Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnē īsumā

alūksne ◆ Skeitparka Alūksnē tik drīz vēl tomēr nebūs – lai gan jūnijā novada domes sēdē lēma par skeitparka konstrukciju elementu izgatavošanu un uzstādīšanu jau šoruden, augusta sēdē nolēma atbalstīt skeitparka izveidošanu, bet finansējumu skatīs pašvaldības nākamā gada budžeta sastādīšanas gaitā. Pašvaldības Kultūras un sporta nodaļai uzdots apzināt iespējamo skeitparka  konstrukciju izvietošanas vietu un uzstādīšanas izmaksas. Sākotnēji pašvaldība budžetā skeitparka izveidei rezervēja 10 000 eiro, bet parka izveidei vajag aptuveni 33 000 eiro, tādēļ domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis rosināja jautājuma izskatīšanu atlikt līdz 2015.gada budžetam. Skeitborda aktīvisti varot apvienoties arī biedrībā un piesaistīt Eiropas fondu līdzekļus ieceres īstenošanai, savukārt pašvaldība ir gatava piedalīties ar līdzfinansējumu. Iepriekš pašvaldībā apsprieda variantu skeitparka rampas izvietot O.Vācieša ielā, kur savulaik atradās vakarskola.

Mārkalne ◆ 31.augustā tika saņemta informācija, ka meža masīvā pazudusi 1941.gadā dzimusi sieviete, kura bija devusies ogot. Meklēšanas darbus veica ugunsdzēsēji glābēji, policijas darbinieki un pazudušās radinieki. Pēc apmēram stundu ilgas meklēšanas sieviete tika atrasta un izvesta no meža.

Alūksne ◆ 30.augustā no rīta ugunsdzēsēji glābēji Alūksnes ezerā niedrēs atrada apmēram 66 gadus vecu noslīkušu vīrieti, kurš tika nogādāts krastā un nodots Valsts policijas darbiniekiem.

Apes novads ◆ 30.augustā apmēram pusvienos dienā Trapenē notika automašīnas un velosipēda sadursme. Cieta 1991.gadā dzimis velosipēda vadītājs, kurš bija 2,51 promiles reibumā.

Alsviķi ◆ 1.septembrī pirms pulksten 9.00, atlaužot durvis, iekļūts kādā garāžā, no kuras nozagtas 13 ziemas un vasaras riepas. Materiālie zaudējumi - vairāk nekā 1000 eiro. Policijā sākts kriminālprocess.

Apes novads ◆ 2.septembrī Trapenē pie Līzespasta sadega automašīna “VW Golf”. Sākotnējā informācija liecina, ka automašīna sākusi degt braucot un iespējamais iemesls ir īssavienojums motortelpā. Vadītāja, 1960.gadā dzimusi sieviete, guva traumas, jo pati saviem spēkiem centās degšanu apturēt.

Alūksne ◆ 3.septembrī Pils ielā no veikala “Maxima” 1941.gadā dzimusi sieviete nozagusi dažādas preces vairāk nekā 7 eiro vērtībā. Preces atdotas veikalam. Sākts kriminālprocess.

Alūksne ◆ Muzejs saņēmis 7000 eiro baronu Fītinghofu dzimtas mauzoleja, kas atrodas Alūksnes muižas parka teritorijā, glābšanas darbiem. Līdzekļi piešķirti no valsts budžeta Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pieminekļu izpētes, glābšanas un restaurācijas programmas. Ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu un novada pašvaldības līdzfinansējumu jau pērn veikta mauzoleja arhitektoniski mākslinieciskā inventarizācija un izpēte, izstrādāts restaurācijas tehniskais projekts. Toreiz secināts, ka cokola daļa un sienas ir būtiski bojātas. “Gada sākumā saņēmām atzinumu no inspekcijas par mauzoleja aizsardzības stāvokļa pārbaudes rezultātiem, kurā norādīts, ka nepieciešams ēkas mūra konstrukciju remonts un nostiprināšana, lai novērstu tālāku konstrukciju deformāciju. Februārī sagatavojām un iesniedzām projektu par mauzoleja pamatu stiprināšanu, šuvju aizpildīšanu un fasādes plaisu labošanu un aizpildīšanu,” saka muzeja direktore Marita Oldere.

Rīga ◆ Ministru kabinets šonedēļ apstiprināja 11 025 eiro piešķiršanu ilgstošu lietusgāžu laikā radīto postījumu novēršanai Alūksnes novadā. Pašvaldība saņems valsts budžeta finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar pavasarī spēcīgo un ilgstošo lietusgāžu laikā radīto postījumu novēršanu pašvaldību īpašumā un valdījumā esošajiem infrastruktūras objektiem. Autoceļu posmos Krustiņi-Palpierkalns, Jaunlaicene-Jānīši-Balti, Jaunzemi-Karitāni, kā arī Aizupītēs un Alsviķu ciemā lietusgāžu dēļ izveidojušies izskalojumi. Minēto ceļa posmu remontdarbiem un lietusgāžu radīto postījumu novēršanai atvēlēti 15 752 eiro, tajā skaitā 4727 eiro no novada pašvaldības līdzekļiem. Par to informē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Valmiera ◆ Valmieras novada fondā finansiālu atbalstu guvuši trīs projekti no Alūksnes novada. Projektu konkursā “Mazākumtautību iniciatīvas Vidzemē” 1151,55 eiro atbalstu guvis biedrības “Pededzes nākotne” projekts “Pededzes vēsturisko kāzu tradīcijas pagātnē un mūsdienās”. Projektu konkursā “Pilsoniskās sabiedrības iniciatīvas Vidzemē” atbalstīti divi alūksniešu projekti: biedrības “Alūksnes novada sieviešu apvienība “Katrīna” projekts “Sieviete – pilsoniskās sabiedrības dvēsele un virzītājspēks”, piešķirot 870 eiro, un Alūksnes un Apes novada fonda projekts “Pa graudam labdarībai”, piešķirot 2326,81 eiro. Abi projektu konkursi organizēti sadarbībā ar Kultūras ministriju.

Citu datumu laikraksti

 • Kalnu velosipēdistiem - lieliski starti

  Kalnu velosipēdistiem - lieliski starti

  Beidzies “MySport MTB kauss 2014”, kurš četru posmu garumā 23.augustā finišēja Amatā - “Kalna Rauduvītēs” Amatciemā. Šajā posmā tika noskaidroti un...

 • Uz goda pjedestāla - arī mūsējie

  Uz goda pjedestāla - arī mūsējie

  Ar sīvām cīņām, līdzjutēju ovācijām un prieku par uzvarām Gulbenes novada Staru mototrasē aizvadīts Latvijas kausa un Latvijas junioru čempionāta...

 • Startē Pasaules militārpersonu čempionātā

  orientēšanās ◆ 26.augustā ar vidējo orientēšanās distanci Austrijā sākās Pasaules čempionāts orientēšanās sportā militārpersonām. Starp vīriešiem...