Alūksnē pirmo reizi būs ūdens motociklu sacensības

Nākamās nedēļas nogalē, 13.augustā, uz Alūksnes ezera pirmo reizi risināsies ūdens motociklu sacensības - Latvijas čempionāta ūdens motocikliem piektais posms.

Nākamās nedēļas nogalē, 13.augustā, uz Alūksnes ezera pirmo reizi risināsies ūdens motociklu sacensības - Latvijas čempionāta ūdens motocikliem piektais posms.
Tajā ar savu ūdens motociklu ir iespēja piedalīties arī interesentiem no Alūksnes rajona.
Alūksnes pilsētas domes izglītības, kultūras un sporta darba organizatore Iveta Kovtuņenko uzsver, ka jau pirms trim gadiem ar ūdens motociklu kluba "Bombardieris" pārstāvjiem tika apsvērta iespēja rīkot sacensības Alūksnē.
"Priecājos, ka beidzot viņi ir piekrituši atbraukt arī pie mums, jo Alūksnei tas būs nebijis notikums. Sacensības sāksies pulksten 13.00 un ilgs četras stundas. Sacensību starts būs no Pilssalas. Sacensībās piedalīsies Latvijas, Igaunijas un Lietuvas sportisti. Aicinu sacensībām pieteikties arī interesentus no Alūksnes rajona, kas prot prasmīgi vadīt ūdens motociklu, jo trase nebūs vienkārša. Dalības maksu startiem varēs samaksāt arī sacensību dienā," saka I.Kovtuņenko. Interesenti no Alūksnes rajona sacensībām var pieteikties pie I.Kovtuņenko pilsētas domē.
Plānots, ka ūdens motociklu sacensību trase nebūs izvietota ezerā tik tālu kā ūdens motosporta sacensībās. Šī trase atradīsies tuvāk Pilssalai, lai iedzīvotāji varētu labāk redzēt sportistu sniegumu. Tāpat kā ūdens motosporta sacensību laikā arī šajās sacensībās skatītājiem ieeja Pilssalā būs par maksu - pieaugušajiem - 1 lats, bērniem un pensionāriem - 50 santīmu.
Latvijas čempionāta ūdens motocikliem organizators Miks Lukstiņš atzīst, ka Alūksnes ezers ir ļoti piemērots šādu sacensību rīkošanai.
"Ceram, ka sacensību dienā ezerā būs viļņi, jo tad skatītājiem būs interesantāk vērot sportistu sniegumu. Skatītāji īpašu uzmanību var pievērst sportistiem Naurim Berķim un Aivaram Strausam, kas pašlaik ir līderi," stāsta M.Lukstiņš.
Ūdens motociklu sacensības Latvijā notiek septīto gadu, taču tas joprojām ir jauns un mazpazīstams sporta veids. Šajās sacensībās dalībnieki startē trīs klasēs - "ski", ekspertu un amatieru. Ir divu veidu ūdens motocikli - sēdus vadāmais jeb "runabout" un stāvus vadāmais jeb "ski". Tie ir atšķirīgi un trasē dodas atsevišķi. Sacensību princips ir vienkāršs - visi dalībnieki ieņem savas pozīcijas vienā līnijā un pēc starta karoga nolaišanas dodas trasē. Uzvar tas, kurš pēc vairākiem nobrauktiem apļiem pirmais sasniedz finiša līniju. Starts visbiežāk tiek dots no krasta vietā, kur dziļums ir aptuveni līdz viduklim. "Ski" ūdens motocikliem starta procedūra ir vieglāka un tāpēc raitāka. Sēdus vadāmajiem motocikliem startā nepieciešami divi palīgi, kuri tur motociklu. Alūksnē skatītāji varēs vērot trīs sportistu braucienus.

Citu datumu laikraksti

  • Iesaistās latvāņu apkarošanā

    Pagājušajā gadā Zemkopības ministrijas aktīvās rīcības dēļ Latvija ieguva atbalstu latvāņu apkarošanai no Eiropas Savienības struktūrfondu...

  • Izstrādās tehnisko projektu vakarskolai

    Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē tika pieņemts lēmums par grozījumu veikšanu rajona padomes 2005.gada budžetā.Alūksnes rajona padomes jūlija sēdē...

  • Vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam

    Gada pirmajā pusē vismazāk postījumu ceļu aprīkojumam nodarīts Alūksnes rajonā. Vandāļi un pārgalvīgi braucēji radījuši 264 latu zaudējumus, tas ir...