Alūksnē otro reizi rīkos Lasīšanas svētkus

Šonedēļ Alūksnē būs Lasīšanas svētki, kur varēs tikties ar rakstniekiem Māri Putniņu un Māri Runguli, iegādāties grāmatas, uzzināt daudz interesanta par jaunāko literatūru un piedalīties citās aktivitātēs.

Šonedēļ Alūksnē būs Lasīšanas svētki, kur varēs tikties ar rakstniekiem Māri Putniņu un Māri Runguli, iegādāties grāmatas, uzzināt daudz interesanta par jaunāko literatūru un piedalīties citās aktivitātēs.
"Ir gandarījums, ka lasītprieks mūsu rajonā nav zudis. Jau trešo gadu Alūksnes rajona bibliotēkas piedalās Kultūrkapitāla fonda kultūras programmā "Bērnu žūrija", kas ir lasīšanas veicināšanas programma. Pērn tajā iesaistījās 19 rajona bibliotēkas, kurās bija 505 bērnu žūrijas eksperti - jaunie lasītāji. Jāatzīst, ka Bērnu žūrija piesaista bibliotēkām daudz lasītāju. Pašlaik bibliotēkas jau raksta pieteikumus nākamajai "Bērnu žūrijai". Lasīšanas svētkus Alūksnē organizējam otro gadu. Šoreiz tie būs 22.aprīlī, Bibliotēku nedēļas laikā Alūksnes administratīvajā ēkā no pulksten 10.00 līdz 13.30. Svētku atklāšanā no katras rajona bibliotēkas piedalīsies noteikts skaits Bērnu žūrijas ekspertu kopā ar bibliotekāriem. Viņi būs lasītprieka vēstneši mūsu pilsētā," stāsta Alūksnes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītāja Dzidra Bauere.
Viņa norāda, ka Lasīšanas svētkus Alūksnē vadīs bērnu žūrijas simbols - zaļais vīriņš, kura lomā iejutīsies Inese Ločmele.
"Visu dienu interesenti varēs apmeklēt grāmatu izstādi - pārdošanu foajē. Pulksten 10.30 Rakstnieku darbnīcā būs saruna ar rakstnieku, animatoru Māri Putniņu, varēs vērot animācijas filmas. Pēc tam būs tikšanās ar izdevuma "Spicīte" veidotājiem, būs konkurss, balvas un rotaļas. Varēs tikties ar rakstnieku Māri Runguli un Alūksnes Skolu psiholoģiskās palīdzības centra darbiniecēm," saka Dz.Bauere.
Bibliotekāri no pulksten 11.20 mazajā zālē varēs klausīties Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra pārstāvju Ivetas Krūmiņas un Sarmītes Galsas stāstījumu par caurviju motīviem Bērnu žūrijas darbā, to filozofiskajiem un lietišķajiem aspektiem. Savukārt bērni šajā laikā varēs doties uz sarunām ar avīzes "Spicā" veidotājiem un pasākumu "Manis paša darināts mīļums". Tajā alūksniete Daina Rudzīte un alsviķiete Velga Vimba rādīs bērniem pašu darinātas lelles.
Lasīšanas svētkos būs iespēja apmeklēt Dzejdaru darbnīcu un klausīties jauno literātu no Alūksnes vidusskolas un ģimnāzijas dzejas lasījumus. Darbosies arī Harija Potera fanu klubs. Tajā prezentēs jauno recepšu grāmatu, ko veidojuši fanu kluba dalībnieki. Koncertu sniegs bērnu grupa "Mākonīši" no Gulbenes.
"Mēs, bibliotekāri, priecājamies, ka Bērnu žūrija ir radījusi saikni starp bērniem un vecākiem, vecvecākiem, jo nereti viņi viens otram lasa skaļi. Tādējādi arī pieaugušie iepazīst mūsdienu bērnu literatūru. Bibliotekāri ir pateicīgi ikvienam cilvēkam, kas ir saistīts ar Bērnu žūriju. Lasīšanas svētkos sumināsim sadarbības partnerus un Viktoru Litaunieku par dalību pasaku stāstnieku konkursā," saka Dz.Bauere.
Uz Alūksnes Lasīšanas svētkiem alūksnieši ir aicinājuši arī kolēģus no Balvu un Gulbenes bibliotēkas.

Citu datumu laikraksti

  • Bērniem un jauniešiem rīko estrādes konkursu

    Kultūras portāls SVLV (www.sv.lv) sadarbībā ar Ozolnieku tautas namu un Ozolnieku novada domi 14.maijā organizēs trešo bērnu un jauniešu estrādes...

  • Pašvaldībā ir jauna sekretāre

    No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres pienākumus veiks Anita Gasperte.No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres...

  • Aizdegas ventilācijas iekārta

    10.aprīlī pulksten 6.03 Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigāde saņēma izsaukumu uz SIA “Alta S” maizes kombinātu.10.aprīlī...