriminālprocess.

Alūksne-Zaiceva 22.februārī pulksten 9.20 ceļa Alūksne-Zaiceva 17.kilometrā traktoru “Caterpillar CAT 730” 0,74 promiļu alkohola reibumā vadījis 1958.gadā dzimis Silvas iedzīvotājs.

Rīga-Veclaicene 22.februārī pulksten 12.05 ceļa Rīga-Veclaicene 152.kilometrā velosipēdu 2,18 promiļu reibumā stūrējis 1976.gadā dzimis Virešu pagasta iedzīvotājs.

Rīga-Veclaicene 22.februārī pulksten 13.40 ceļa Rīga-Veclaicene 144.kilometrā velosipēdu 2,27 promiļu reibumā stūrējis 1967.gadā dzimis Virešu pagasta iedzīvotājs.

alūksne Alūksnes un Apes novada fonds aicina 7.martā pulksten 15.00 fonda dibinātāju, fonda valdes, fonda padomes un fonda ekspertu kopīgu kopsapulce. Tā notiks jaunajā Sabiedrības centrā, Dārza ielā 8a, Alūksnē. Sapulcē paredzēts apstiprināt 2012.gada pārskatu, izstrādāt fonda attīstības stratēģiju 2013.-2020.gadam, ievēlēt fonda valdi un padomi. “Aicinām interesentus, kuri vēlas darboties fonda uzraudzības padomē, fonda valdē, nākt mūsu pulkā un pievienoties, lai kopīgi radītu jaunas idejas,  kā atbalstīt cilvēkus Alūksnes un Apes novados,” aicina fonda valdes locekle Indra Levane.

Ziemera pagasts Izglītības kvalitātes valsts dienests nesodīs skolas, kuras vecākiem pieprasījušas iegādāties mācību līdzekļus. Pērn tiesībsargs ierosināja septiņas pārbaudes lietas par deviņām skolām, starp kurām bija arī Ziemera pamatskola. Visas skolas ir vērstas uz sadarbību, lai situāciju atrisinātu.

Annas pagasts 22.februārī saņemts iesniegums, ka 21.februārī, brīvi piekļūstot, no kādas mājas nozagtas vairākas elektroierīces - televizors, putekļu sūcējs, urbjmašīna, mūzikas centrs. Uzsākts kriminālprocess.

Alūksne 22.februārī iekļūts kādā neapdzīvotā mājā Latgales ielā. Nozagtas dažādas mantas. Zaudējumu apmērs tiek precizēts.

Jaunalūksne 22.februārī saņemts iesniegums, ka pagastā klaiņo trīs agresīvi suņi, kas apdraud iedzīvotājus. Uzsākta administratīvā lietvedība, kuras laikā tiks noskaidroti suņu saimnieki.

Alūksnes un Apes novadi 27.februārī reidā ar mērķi kontrolēt, kā pārdevēji ievēro aizliegumu tirgot alkoholiskos dzērienus un tabakas izstrādājumus nepilngadīgām personām, devās Alūksnes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas darbinieki. Kontrolpirkumi tika veikti vairākās tirdzniecības vietās. Pārkāpumi konstatēti trīs gadījumos - nepilngadīga persona brīvi iegādājās tabakas izstrādājumus veikalā Zeltiņu pagastā, Apē Stacijas ielā un Gaujienā, kur pārdevējas, kā to nosaka likums, neuzskatīja par vajadzīgu pārliecināties par personas vecumu, pieprasot uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Par visiem konstatētajiem pārkāpumiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli. Darbs tirdzniecības vietās turpināsies. Atgādinām, ka sods par šo pārkāpumu fiziskai personai (pārdevējai) ir no 200 līdz 250 latiem, juridiskai personai - no 500 līdz 1000 latiem.

Citu datumu laikraksti

 • Notiks tradicionālais slēpojums

  Alūksnes novada ziemas sporta centrā „Mežinieki” 2.martā notiks tradicionālais slēpojums „Alūksne 2013”. Šīm sacensībām rit jau trešais gadu desmits,...

 • Horoskopi

  22. – 28.februārisAuns Brīvdienas tiks pavadītas jaukā ģimeniskā atmosfērā. Var nākties darīt darbus, kuri nepadodas tik labi, kā gribētos....

 • Meklē “Gada lauksaimnieku”

  Starptautisks konkurss Pasaules Dabas fonds sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru izsludina konkursu “Gada lauksaimnieks...

 • Nospiež parādu nasta

  Janvārī Alūksnes novada iedzīvotāju parāds par siltuma piegādi, salīdzinot ar pagājušā gada janvāri, palielinājies par 11 procentiem un sasniedz 60...

 • No pilsētas intensīvi izved sniegu

  Lai uzlabotu satiksmes drošību autovadītājiem un gājējiem, no Alūksnes ielām tiek izvests sniegs. Abos tranzīta ielu maršrutos sniegu izved VAS...