Alūksne īsumā

Alūksne ◆ Pēc Pededzes pagasta pārvaldes un novada pašvaldības ierosinājuma reģionālajā vietējās nozīmes maršrutā „Alūksne – Jaseņici – Putrovka” reisā, kas pulksten 6.30 iziet no Alūksnes, kopš marta ir iekļauta jauna pietura „Pededze”. Izmaiņas paredz valsts SIA „Autotransporta direkcija” noslēgtā vienošanās ar pasažieru pārvadātāju SIA “Vidlatauto” par grozījumiem līgumā par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu.

Alūksne ◆ 18.martā Multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā norisināsies interešu izglītības pedagogu “Labās prakses skola”. Uz to aicināti novada interešu izglītības pedagogi un citi interesenti. Pasākums ilgs no pulksten 10.00 līdz 14.30. Tā laikā būs vairākas lekcijas par tehnisko modelēšanu, par to, kā veicināt jauniešu līdzdalību, kā arī dažādi vingrinājumi personības attīstībai.

Alūksne ◆ Novada adītājas ar saviem adītajiem cimdiem aicinātas piedalīties izstādē „Pierobežas raksti cimdos un jostās”, ko 4.aprīlī atklās Alūksnes muzejā. Tajā būs skatāmi gan Alūksnes Tautas lietišķās mākslas studijas „Kalme” meistaru, gan Veru pilsētas (Igaunija) amatnieku darbi. Līdz 20.martam darbus var iesniegt studijā „Kalme”, kas šobrīd darbojas Alūksnes Jaunās pils 1.stāvā, kontaktpersona Renāte Pilipa (t. 29377625).

Rīga ◆ Satiksmes ministrijai pirks nekustamos īpašumus Alūksnes novadā, kas nepieciešami valsts autoceļa Alūksne-Zaiceva posma no 4. līdz 15.kilometram rekonstrukcijas projekta īstenošanai. Īpašumi tiks pirkti par 5276 eiro. Valdība jau iepriekš iepazinās ar autoceļa Alūksne-Zaiceva posma rekonstrukcijas iepirkuma nolikuma projektiem, līguma projektiem un tehniskajām specifikācijām un atbalstīja to tālāku virzību. Autoceļa Alūksne-Zaiceva posma rekonstrukcijas iepirkuma līgumcena ir 5,92 miljoni eiro, un būvdarbu līgumiem paredzēts ERAF līdzfinansējums 85 % apmērā.

Rīga ◆ Dabas aizsardzības pārvalde īstenos Norvēģijas finanšu instrumenta finansētu projektu, kas paredz dabas aizsardzības plānus integrēt teritoriju plānojumos. Projektā izvēlētās īpaši aizsargājamās dabas teritorijas, kurām tiks izstrādāti dabas aizsardzības plāni, atrodas 15 novadu pašvaldībās, tostarp Alūksnes un Apes novados. Tas ir aizsargājamo ainavu apvidus Veclaicenē un dabas liegums Jaunannā. Ir paredzēts sākt sarunas ar pašvaldībām par dabas aizsardzības plānu sadaļu iespējamo iekļaušanu pašvaldību teritoriju plānos.

Alūksne ◆ Alūksnes novada vēlēšanu komisija, gatavojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām 24.maijā, noteikusi novada vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļu kandidātu pieteikšanas termiņu līdz 28.marta pulksten 15.00. Aizpildītas pieteikumu veidlapas jāiesniedz novada pašvaldības kancelejā. Pieteikumu veidlapas var saņemt novada pašvaldības kancelejā, pagastu pārvaldēs vai izdrukāt no Centrālās vēlēšanu komisijas mājas lapas sadaļas „Eiropas Parlamenta vēlēšanas 2014. Tiesību akti, instrukcijas, veidlapas”.

Alūksne ◆ 25.februārī tika reģistrēta informācija par to, ka Apes ielā, atverot durvju slēdzeni, no garāžas tika nozagta automašīna “Audi 100”. Tika noskaidrots, ka automašīnu bez atļaujas paņēmis īpašnieka ģimenes loceklis. Automašīnas īpašnieks atteicās rakstīt iesniegumu.

Apes novads ◆ 8.martā saņemta informācija no ārstniecības iestādes, ka pulksten  18.30 uz Vidzemes slimnīcu nogādāts 1973.gadā dzimis vīrietis, kurš pie nenoskaidrotiem apstākļiem Virešu pagastā guvis miesas bojājumus. Cietušajam vīrietim konstatēts 4,11 promiļu alkohola reibums, uzsākta notikuma apstākļu pārbaude.
 
Maliena ◆ 9.martā pulksten 8.35 1965.gadā dzimis vīrietis 2,3 promiļu alkohola reibumā vadīja mopēdu “RMR 2,124 Delta”. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Jaunanna ◆ 9.martā pulksten 10.10 1971.gadā dzimis vīrietis 2,24 promiļu alkohola reibumā vadīja velosipēdu. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Jaunanna ◆ 9.martā pulksten 10.10 1991.gadā dzimis vīrietis 2,22 promiļu alkohola reibumā vadīja velosipēdu. Noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Alūksne ◆ 10.martā saņemts iesniegums, ka 7. martā veikalā “Maxima” nenoskaidrota persona nozagusi krēmu 7,10 eiro vērtībā. Uzsākts kriminālprocess.

Alūksne ◆ 11.martā saņemts iesniegums no 1985.gadā dzimuša Alūksnes iedzīvotāja par to, ka laika posmā no 11.februāra līdz 8.martam pie nenoskaidrotiem apstākļiem nozagts televizors “Samsung” LCD un bārdas dzenamais aparāts “Philips”. Zaudējuma apmērs tiek precizēts, uzsākts kriminālprocess.

Anna ◆ 11.martā sabiedriskajā transportā 1995.gadā dzimušai sievietei no kabatas tika nozagts mobilais tālrunis “Samsung”. Uzsākts kriminālprocess.

Citu datumu laikraksti

 • Visi kopā - “Olysta”

  Visi kopā - “Olysta”

  Šodien pulksten 19.00 Alūksnes pilsētas tautas namā norisināsies deju kolektīvu sadancis “Iedejosim pavasari!”, kurā uzstāsies arī jaunizveidotais...

 • Veselības aprūpei paraksta nabadzības apliecību 2

  Veselības aprūpei paraksta nabadzības apliecību

  Domāju, katrs zina cilvēkus, kuri varētu būt starp vairāk nekā 100 000 valsts iedzīvotāju, kuriem Saeimā pirmajā lasījumā pieņemtais jaunais...

 • Alūksnes muzejā – “Daba krāso”

  Alūksnes muzejā – “Daba krāso”

  Alūksnes muzejā martā aplūkojama reizē gan neparasta, gan izglītojoša izstāde “Daba krāso”. Tajā apvienotas gan botānikas, gan senā amata –...

 • Izvirza apbalvojumam

  Izvirza apbalvojumam

  Rīt Māriņkalna tautas namā Alūksnes novada pašvaldība pasniegs Gada balvas kultūrā un sportā - apbalvojumus „Pagodinājums kultūrā” un „Pagodinājums...

 • Parakstās pret ražotni

  Parakstās pret ražotni  1

  Šonedēļ Vides pārraudzības valsts birojam (VPVB), kā arī Vides un reģionālās attīstības ministrijai iesniegts 1251 alūksnieša paraksts pret SIA...

 • Alūksne īsumā

  Alūksne ◆ Novada dome izsludinās iepirkumu, lai veiktu remontdarbus Alūksnes Jaunajā pilī. Alūksnes muzeja direktore Marita Oldere norāda – šobrīd...

 • Vai ekoloģiskajā Alūksnē taps kokogļu ražotne? 3

  Vai ekoloģiskajā Alūksnē taps kokogļu ražotne?  54

  Rīgā reģistrētā SIA „Carbon energy systems” iecerējusi Alūksnē īstenot projektu “Zaļā un inovatīvā kokogļu ražotne”, Rūpniecības ielā 2f izbūvējot...

 • Būs pirts sacensības

  Būs pirts sacensības

  1.martā visi pirts cienītāji aicināti uz Ilzenes pagastu, kur pirmo reizi notiks atraktīvas sacensības “No pirts uz pirti”. Neparasto orientēšanās...

 • Lielo iespēju zemē Ķīnā 3

  Lielo iespēju zemē Ķīnā

  Ar savu gribasspēku, mērķtiecību un neatlaidību alūksnietei Paulai Petrikalnei nesen bija iespēja piecus mēnešus dzīvot Ķīnā un mācīties ķīniešu...