Alūksnē īsumā

Alūksne ◆ Paredzēts, ka jau šoruden sāksies Alūksnes pilsdrupu mūra konservācija un restaurācija. Saskaņā ar Alūksnes novada pašvaldības veiktā iepirkuma „Alūksnes pilsdrupu konservācija un restaurācija” rezultātu to veiks SIA “Aqua Latvia” 36 210 eiro apmērā.
10 000 eiro tam piesaistīti Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Kultūras pieminekļu izpētes, glābšanas un restaurācijas programmā, gūstot atbalstu novada pašvaldības projektam par Livonijas ordeņa Marienburgas pils drupu vienas mūra daļas konservāciju un restaurāciju, savukārt 26 210 eiro ir novada domes budžeta līdzekļi. Projektā darbus veiks pils dienvidaustrumu tornim ar savienojošo akmens mūra sienu, kas atrodas pils teritorijas labajā pusē no ieejas estrādē, maksimāli saglabājot un nostiprinot autentisko materiālu, lai nodrošinātu mūra virsmas un konstrukciju stabilitāti un samazinātu iespēju tajā iekļūt ūdenim.

Alūksne ◆ 2.oktobrī sev bīstamus apstākļus bija radījis kāds stipri iereibis vīrietis. 1973.gadā dzimušais kungs Miera ielā gulēja uz ceļa braucamās daļas. Aizmigšanas iemesls – stiprs alkohola reibums. Policija vīrieti nogādāja iecirknī atskurbšanai. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Mālupe ◆ 6.oktobrī saņemts iesniegums par apkures katla zādzību no kādas likvidētas fermas. Sākts kriminālprocess.

Apes novads ◆ 6.oktobrī Trapenes pagastā pastnieci viņas darba pienākumu pildīšanas laikā pie kādas mājas sakodis suns. Sievietei sniegta medicīniskā palīdzība. Policija noskaidro notikušā apstākļus un suņa saimnieku.

Ziemeris ◆ 6.oktobrī pēc pulksten 22.00 autoceļa Lucka-Alūksne 15.kilometrā apturēta automašīna “Toyota Land Cruiser”. Pārbaudes laikā policija konstatēja, ka 1966.gadā dzimušais automašīnas vadītājs pie stūres sēdies 2,39 promiļu reibumā. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Alūksne ◆ 7.oktobrī saņemta informācija, ka no kāda nama trešā stāva loga izkritis iereibis vīrietis. 27 gadus vecais vīrietis pēc kritiena guvis traumas un nogādāts slimnīcā. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

Alūksne ◆ Naktī no 8. uz 9.oktobri 1952.gadā dzimis alūksnietis spēcīgā alkohola reibumā (vairāk nekā 3 promiles) strīda karstumā divreiz ar nazi mugurā iedūris savai 1953.gadā dzimušajai dzīvesbiedrei, kura no gūtajām traumām mira notikuma vietā. Sākts kriminālprocess.

Alūksne ◆ Novada pašvaldība aicina iedzīvotājus ieteikt apbalvošanai ar pašvaldības apbalvojumu „Pagodinājums uzņēmējdarbībā” novada uzņēmējus. “Aicinām ieteikt labākos vietējos uzņēmumus pilsētā un pagastos, kas būtu īpaši uzslavējami kā labi un uzticami sadarbības partneri un atbalstītāji, novada tēla popularizētāji. Arī jaunos uzņēmējus ar kādu īpašu piedāvājumu, un uzņēmējus, kuri pārmantojuši un turpina ģimenes uzņēmuma tradīcijas. Var pieteikt gan SIA un akciju sabiedrības, to filiāles vai struktūrvienības, individuālos uzņēmējus, lauksaimnieciskos ražotājus, amata meistarus,” saka pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka. Pieteikumi jāsūta līdz 12.oktobrim uz e-pastu “[email protected]” vai pa pastu (Alūksnes novada pašvaldība, Dārza iela 11, Alūksne), norādot uzņēmēja vārdu uzvārdu, uzņēmuma nosaukumu, atrašanās vietu, darbības jomu un pamatojumu, kā arī informāciju par pieteikuma iesniedzēju.

Alūksne ◆ Novada jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem aicināti piedalīties novada jauniešu biznesa ideju konkursā un līdz 31.oktobrim iesniegt pieteikumus, lai saņemtu pašvaldības finansējumu uzņēmējdarbības sākšanai. Kopējais finanšu apjoms ir 5700 eiro. Viens konkursa uzvarētājs var pretendēt uz atbalstu līdz 2850 eiro. Pieteikumu var iesniegt Alūksnes novadā dzīvesvietu deklarējis jaunietis, kurš atbalsta gadījumā apņemas nodibināt un reģistrēt komercreģistrā komersantu un uzsākt komercdarbību vai reģistrēt un uzsākt saimniecisko darbību. Piedalīties konkursā var, ja persona iepriekš nav veikusi komercdarbību un nav īpašnieks jau esošam uzņēmumam. Nolikums un pieteikuma veidlapas - “www.aluksne.lv”.

Citu datumu laikraksti

 • Paldies, skolotāj!

  Paldies, skolotāj!

  Meta Lerha ir bioloģijas skolotāja Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā. Viņa ir starp tiem skolotājiem, kuri šodien pulksten 18.00 Māriņkalna...

 • Dāvanā – izstāde

  Dāvanā – izstāde

  Jaunalūksnes pagasta Bejas novadpētniecības centrs saņēmis nozīmīgu dāvinājumu – izstādi par novadnieku, gleznotāju Leo Kokli. Tā tagad ir pastāvīga...

 • Kabaču pīrāgs

  Kabaču pīrāgs

  Nepieciešams: 3 glāzes rupji rīvētu vai smalki sagrieztu kabaču; 1 glāze miltu; 4 olas; pusglāze saceptu sīpolu vai lociņu, vai apceptu puravu;...

 • Palīdzēsim Ukrainas tautai!

  Palīdzēsim Ukrainas tautai!

  Alūksnes un Apes novada fonds uzsāk jaunu labdarības akciju. Tās laikā ikviens Alūksnes un Apes novada iedzīvotājs tiek aicināts ziedot mantiskās...

 • Modernizē laboratoriju

  Modernizē laboratoriju

  SIA “Alūksnes primārās veselības aprūpes centrā” (iepriekš – Alūksnes poliklīnika) kopš septembra ir modernizēta laboratorija, ļaujot iedzīvotājiem...

 • Piedāvā vairākas vakances

  Nodarbinātības valsts aģentūras Alūksnes filiāle piedāvā astoņas vakances. Brīvas darba vietas ir arī novada pašvaldības iestādēs vairākos pagastos....