Alūksne īsumā

Alūksne Ceļu satiksmes drošības direkcijas konkursā 6.-8.klašu skolēniem „Gribu būt mobils!” Gulbenes reģiona pusfinālā desmit komandu konkurencē 2. un 3.vietu ieguva Strautiņu pamatskolas komandas “Strauti 1” un “Strauti 2”.

Rīga 15.februārī pulksten 11.00 Rīgā, kultūras un mākslas centrā “Ritums”, atklās mākslinieces Vēsmas Kokles-Līviņas grafisko darbu izstādi “Vēlās ilūzijas ziedu fantāzijā”. Savukārt tikšanās ar pašu māksliniece centrā paredzēta 24.februārī pulksten 11.00. Tad skanēs V.Kokles-Līviņas sarakstītās dziesmas Skaidrītes Melnes un Andra Voiciša izpildījumā, kā arī pati autore skandēs dzejas rindas.

Alūksne 1.februārī saņemta informācija, ka pulksten 2.30 spēļu zālē Lielā Ezera ielā divi 1986. un 1987.gadā dzimuši bāra apmeklētāji traucējuši sabiedrisko mieru un kārtību. Iesniedzējs informē arī, ka 12.janvārī 1987.gadā dzimis Alūksnes iedzīvotājs bārā salauzis krēslu, nodarot zaudējumus 55 latu apmērā. Uzsākta administratīvā lietvedība.

Alūksne 1.februārī pulksten 22.30 saņemta informācija, ka spēļu zālē Lielā Ezera ielā 1992.gadā dzimušam Annas iedzīvotājam nozagta virsjaka. Radīti zaudējumi 84 latu apmērā.

Alūksne 1.februārī pulksten 19.50 Helēnas ielā 1976.gadā dzimis vīrietis nozadzis degvīnu 2,96 latu vērtībā. Uzsākts kriminālprocess.

Alūksne 3.februārī no rīta konstatēts, ka naktī nozagts kāpņu telpā Pils ielā novietots ledusskapis “Haier”. Īpašniecei radīti zaudējumi 60 latu apmērā.

Ilzene 4.februārī pulksten 14.40 uz ceļa Zeltiņi-Trapene no ceļa braucamās daļas nobraukusi un kokā ietriekusies 1959.gadā dzimuša vīrieša, Ilzenes pagasta iedzīvotāja, vadītā automašīna “Suzuki Jimny”. Bojāts auto.

Alūksne 6.februārī pulksten 8.40 Dārza un Jāņkalna ielas krustojumā 1988.gadā dzimusi Alūksnes iedzīvotāja, vadot automašīnu “MB E270”, nav ievērojusi ceļa zīmes prasības un izraisījusi sadursmi ar Dzelzavas pagasta iedzīvotāja, 1969.gadā dzimuša vīrieša, vadīto automašīnu “Audi 80”.

Alūksne 6.februārī pulksten 14.10 kādā kāpņu telpā Pils ielā tādā alkohola reibuma stāvoklī, kas aizskar apkārtējo godu un cieņu, atradies 1961.gadā dzimis Ziemera pagasta iedzīvotājs. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Alūksne Novada dome parakstījusi vienošanos ar Satiksmes ministriju par projekta “Tranzītceļa P43 maršruta rekonstrukcija Alūksnes pilsētā” īstenošanu. Tajā paredzēts radīt komfortablu un drošu satiksmi pilsētas tranzītielās, rekonstruējot valsts 1.šķiras autoceļa Litene – Alūksne maršruta turpinājumu vietās, kur esošā infrastruktūra ir nolietojusies. Paredzēts atajunot Tālavas, Jāņkalna, Helēnas un Bērzu ielas posmus.

alūksne Lai nodrošinātu bērnu un jaunatnes sporta skolai profesionālu džudo treneri, kas sekmētu labāku džudo treniņu procesu, novada pašvaldība izveidojusi stipendiju šim un nākamajam mācību gadam. Stipendijas apmērs mēnesī noteikts 150 lati. Pretendentam, kurš vēlas apgūt džudo trenera kvalifikāciju Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, ir jāpiesakās novada pašvaldības kancelejā.

Alūksne Novada domes lēmums paredz nodrošināt līdzfinansējumu - 936,96 latus -  pašvaldības autoceļa “Miezīša ceļa gals – Baltais sils” Malienas pagastā remontam ziemas atkušņa plūdu izraisīto seku novēršanai. Līdzfinansējums ir 30 procenti no ceļam radīto zaudējumu apmēra.

Alūksne 20.februārī pulksten 17.00 Alūksnes novada pašvaldības mazajā zālē notiks infodiena par apmācību projektu mazajiem uzņēmumiem un mikrouzņēmumiem, ko 80 procentu apmērā līdzfinansē Eiropas Savienība. Pieteikties var pa tālruni 25640044 vai 26232039. Dalība infodienā ir bez maksas. Papildu informācija par projektu atrodama mājas lapā “www.mmu.lv”.

Ziemeris Pamatskolā tiks īstenots projekts, kura mērķis ir veikt energoefektivitātes pasākumus, tādējādi samazinot ēkas enerģijas patēriņu un oglekļa dioksīda emisiju apjomu. Projekta rezultātā tiks nodrošināts siltumenerģijas patēriņa samazinājums apkurei par 50 procentiem. Paredzēts siltināt fasādi, jumta pārsegumu, nomainīt jumta segumu, koka durvis, ventilācijas sistēmu, kā arī uzstādīt energoefektīvu apgaismojumu. Galvenie darbi tiks veikti sporta zāles ēkā, kas nav pilnībā siltināta. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 11 000 latu, Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta  finansējums ir 82 500 lati (75 procenti), Alūksnes novada pašvaldības līdzfinansējums – 27 500 lati (25 procenti). Projekta realizācijas laiks ir līdz 2013.gada 31.oktobrim.

Citu datumu laikraksti

 • Laimesti gaida

  Ir beigusies “Alūksnes Ziņu” abonentu loterija. Pirmā pēc SIA „Skrīveru saldumi” sarūpētā laimesta ieradās Inta Ziemiņa no Nēķenes.“Jau sen neesmu...

 • Pārliecina afgāņus – sieviete var mācīt vīriešus

  Nacionālo Bruņoto Spēku Kājnieku skolas medicīnas daļas vadības grupas feldšere Aelita Baškere bija vienīgā sieviete Latvijas grupā, kas ...

 • Ape īsumā

  Ape Novada domes janvāra sēdē deputāti ievēlēja apvienotās Apes novada bāriņtiesas sastāvu. Bāriņtiesas priekšsēdētāja ir Dace Silauniece, kura...

 • Ape īsumā

  ape Vakar pie Apes novada domes ēkas norisinājās ledus lukturu veidošana, kuru organizēja Apes jauniešu klubs “Sliedes” sadarbībā ar Apes novada...

 • Ar dzirkstošu humoru

  Alūksnes tautas namā 7.februārī pulksten 19.00 būs skatāma Leldes Stumbres pārpratumu komēdija „Plīvurītis ar punktiņiem”, ko iestudējis Rīgas...

 • Alūksne īsumā

  Jaunanna Īstenojot biedrības „Interešu centrs „Jaunanna”” projektu „Kultūras tradīciju kopšana, izceļot latviešu tautas tērpu, tautiskās dejas...

 • Īsumā

  Alūksne Novada pašvaldības atkārtoti izsludinātajā konkursā uz Alsviķu, Ilzenes un Zeltiņu pagasta pārvaldes vadītāja amatu pieteicās seši...

 • Kaķu mājas – vajadzīgas vai ne?

  Pēc kaķu namiņu izvietošanas dažādās pilsētas vietās esam saņēmuši vairāku cilvēku viedokļus, kas ir diametrāli pretēji, un arī jautājumus saistībā...

 • Vecākiem skolas grāmatas vairs nebūs jāpērk

  Gunta Ļuļe, Apes novada domes izglītības darba speciālisteVecākiem tas ir liels atbalsts Pašlaik vēl neesmu saņēmusi šo Ministru kabineta noteikuma...