Alūksnē pieprasītākie ir divistabu dzīvokļi

Alūksnes centrā divistabu dzīvoklis maksā līdz 5000 latu, ja tas ir lietošanas kārtībā. Trīsistabu dzīvokļa cena ir zemāka, četristabu - vēl zemāka.

Alūksnes centrā divistabu dzīvoklis maksā līdz 5000 latu, ja tas ir lietošanas kārtībā. Trīsistabu dzīvokļa cena ir zemāka, četristabu - vēl zemāka. Vienistabas dzīvoklis maksā gandrīz tikpat, cik trīsistabu.
"Vienistabas dzīvoklis ģimenei ir par mazu, bet par komunālajiem pakalpojumiem trīsistabu dzīvoklī daudzi nespēj maksāt. Zelta vidusceļš ir divas istabas, kur nav jādzīvo šaurībā. Tomēr nevajadzētu domāt, ka dzīvokļu cenas būs tik augstas kā Rīgā," skaidro SIA "Vidzemes īpašumi" Alūksnes nodaļas vadītājs Imants Serts.
Pieprasītas ir individuālās dzīvojamās mājas, bet to pilsētā ir maz. Pat par pusi mājas prasa fantastisku cenu. Pašlaik pārdod divas mājas ar saimniecības ēkām un zemi - vienu pilsētas centrā, otru pilsētas nomalē. To cena - 25 un 20 tūkstoši latu.
"Cenai ir jābūt saprātīgai, jo nevar pārdot to, kas patiesībā maksā trīs reizes mazāk. Manuprāt, par mājas otro stāvu nevar prasīt 27 000 latu, ja tāda ir visas mājas cena. Tiesa, Alūksnē ir lielas individuālās mājas. Tādas piemērotas lielām ģimenēm," salīdzina I.Serts.
Savukārt viensēta Malienas pagastā ar 17 hektāriem zemes maksā 10 000 latu. Ziemeru pagastā māju ar diviem hektāriem zemes var nopirkt par 6000 latu. Pašlaik pircējs meklē senatnīgu īpašumu laukos, lai iekārtotu atpūtas bāzi.

Citu datumu laikraksti

  • Latvijas zelta pagātne un nākotne

    “Zelts” ir jēdziens, ko cilvēki kopš senlaikiem apvij ar dažādiem mītiem. Dzīvē un pasakās nereti tiek likta vienlīdzības zīme starp “laime” un...

  • Bārenis - tā nav diagnoze visam mūžam

    Ik gadu vairāki desmiti bāreņu un bērni, kas palikuši bez vecāku gādības, beidz internātskolu un sāk patstāvīgu dzīvu. Kāda tā ir?Ik gadu vairāki...

  • Prezentē projektu

    Šodien Jūrmalā notiek konference, kurā Alūksnes, Talsu un Jēkabpils cilvēki ar invaliditāti prezentē projektu “Zaļā gaisma iespējām”.Šodien Jūrmalā...