Alūksnē plīvo pirmais Zaļais karogs

Ekoskolu programma ir plašākā vides izglītības programma Latvijā, kurā šobrīd jau darbojas vairāk nekā 200 izglītības iestāžu – no pirmsskolām līdz augstskolām. Alūksnes novada pirmsskolas izglītības iestāde (PII) “Sprīdītis” šajā programmā iesaistījusies otro gadu un šonedēļ saņēmusi Zaļā karoga apbalvojumu.

Iedvesmo lielus un
mazus
Darbība Ekoskolu programmā liek iestādei katru gadu izglītot bērnus, vecākus, vietējo sabiedrību, kā arī panākt reālas izmaiņas savā iestādē. Mērķi ir: pievērst uzmanību bērnu veselībai, PII un tās apkārtnes estētiskajai kvalitātei, veidot izpratni par dzīvesveida un patēriņa ietekmi uz vidi, veicināt skolēnu prasmi rūpēties par savu veselību un uzņemties atbildību par to, radīt veselīgu un tīru vidi, kas nekaitē.
“Lepojamies, ka esam ieguvuši šo prestižo karogu. Paldies Ekoskolu koordinatoriem par to, ka izdevies iedvesmot gan lielus, gan mazus. Vislielākais paldies PII “Sprīdītis” metodiķei un Ekoskolas projekta koordinatorei Antai Apinei, kura jau pirms diviem gadiem pārliecinoši teica, ka mums ir jābūt Ekoskolai,” teica PII “Sprīdītis” vadītāja Modrīte Voska.
Visi bērnudārza darbinieki ikdienā veic pozitīvu darbu, veidojot vidi ap mums un izglīto arī bērnus. M.Voska novēlēja, lai šis karogs plīvo lepni un ilgi.

Izcilības zīme
Ir svarīgi veicināt izpratni par vides un veselības savstarpējo saikni. To apstiprināja arī Ekoskolu programmas Latvijā koordinators Edmunds Cepurītis. “Aktuāls ir jautājums par plastmasas galda piederumu pielietojumu. Par šādām lietām vajag sākt runāt jau bērnudārzā. Man ir prieks šodien būt Alūksnē,” uzsvēra E.Cepurītis.
PII “Sprīdītis” katrs pasākums notiek, ļoti piedomājot par ekoloģisku un dabai nekaitīgu norisi. “Mēs varam būt patiesi lepni par to, ka šāds karogs Alūksnes novadā ir pirmais, un cerams, ka būs arī citi. Būsim lepni par to, ko mēs darām - viss sākas pašam ar sevi, ar ģimeni, ar novadu, līdz ar to ar visu Latviju,” teica vecāku padomes priekšsēdētāja Līva Leimane.
Latvijā ir aptuveni 60 000 iesaistīto bērnu un skolotāju, kuri ar savām aktivitātēm izglīto sabiedrību. “Zaļais karogs ir kā izcilības zīme. Tas plīvo tikai pie tām izglītības iestādēm, kuras dara visvairāk, rada vislabākās un paliekošākās pārmaiņas videi,” teica E.Cepurītis.


— Teksts un foto: Laura Felša

Citu datumu laikraksti

 • Alūksnē – 54 jaunas darbavietas 3

  Alūksnē – 54 jaunas darbavietas

  Turpinās no 1.lappusesŠonedēļ Alūksnē savu darbību uzsāka uzņēmums SIA “efn Nord”, kura pārstāvji septembra beigās uz tikšanos aicināja iedzīvotājus,...

 • Alūksne īsumā

  Apes novads ◆ 31.oktobrī Apes novadā kāds vīrietis uzglabājis 12 cigaretes bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Vīrietim noformēts administratīvā...

 • Alūksnē attīsta rūpnieciskās apbūves zonu

  Alūksnē šoruden uzsākta Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta “Alūksnes pilsētas rūpnieciskās apbūves teritorijas attīstības 2....