Alūksnē pirmo reizi būs ūdens motociklu sacensības

Alūksnes pilsētā šogad paredzēti vairāki nozīmīgi pasākumi. Jauninājums būs ūdens motociklu sacensības Alūksnes ezerā, kas paredzētas augustā.

Alūksnes pilsētā šogad paredzēti vairāki nozīmīgi pasākumi. Jauninājums būs ūdens motociklu sacensības Alūksnes ezerā, kas paredzētas augustā.
"Šādas sacensības Alūksnē līdz šim nav bijušas. Latvijas ūdens motociklu asociācijas pārstāvis jau apmeklējis Alūksni un atzinis, ka mūsu pilsēta ir piemērota šādām sacensībām. Tas ir dārgs un ekskluzīvs sporta veids, dažiem alūksniešiem ir ūdens motocikli, varbūt arī viņi vēlēsies piedalīties sacensībās. Sacensību trase būs interesanta," stāsta Alūksnes pilsētas domes izglītības, kultūras un sporta darba organizatore Iveta Kovtuņenko.
Arī šogad 16. un 17.jūlijā Alūksnē varēs vērot ūdens motosportu, jo uz Alūksnes ezera risināsies Eiropas čempionāts ūdens motosportā S-850 klasē un Latvijas čempionāts visās laivu klasēs. "Šoziem laika apstākļi ir mainīgi, uz Alūksnes ezera nav pietiekami biezs ledus. Atcēlām sacensību 1.posmu vieglajām automašīnām ledus sprintā un, iespējams, nāksies atcelt arī 2.posmu. 29.janvārī uz Alūksnes ezera bija paredzēts Latvijas čempionāts skijoringā. Ceram, ka šīs sacensības izdosies pārcelt citā laikā, kad būs atbilstoši laika apstākļi," saka I.Kovtuņenko.
Būs arī tradicionālie pasākumi, piemēram, riteņbraukšanas sacensības "Keggi Velo" (12.jūnijā), Alūksnes atklātais čempionāts velokrosā vairākās kārtās, Bānīša svētki (3.septembrī) un citi. "Citādāk kā iepriekšējos gados ir plānoti Alūksnes pilsētas svētki. Tie varētu būt nedēļas garumā ar vakaru koncertiem - "Alūksne dzied", "Alūksne dejo", "Alūksne sporto" un tamlīdzīgi. Būtu iespēja apmeklēt arī vieskolektīvu koncertus. Pilsētas svētkos Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā būs arī 95 gadu jubileja un absolventu salidojums," norāda I.Kovtuņenko.
Alūksnes Novadpētniecības un mākslas muzejs ir ierosinājis rīkot atceres pasākumu novadniekiem, tādēļ 18.maijā ir plānots pasākums "Aizmirstais zelts". Tas būs veltīts sportistiem Ādolfam Liepaskalnam, Robertam Skujam un Ērikam Kehrim.
"Kopā ar domes informācijas aprites speciālisti Unu Zaduminu ir iecere īstenot ideju, ka vasarā iecienītākajās tūristu vietās Alūksnē varētu iegādāties pilsētai raksturīgus suvenīrus. Šo ieceri īstenotu sadarbībā ar vietējiem māksliniekiem. Līdz šim mūsu pilsētas tūristi izteikuši nožēlu, ka svētdienās nevar iegādāties Alūksnē darinātos suvenīrus. Arī vietējie mākslinieki ir uzsvēruši, ka šāda iecere Alūksnē ir jau vairākus gadus, bet nav īstenota, tādēļ esam apņēmušās to izdarīt," atzīst I.Kovtuņenko.
Pašlaik Alūksne gatavojas izstādei "Atpūta un sports 2005", kas no 31.marta līdz 3.aprīlim risināsies Ķīpsalā.

Citu datumu laikraksti

  • Sapņu ķērāja noslēpums

    Esmu dzirdējusi par sapņu ķērāju. Arī sarunās paziņas stāsta, ka viņiem esot sapņu ķērājs. Gribētu uzzināt par to kaut ko vairāk."Esmu dzirdējusi par...

  • Godinās labākos tirgotājus

    4.februārī notiks konkursa “Latvijas labākais tirgotājs 2004” noslēguma pasākums, kura finālā piedalās 110 dalībnieki - 39 uzņēmumi no Rīgas un 71 -...

  • Vētra radījusi 120 000 latu zaudējumus

    Alūksnes rajonā zaudējumi rēķināmi vismaz 120 000 latu apmērā. Tāda informācija nosūtīta Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijai.Alūksne...