Alūksnē laulājas pāri no citiem rajoniem

Alūksnes pilsētas dzimtsarakstu nodaļā šogad reģistrētas 40 laulības. Četras reģistrētas luterāņu baznīcā, bet katoļu baznīcā - trīs.

Alūksnes pilsētas dzimtsarakstu nodaļā šogad reģistrētas 40 laulības. Četras reģistrētas luterāņu baznīcā, bet katoļu baznīcā - trīs. Kopš aprīļa laulības var slēgt jebkurā dzimtsarakstu nodaļā Latvijā neatkarīgi no dzīvesvietas.
"Daudzi pāri izmanto šo iespēju. Brauc pie mums uz Alūksni laulāties no Gulbenes, Balvu rajona, Rīgas, arī no kaimiņu pagastiem. Iespējams, viņiem šeit dzīvo radi vai ir kāds iemesls, kāpēc to dara," informē Alūksnes pilsētas dzimtsarakstu nodaļas pārzine Anita Grīvniece. Daudzi pāri izvēlas viesu namus, kur pēc svinīgās ceremonijas turpināt kāzu mielastu. Iecienīta vieta ir Mālupes pagasta "Bitītes", izvēlas arī Stāmerienas pili.
A.Grīvniece ievērojusi, ka pēdējā laikā laulībās piedalās vidēji 45 viesi. "Nav raksturīgi, ka reģistrācija notiktu tikai kopā ar vedējiem," uzsver pārzine. Viņa piebilst, ka pērn visa gada laikā reģistrētas 34 laulības.
"Ir trīs pāri, kas laulības pieteikuši oktobrī. Cerams, ka pāri vēlēsies laulāties arī Ziemassvētkos," saka A.Grīvniece. Gada pirmie mēneši nav kāzām bagāti, tad reģistrētas tikai dažas laulības. Vairāk precas vasarā.
Šogad Alūksnē reģistrēts 51 jaundzimušais - 26 meitenes un 25 zēni. Līdzīga situācija bija pērn. Miruši 114 cilvēki, kas ir nedaudz vairāk nekā pērn.

Citu datumu laikraksti

  • Naglu ciemā tagad pārsvarā saimnieko ienācēji

    Malienas pagasta apdzīvotajā vietā Naglas dzīve rit tāpat kā jebkurā pagastā. Naglās māju nav daudz, bet to kādreizējie īpašnieki jau aizgājuši...

  • Monētu savienības - jau pirms 600 gadiem

    Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas attīstības likumsakarības, viena - aptvert arvien lielāku teritoriju.Ekonomikai un tirdzniecībai ir kopējas...

  • Jauna iespēja skolēniem

    Rudens un jaunā mācību gada sākums skolēniem un skolotājiem rada jaunus pienākumus, bet sniedz arī jaunas iespējas.Rudens un jaunā mācību gada sākums...