Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnē remontē, labiekārto un būvē 22

Alūksnes pilsētā šobrīd vairākās vietās notiek dažādi darbi, lai labiekārtotu teritoriju un radītu ko jaunu.
Pilsētas centrā strādā SIA “Ceļinieks 2010”, lai pabeigtu skvēra labiekārtošanu pie Bībeles muzeja - maina celiņu segumu, labiekārto teritoriju, sagatavo puķu dobi, ierīko dekoratīvo apgaismojumu. Darbu izmaksas ir 33 741 eiro (ar PVN). Ir sākti arī darbi, lai rekonstruētu gājēju ietvi Torņa ielā posmā no Pils līdz Rijukalna ielai.

Pārsūdz iepirkumu
Darbi Lāčplēša, Vējakalna un Rijukalna ielas pārbūvei, ūdensvada un kanalizācijas izbūvei Rijukalna ielā un ūdensvada izbūvei Vējakalna ielā vēl nav sākušies, jo ir iesniegta pārsūdzība.  Alūksnes novada pašvaldība par uzvarētāju šajā iepirkumā atzina SIA “Limbažu ceļi”, kas apņēmās darbus veikt par 306 909 eiro (bez PVN). Cits pretendents šo lēmumu ir pārsūdzējis. Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis uzsver – tas kārtējo reizi kavē iecerēto darbu veikšanu. “Kad stāsies spēkā jaunais iepirkumu likums, tajā būs paredzēts, ka, ierosinot pārsūdzību, ir jāiemaksā drošības nauda. Ja vinnē - naudu atgūst, ja nevinnē pārsūdzību – nauda tiek zaudēta. Tagad: kā tikai kādam kaut kas nepatīk, tā ierosina pārsūdzību, tādējādi arī nepamatoti kavējot darbu sākšanu,” saka A.Dukulis.

“Iegāž” projektētājs
A.Dukulis norāda, ka pašvaldība jau mēnesi gaida, lai ar SIA “ReRe Vide” noslēgtu līgumu par rekonstrukcijas darbu sākšanu Rūpniecības un Ganību ielās. “Mūs “iegāza” projektētājs, uzņēmums  “DG Baltic”, jo nenodod noteiktajā termiņā projektu. Tiklīdz būs un gūsim projekta pieteikuma apstiprinājumu, varēsim sākt būvniecības darbus,” saka A.Dukulis. Darbu līgumcena ir 995 599 eiro (bez PVN). Vai nebūs līdzīgi kā ar Pils ielas rekonstrukciju savulaik, kad vēlā rudenī noņēma veco asfaltu un pa rudeni, ziemu, pavasari autovadītājiem transports bija jālauž pa bedrainu ielu, jo ziemā darbi nenotiek? A.Dukulis atzīst – darbus noteikti grib iesākt šoruden. “Mērķis ir rudens periodā paveikt visus darbus līdz mirklim, kad jāieklāj jaunais asfalta segums, ko darīs nākamgad. Ja laika apstākļi atļaus, darbus veiks pa posmiem, nevis visā ielā uzreiz, lai pa ziemu ielas pamatne “nosēstos” un pavasarī varētu kvalitatīvi ieklāt jauno asfaltu. Tāpat arī trim ielām gar parku,” saka A.Dukulis.

Remontēs laipas un stāvlaukumu
Ziemas mēnešos pašvaldība arī veiks Lujāna drupu teritoriju sakopšanu – nojauks vecos mūrus un notīrīs apaugumu. “Ziemā taps arī projekts Pilssalas laipām, no kurām startē laivas ūdens motosporta sacensībās, un projekts blakus esošajam stāvlaukumam. Apzināsim, cik tas varētu izmaksāt, lai var paredzēt līdzekļus no pašvaldības budžeta un šo Pilssalas teritoriju sakārtot līdz ar jaunās multifunkcionālās ēkas būvniecību. Darbi jāpaveic tā, lai nākamvasar nenāktos izlaist ierastās ūdens motosporta sacensības Alūksnes ezerā,” stāsta A.Dukulis. ◆

Komentāri 22

:)

Kur vēl labāk ripo nauda, kā bruģējot, rokot un stādot:)?

pirms 4 gadiem, 2016.09.27 09:53

.0

ka tik pariet

pirms 4 gadiem, 2016.09.27 11:38

:)

.0
ko tu te dari, vau?

pirms 4 gadiem, 2016.09.27 14:44

vietējais

...vai tev vēl žults ir palikusi-neesi aizrijies,tā domājot tu, UTE, drīz kājas atstiepsi....

pirms 4 gadiem, 2016.09.28 07:35

to vietējais

kas otram kapu rok, pats iekrīt.....

pirms 3 gadiem, 2016.09.28 23:58

:(

Kur vēl labāk izgāzt žulti par savu neizdevušos dzīvīti, ja ne pār tiem, kas kko dara, ierīko, labiekārto;)?

pirms 4 gadiem, 2016.09.27 10:39

:)

Neuzminēji, mana dzīve rit pilnā sparā un izdodas, tikai aklie neredz un kurlie nedzird, un meļi melo, tādi kā tu;)!

pirms 4 gadiem, 2016.09.27 14:43

:(

Ko aklie neredz, ko kurlie nedzird? Kāda nauda, kur ripo? Tu no palātas raksti? Ja ir kas zināms, sauc vārdus, uzvārdus, kas zog, kas melo? Atver acis muļķiem.

pirms 4 gadiem, 2016.09.27 16:57

(((((

Meļi-melo,zagļi- zog,nesaprotošie-priecājas,pārējie-nesaprot.

pirms 4 gadiem, 2016.09.27 16:27

Hmmm

The kas redzams bilde, vai tad jau nebija renoveets?

pirms 4 gadiem, 2016.09.28 14:28

Elsbergs

Laimīgi atkal
Pie loga es smejos,
Manā sētā
Kretīni dejo.

Viņi to labāk
Par normāliem māk,
Viņiem tas iznāk
Patiesāk

pirms 4 gadiem, 2016.09.28 14:57

Valoģa

es nudien nesaprotu šito ņemšanos, nu kas jums nepatīk, ka Alūksni sakopj, taisa kaut ko no jauna? Negribat smuku pilsētu, lai būtu ar ko lepoties? Viens tā saspiedis galvu, ka jau dzeju citē. Es domāju, ka reiz vajadzētu pēc IP adresēm dabūt ciet šitos vaimanātājus un uztaisīt paraugprāvu. Tiešām noriebies pie visiem rakstiem lasīt šitās jēlības. ja kaut kas nepatīk, tad sūdzaties, rakstat Tiesībsargam vai ko... slimie.

pirms 3 gadiem, 2016.09.28 16:52

???

Ja jau Jums, Valoģa, pat dzeja liekas kaut kādā veidā aizdomīga vai aizskaroša, tad patiešām jautājums - vai Jūs neesat galvu saspiedis (citēts no Jūsu teiktā)?

pirms 3 gadiem, 2016.09.28 19:00

Valoģam

Nevis sakopj, bet gan izzog...kas pēc tam atdos tos aizlienētos miljonus? Vai tu, pamuļķi?

pirms 3 gadiem, 2016.09.29 00:01

ex

Nakts laikā tas skvērs ir pārapgaismots-laternu trīsreiz par daudz,tās ir nevajadzīgi jaudīgas,tuvu viena otrai-tāds gaismas blāķis,nevis smalks,niansēts apgaismojums.Gan jau ,ka saimniekiem tā patīk,bet salīdzinot kaut vai ar strūklaku izcilo izgaismojumu,tad šis ir iesācēju cienīgs varējums.

pirms 3 gadiem, 2016.09.28 20:25

induss

Vienu gan nesaprotu, no kurienes tāda maniakāla tieksme visur bāzt to "Lemberga bruģi"? Vai tiešām kādam arī ir personīgās rebes šajā biznesā, kā toreiz Ventspilī? Ir protams vietas kur tas nepieciešams. Varbūt tāda "pokozuha naoborot", mēs,redz, pie pašu ēkas ļaujam kaut vai kājas mežģīt,bet pie Bībeles muzeja kaut vai divās kārtās un pa pāris gadiem no jauna? Bet varbūt labāk tur ar apstādījumiem ēnainu skvēru ierīkot? Nu jā, tas jau Alūksnei pārāk lēti sanāktu.

pirms 3 gadiem, 2016.09.28 23:50

nu kā tu nesaproti!

Jo vairāk materiālu, jo lielāka tāme, jo lielāka tāme, jo lielāks atbirums....

pirms 3 gadiem, 2016.09.29 00:04

nu jā,

Ja saskaita par abām reizēm, tad jau tuvu 100 tūkstoši būs ielikti tajā mazajā zemes pleķītī. Vai patiešām mēs neko lētāku un glītāku neprotam uztaisīt?

pirms 3 gadiem, 2016.09.29 07:11

Valoģa

a kā jūs zinat, ka izzog? Kas izzog? ja izzog, ko neceļat trauksmi? Ziņojiet, kas ar pierādījumiem? Nu bet tikai te pļurkšķat, kāds labums ta? Man, lauku cilvēkam, nekas nav saprotams.
Un par dzeju- nu tai gan te nav vieta. Ja gribās paspīdēt, ej deklamē tautas namā.

pirms 3 gadiem, 2016.09.29 08:18

ieteikums

Volodģa, Brauc pie Putlera! Tur tava īstā vieta. Korumpanti un korupcija tur dikti cieņā.

pirms 3 gadiem, 2016.09.29 08:46

Valoģa

Kāpēc man, Latvijas patriotam, jābrauc pie Putlera, kāds man sakars ar korupciju? Reizi ned. iebraucu pilsētā, skatos- atkal kko būvē, a te lasu... nu ko jau lasu. Atbildes uz maniem jaut. nevienas- a ko jūs nedariet neko? Tikai "gudri" pļū... un kurš tālāk aizpļū... nožēlojami.

pirms 3 gadiem, 2016.09.29 13:57

Voloģa

Tu pats esi nožēlojams un galvenais, ka akls.

pirms 3 gadiem, 2016.09.29 17:19

Citu datumu laikraksti

 • Dažās sekundēs paliek bez mājām 3

  Dažās sekundēs paliek bez mājām  6

  3.septembra vakaru Torņa ielas 15.nama iedzīvotāji Alūksnē neaizmirsīs ilgi, jo gāzes eksplozija dažu sekunžu laikā bez mājām atstāja 15 dzīvokļu...

 • Lepojas ar gardām kūkām 2

  Lepojas ar gardām kūkām

  Linda Barkovska: “Galvenais noslēpums kūku gatavošanā – patīk pašai un prieks, ja citiem garšo!”Apes novada kūku cepējas savas prasmes nesen izrādīja...

 • Mīlošs vīrs sievai un tēvs divām meitām 2

  Mīlošs vīrs sievai un tēvs divām meitām

  Būt par vecākiem, iespējams, ir grūtākais, taču arī vislabāk atalgotais darbs pasaulē. Un, tikai nomainoties paaudzēm, varēs novērtēt, kā šis darbs...

 • Paši savas laimes kalēji

  Paši savas laimes kalēji

  Alūksnes Kultūras centrā noritējušas divu dienu mācības “Mazo un vidējo uzņēmumu darbības uzsākšana, investīciju piesaiste, tirgus segmenta...

 • Būs atvieglojumi nekustamā īpašuma nodoklim

  Alūksnes novada pašvaldība izdos jaunus saistošos noteikumus, kas noteic atvieglojumus nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem Alūksnes novadā....

 • Apē atgriežas Elīnas Zālītes skulptūra

  Apē atgriežas Elīnas Zālītes skulptūra

  Rakstnieces, dzejnieces, prozaiķes un tulkotājas Elīnas Zālītes skulptūra atgriezusies savā vietā pie Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas – pateicoties...