Alūksnes jaunie basketbolisti tiekas ar Kristapu Porziņģi

Bērniem motivāciju nodarboties ar sportu, regulāri trenēties, pārvarēt grūtības un sasniegt arvien labākus rezultātus sniedz iedvesmojoši līderi, ar saviem panākumiem rādot, ka iespējams ir viss. Tādēļ svētdien, 5. jūnijā, banka Citadele jaunajiem basketbolistiem organizēja lielāko Kristapa Porziņģa fanu tikšanos. Rīgā bija ieradušies 250 jaunieši no 41 Latvijas pilsētas, lai smeltos iedvesmu trenēties un sasniegt labus rezultātus.

Spēlē kopā
Olimpiskā sporta centra basketbola zālē pulcējās 10 līdz 14 gadus veci zēni un meitenes no dažādām sporta skolām un basketbola klubiem. Jauniešiem bija iespēja dzirdēt Kristapa Porziņģa stāstīto par viņa gaitām ASV, uzdot jautājumus, saspēlēties ar viņu un kopā nofotografēties. Jauniešiem šī tikšanās bija svētki un piedzīvojums ar muzikāliem pārsteigumiem no Aminatas Savadogo un grupas “Olas”, konkursiem un iesildīšanos kopā ar Renāru Zeltiņu. Bērni pacietīgi gaidīja savu kārtu piedalīties konkursos, rādīja prasmes, sākot no basketbola spēles iemaņām un beidzot ar dejošanu, kā arī atbalstīja biedrus un bija gatavi palīdzēt konkursu dalībniekiem, aizdodot cepurīti, kurpi vai paspiežot roku - tātad arī komandas gars un solidaritāte, kas ir svarīgas īpašības ceļā uz attīstību, mazajiem nav svešas. 
Mazie basketbolisti ar entuziasmu devās uz laukuma, lai saspēlētos ar Kristapu Porziņģi. Daudzi bija sagatavojuši jautājumus, parādot lieliskas zināšanas un izpratni par basketbolu, kā arī asprātību. Bērni gribēja zināt gan to, kāds ir slavenā basketbolista apavu izmērs (izrādās: 50,5!) un mīļākais ēdiens (protams, mammas gatavots), gan to, ar kuru no NBA zvaigznēm viņam izveidojusies vislabākā sadarbība un draudzība, vai treneris uz viņu rājas par kļūdām, kādas ir emocijas pēc uzvarām un kā nezaudēt optimismu, ja nepaveicas. Un, protams, topošie basketbolisti vēlējās noskaidrot, kas ir galvenie soļi, lai sportā gūtu tādus panākumus, kā tas izdevies Kristapam Porziņģim. “Galvenais ir darīt to, kas patīk. Basketbols vai jebkurš cits sports, ar ko nodarbojies, ir jāmīl; tad arī gribēsies trenēties regulāri, ja nebūs tas jādara ar piespiešanos. Un svarīgs ir ģimenes atbalsts, ticība, ka izdosies sasniegt to, ko esi iecerējis,” atklāja Kristaps.

Nes Latvijas vārdu pasaulē
“Tas, kā Kristaps Porziņģis ar saviem sasniegumiem ir nesis Latvijas vārdu pasaulē, ir absolūti unikāli. Latvijas vārds Amerikā vēl nekad tik bieži nav minēts kā pēdējā pusgada laikā, un viņiem tas saistās ar vienu simpātisku, talantīgu un darbu mīlošu sportistu. Aprīlī biju Ņujorkā, un pat taksometra vadītājs, dzirdot, ka esmu no Latvijas, teica: “Zinu, Kristaps Porziņģis”. Kristaps ir autoritāte un elks daudziem bērniem Latvijā, tāpēc organizējām šo pasākumu, turklāt tādā veidā, lai bērniem no visdažādākajām Latvijas pilsētām dotu iespēju iepazīt Kristapu klātienē un iedvesmotu viņus sasniegumiem,” teica bankas Citadele valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis.
“Man patīk būt kopā ar jauniešiem, kas mīl sportu un basketbolu. Viņi ir pilni ar brīnišķīgu enerģiju. Es aicinu arī citus jauniešus nodarboties ar sportu, trenēties un noticēt saviem spēkiem, nepadoties pie pirmajām grūtībām un īstenot lielas lietas,” teica Kristaps Porziņģis.
Pēc kopīgām basketbola spēlēm ar Kristapu un konkursiem jaunieši izmantoja iespēju kopā nofotografēties. Jāpiebilst, ka ikviens pasākuma dalībnieks tika pie Kristapa autogrāfa - iepriekšējās nedēļās Kristaps parakstīja 250 NBA spēļu fotogrāfijas, katrs no pasākuma dalībniekiem saņēma arī šādu dāvanu. 

Alūksnieši - sajūsmā
Alūksnietim Jēkabam ir 13 gadi un basketbola treniņos aizvadīti jau četri gadi, mācību laikā tiem veltot piecas pēcpusdienas nedēļā. “Vairākus gadus trenējos džudo, bet gribējās kaut ko ātrāku, azartiskāku un nolēmu izmēģināt basketbolu. Man patīk, ka uz laukuma esam daudz cilvēku, katram zināms, kas jādara, kā jāsadarbojas. Ļoti patīk braukt uz spēlēm un sacensties ar citām komandām, un, protams, uzvarēt. Es skatos arī profesionāļu spēles, jo viņu piemērs iedvesmo saņemties un censties arvien uzlabot savus rezultātus. Tāpēc ļoti priecājos par izdevību satikt Kristapu Porziņģi, man bija interesanti klātienē redzēt, kā viņš kustās uz laukuma. Gan jau, ka viņam likās ļoti vienkārši nostāties pretī bērniem, bet viņš to neizrādīja un spēlēja ar lielu interesei, tas ir forši. Man patika arī, ka Porziņģis ir vienkāršs un atklāti stāsta par savu pieredzi. Viņš tā runā, ka šķiet: spēlēt NBA ir pašsaprotami un tas motivē arī mani censties. Ir gadījies nobastot kādu treniņu, bet es cenšos no tāda paraduma tikt vaļā, jo gribu gūt panākumus basketbolā,”  atzīstas Jēkabs.
Šī gada sākumā “New York Knicks” komandā spēlējošais latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis un banka Citadele uzsāka sadarbību. Kristaps Porziņģis ir Citadeles zīmola vēstnieks, un sadarbības mērķis ir iedvesmot Latvijas iedzīvotājus attīstībai un sasniegumiem. Kristapa Porziņģa tikšanās ar jaunajiem basketbolistiem ir pirmā lielākā aktivitāte Citadeles un sportista sadarbības ietvaros. Plānoti arī citi pasākumi un pārsteigumi.
Raksts tapis sadarbībā ar Citadeli. ◆

Citu datumu laikraksti

 • Sadzirdēt sirdsbalss teikto

  Sadzirdēt sirdsbalss teikto

  Pagājušajā nedēļā Alūksnes pilsētas skolu jauniešiem pirmajiem Latvijā bija iespēja dzirdēt iedvesmojošu un slavenu cilvēku stāstus Iedvesmas stundā....

 • Varēs mainīt tautības ierakstu

  Saeimā atbalstīts priekšlikums, ka Latvijas pilsoņi bez latviskas izcelsmes, kuri vismaz 15 gadus dzīvo Latvijā, prot valsts valodu un ir piederīgi...

 • Kāda pavasara stāsts

  Pavasaris noskūpstīja zemi, atslēgdams vārtus ilgām. Kaut kas no šī skūpsta tika arī Fanijai, jo zaļā gaisma acīs iemirdzējās no jauna, pakrūtē...