Alūksnes ģimnāzijā atklāj Foto - video klubu

Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijā pagājušajā nedēļā atklāja Foto - video klubu, kurā vairāk nekā 15 jauniešiem ir iespēja apmeklēt foto un video nodarbības, strādājot ar mūsdienīgām tehnoloģijām.

Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijā pagājušajā nedēļā atklāja Foto - video klubu, kurā vairāk nekā 15 jauniešiem ir iespēja apmeklēt foto un video nodarbības, strādājot ar mūsdienīgām tehnoloģijām.
Šādu klubu ģimnāzijā varēja izveidot, jo tika atbalstīts iesniegtais jauniešu iniciatīvas atbalsta projekts Bērnu un ģimenes lietu ministrijā, gūstot 4900 latu finansējumu. Par šiem līdzekļiem ģimnāzijas internāta ēkā izremontēja kādreizējās sanitārās telpas, izveidojot darba telpu, kā arī atpūtas un semināru telpu. Ir iegādāts arī jauns multimediju dators, jauna digitālā videokamera un digitālais fotoaparāts. Tagad jauniešiem ir iespēja Viļņa Kopmaņa vadībā klubā apmeklēt nodarbības un strādāt ar mūsdienīgu tehniku. Jaunā kluba telpas sāka apdzīvot tikai kopš to atklāšanas trešdien, bet līdz tam laikam jauniešiem jau ir bijušas piecas nodarbības ģimnāzijas ēkā. Tagad viņi varēs lietderīgi pavadīt brīvo laiku savā jaunajā klubā. Nākamgad ģimnāzija vēlas rakstīt jaunu interešu izglītības programmu par Foto - video klubu Alūksnes ģimnāzijā, lai tas būtu kā interešu izglītības pulciņš.
"Uzzinot par iespēju piedalīties šādā projektā, secinājām, ka gribētu ģimnāzijā atjaunot to, kas kādreiz šeit jau ir bijis - foto un video studiju. Līdz šim, kad jaunieši ieteica nofotografēt skolas pasākumus, mums nebija skolas fotoaparāta šādam mērķim. Arī pēdējo gadu skolas video hronika nav veidota. Nepilnas nedēļas laikā mums bija jāuzraksta projekts, jo laika bija ļoti maz. Te mums daudz palīdzēja ģimnāzijas projektu rakstītāja Elita Ausēja," stāsta ģimnāzijā īstenotā projekta vadītāja, skolotāja Inese Ločmele.
Nodarbību vadītājs V.Kopmanis atzīst, ka pašu jau kopš skolas gadiem ir saistījis foto un video, tādēļ viņš labprāt piekritis vadīt jaunā kluba nodarbības.
"Būšu priecīgs nodot savas gūtās zināšanas šajā jomā jauniešiem. Centīsimies kopīgi iepazīt tuvāko apkārtni un cilvēkus caur fotoaparāta un videokameras aci," saka V.Kopmanis.
Ģimnāzijas direktora vietas izpildītāja Daina Dubre - Dobre atzina, ka jaunais klubs skolai ir liels ieguvums, un dāvināja tā atslēgas kluba saimniekiem. Ģimnāzijas internāta administrators Jānis Jēkabsons atzinīgi vērtē, ka jau projekta īstenošanā, tostarp telpu remontēšanā, iesaistījās arī paši jaunieši. Viņam ir prieks, ka vēl viena internāta telpa nu ir skaisti izremontēta.
"Lai jauniešiem izdodas šo nodarbību laikā gūt ko tādu, ko saucam par fotomākslu! Bez mirkļa iekadrēšanas un fotografēšanas ir jābūt arī prasmei saskatīt gaismu, rakursu, sižetu. Šai prasmei ir jābūt asinīs, tad izdodas labas fotogrāfijas," saka J.Jēkabsons, kuram arī pašam ļoti patīk fotografēt.
I.Ločmele ir pateicīga visiem, kas palīdzēja klubiņa izveidošanā - Alūksnes pilsētas domei, ģimnāzijas jauniešiem, ģimnāzijas vadībai, internāta administratoram J.Jēkabsonam, saimnieciskās daļas vadītājam Ivaram Mikijanskim, grāmatvedei Veronikai Muceniecei, SIA "EET Vidzeme" un pārējiem, kas neliedza savu palīdzību.

Citu datumu laikraksti

  • Kopā ar prieku

    Es šorīt jūtos kā balta lapa bez steigas un maldiem, jo esmu kopā ar prieku. Ja man kāds pajautātu, kāpēc es priecājos, nevarētu atbildēt. Vienkārši...

  • Cilvēki mirst, lai dzīvotu

    Laikā, kad visi runā par Ziemassvētku brīnumu, par dāvanu iegādi un gaidāmo svētku svinību norisi, ir cilvēki, kam šajos svētkos citādāk garšos...

  • Lēģerniekos katrs dzīvo, kā māk

    Ej, kur iedams, brauc, kur braukdams, Latvijā it visur līdzās skaistām un lepnām mājām varēs atrast pamestas un pussabrukušas būdiņas, līdzās...