Alūksnē pirmo reizi būs muzeju nakts

Šīs nedēļas nogalē, 14.maijā, trīs Alūksnes muzeji - Novadpētniecības un mākslas muzejs, Ernsta Glika Bībeles muzejs un Dabas muzejs “Vides labirints” rīkos kopīgu muzeju nakts pasākumu “Celies nu, topi gaišs!”.

Šīs nedēļas nogalē, 14.maijā, trīs Alūksnes muzeji - Novadpētniecības un mākslas muzejs, Ernsta Glika Bībeles muzejs un Dabas muzejs "Vides labirints" rīkos kopīgu muzeju nakts pasākumu "Celies nu, topi gaišs!". Alūksnē šāds pasākums notiks pirmo reizi.
"Eiropā jau vairākus gadus rīko akciju "Eiropas muzeju pavasaris" - jaunās vasaras sezonas atklāšanu. Muzeju pavasara ideja nāk no Francijas Kultūras departamenta. Muzeju pavasarī visus muzejus, kas iesaistījušies akcijā, vienu dienu var apmeklēt par brīvu. Katru gadu akcijai ir noteikta tēma. Šogad tā ir "Gaismas naktī", tādēļ tiek rīkota muzeju nakts. Katrs muzejs jauno vasaras sezonu cenšas uzsākt ar kaut ko īpašu, un mums, sadarbībā ar pārējiem diviem pilsētas muzejiem, radās iecere par kopīgu pasākumu," stāsta Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzeja direktore Aija Grīnvalde.
Kopīgu pasākumu rīko, lai pievērstu cilvēku uzmanību tam, ka Alūksnē ir vairāki muzeji un, lai arī tie ir atšķirīgi, reizēm var veiksmīgi darboties kopā.
"Sestdien no pulksten 19.30 līdz 22.00 būs atvērti visi Alūksnes muzeji un interesenti tos varēs apmeklēt par brīvu. Novadpētniecības un mākslas muzejā būs atvērti arī pagrabi, kas citkārt apmeklētājiem nav pieejami. Pulksten 22.00 pie Bībeles muzeja būs muzeju nakts atklāšana, ko iedziedās evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzes koris. Pēc tam sekos gājiens pa sveču gaismas taku uz Alūksnes parku, kura laikā būs vairākas apstāšanās. Pirmā - ar skatu uz Alūksnes Jauno pili un tās logiem. Būs arī apstāšanās pie Dvīņu ozoliem. Gājienu pa izgaismoto taku vadīs dabas muzeja "Vides labirints" vadītājs Aldis Verners. Gājiena noslēgums būs Aleksandra paviljonā ar nakts mistērijām un mūziku. Nakts mistērijas būs intriģējošas, jo Aleksandra paviljonam ir arī otrs nosaukums - Tējas paviljons. Nav izslēgts, ka paviljonā ieradīsies arī kāds augsts viesis no simtgadīgas pagātnes, jo muzeju naktī viss ir iespējams," atklāj A.Grīnvalde.
Viņa uz pasākumu aicina ikvienu interesentu - jauniešus, pieaugušos, bērnus kopā ar vecākiem. "Mēs ceram, ka laiks būs jauks, tomēr iesakām muzeju nakts pasākuma apmeklētājiem ģērbties silti. Tie, kas būs apmeklējuši visus trīs muzejus līdz pulksten 22.00 un saņēmuši uz biļetes speciālus zīmogus, piedalīsies loterijā, kurā varēs laimēt vērtīgas balvas - grāmatas. Lai nāk ikviens, jo pārsteigumu netrūks," saka A.Grīnvalde.
Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejs akcijā "Eiropas muzeju pavasaris" iesaistās jau otro gadu. Alūksnes muzejs ir guvis arī finansējumu pasākuma organizēšanai no Latvijas Muzeju valsts pārvaldes atbalstītā projekta, ko iesniedza Kultūrkapitāla fondā.

Citu datumu laikraksti

  • Naudas kupons nav nauda

    Naudai cilvēku dzīvē ir īpaša loma - to pelna un tērē, krāj un ... mēģina atdarināt, reproducēt un pat viltot. Starpība starp viltotu naudu un naudas...

  • Bībeles svētkos meklē kopīgo konfesijām

    Ceturtdien Alūksnē tradicionāli piekto reizi notika Bībeles svētki, kuros piedalījās vairāk nekā 150 skolēni, kas mācās kristīgo mācību.Ceturtdien...

  • Saņem apliecību

    Šonedēļ beidzās 180 stundu ilgs apmācības kurss bioloģiskajiem lauksaimniekiem.Šonedēļ beidzās 180 stundu ilgs apmācības kurss bioloģiskajiem...