Alūksnē viesojas Kanādas vēstnieks

Alūksni trešdien apmeklēja Kanādas vēstnieks Alēns Osērs, lai iepazītu novadu un tiktos ar pašvaldības pārstāvjiem. Vēstnieks apmeklēja Alūksnes novada uzņēmumus SIA ”Cewood” un SIA “4 Plus”, Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolu un Zemessardzes 31. kājnieku bataljonu, Alūksnes Kultūras centru, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju un Alūksnes mākslas skolu.

Alūksnes uzņēmumi skatās pareizajā virzienā
Tikšanās laikā ar pašvaldības pārstāvjiem vēstniekam bija iespēja uzzināt nozīmīgākos vēsturiskos faktus, informāciju par izglītības un kultūras nozaru darbību novadā, par īstenotajiem projektiem. Pēc sarunas vēstnieks devās uz Alūksnes Kultūras centru un atzina, ka ne katrā Kanādas mazpilsētā ir šāda līmeņa kultūras iestāde.
A.Osēru interesēja nodarbinātība novadā, un, kā vēstnieks atzina laikrakstam, viņš bijis patīkami pārsteigts par abiem uzņēmumiem, ko apmeklējis klātienē. “Kanādai ir svarīga koka produkcija, un ir skaidrs, ka Alūksnes uzņēmumi ir atraduši savu nišu šajā jomā, kura varētu būt interesanta Kanādas tirgum. Es ceru, ka izveidosies vienošanās, kas ļaus vairāk eksportēt koka produkciju no Latvijas uz Kanādu,” atzina vēstnieks.

Drošība Baltijas valstīm
Kājnieku skolas Mācību daļas priekšnieks majors Aivars Ratmanis vēstnieku iepazīstināja ar Latvijas armijas vēsturi, mērķiem, karavīru apmācību un specializāciju, kā arī parādīja kazarmas. Vēstnieks atzina, ka Alūksne ir nozīmīga vieta Latvijas armijai. Kājnieku skolas komandieris pulkvežleitnants Rinalds Buls atbildēja uz A.Osēra jautājumiem par Kājnieku skolu. Vizītes laikā vēstnieks uzsvēra, ka karavīri ir svarīga sabiedrības daļa.
“Bāze ir ļoti tuvu Krievijas robežai, Kanāda un Latvija strādā kopā, lai gādātu par drošību visām Baltijas valstīm. Kā jau zināms, Latvijā ir ieradušies Kanādas karavīri, un plānojam viņu klātbūtni šeit uz ilgāku laiku. Tā kā Kanādas un Latvijas bruņotie spēki tiek apmācīti kopā, es spēju iedomāties viņu klātbūtni pēc kāda laika arī šeit, Alūksnē,” stāstīja A.Osērs.
Savukārt Zemessardzes 31. kājnieku bataljona komandieris pulkvežleitnants Jānis Ritenis savā prezentācijā izklāstīja Zemessardzes darbības virzienus.

Vēlējums - māla plāksnītē
Kanādas vēstniekam bija ļoti svarīgi tikties arī ar skolēniem. Viņš atzina, ka vienmēr ir patīkami redzēt cilvēkus ārpus galvaspilsētas. “Daudzās vietās skolēni ir kautrīgi, bet ne Alūksnē – man bija prieks ar viņiem komunicēt un atbildēt uz jautājumiem par visdažādākajām tēmām,” atzina vēstnieks pēc tikšanās ar jauniešiem un pedagogiem E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā.
Vēstnieks bija pagodināts noslēgt savu viesošanos Alūksnes mākslas skolā, atklājot bijušā Kanādas vēstnieka Džona Morisona fotoizstādi “Arktikas noslēpumi”. Alūksnes mākslas skolā redzamas māla plāksnītes, kurās savus vēlējumus atstājuši vairāki kultūras un politikas darbinieki, starp kuriem ir arī 17 akreditēti vēstnieki. Arī A.Osēra kungs ierakstīja savus laba vēlējumus skolai.

Alūksnē – pirmo reizi
Šī bija vēstnieka pirmā vizīte Alūksnē. Viņš bija aizkustināts par silto uzņemšanu un jutās kā mājās, jo arī pie mums ir skaisti dabasskati, ziema un kārtīgs sniegs. Varēja just, ka viņš Alūksnē jūtas ļoti labi. “Es ļoti mīlu savu diplomāta darbu, un katra atgriešanās Latvijā ir kā kaut kā jauna atklāšana,” atzina A.Osērs.
Latviju un Kanādu vieno vēlme piedalīties demokrātijas stiprināšanā, ekonomiskajā un sociālajā attīstībā pasaulē.

Teksts un foto: Laura Felša

Citu datumu laikraksti

 • E-veselība klibo 2

  E-veselība klibo

  Jaunais gads Latvijā sācies ar obligātu valsts E-veselības sistēmas lietošanu, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu...

 • Būs jāpiejož jostas

  Alūksnes novadā šogad būs jāpiejož jostas ciešāk – iedzīvotāju skaits novadā samazinājies un līdz ar to arī pašvaldības budžets. Par Alūksnes novada...

 • Alūksne īsumā

  Alūksne ◆ 29.decembrī pulksten 10.33 ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Laurencenes ielā Alūksnē, kur daudzdzīvokļu mājā kādā dzīvoklī...