Alūksnes jauniešiem veidos interneta portālu

Lai attīstītu tūrismu un jauniešu uzņēmējdarbību Alūksnē, ir sagatavoti divi projektu pieteikumi - “Tūrisma attīstība kaimiņu reģionos” un “Sadarbība pierobežas jauniešu intereses veidošanai par uzņēmējdarbību”.

Lai attīstītu tūrismu un jauniešu uzņēmējdarbību Alūksnē, ir sagatavoti divi projektu pieteikumi - "Tūrisma attīstība kaimiņu reģionos" un "Sadarbība pierobežas jauniešu intereses veidošanai par uzņēmējdarbību".
Projekts "Tūrisma attīstība kaimiņu reģionos" paredz veicināt Vidzemes pierobežas teritoriju ekonomisko attīstību, veidot jaunus tūrisma piedāvājumus, kā arī veikt to mārketingu, lai palielinātu tūristu skaitu reģionā. Plānots organizēt tūrisma uzņēmēju, Tūrisma informācijas centru un citu speciālistu pieredzes apmaiņu, izstrādāt tūristiem pievilcīgas mājas lapas internetā. Projekta partneri ir Alūksnes pilsētas dome, Alūksnes rajona padome, Veru apriņķa Attīstības aģentūra Igaunijā, Vidzemes Attīstības aģentūra, Pleskavas apgabala Attīstības aģentūra Krievijā.
Otra projekta mērķis ir attīstīt uzņēmējdarbības iemaņas pierobežas reģionu jauniešiem, stiprināt kontaktus starp jauniešiem Latvijā un Igaunijā, kā arī veicināt sadarbību starp jauniešu centriem. Tā laikā izstrādās mācību koncepciju un organizēs apmācību kursu jauniešiem uzņēmējdarbības iemaņu attīstīšanai. Izveidos interneta portālu Alūksnes jauniešiem, izmantojot Rouges pašvaldības pieredzi. Notiks konkurss par labāko interneta mājas lapas ideju. Organizēs kopīgus jauniešu pasākumus - "Uzņēmējdarbības dienu", kā arī "Sporta un veselīga uztura dienu". Te projekta partneri ir Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs, Rouges pagasta jauniešu klubs (Igaunija), Stokholmas Ekonomikas augstskola Rīgā.
"Šāgada sākumā Alūksnē sadarbībā ar Vidzemes attīstības aģentūru strādāja trīs eksperti - Ieva Ūbele un konsultanti no firmas "Cowi" Dānijā - Marija Bjerborga un Mortens Pristeds. Viņi vietējiem speciālistiem palīdzēja izstrādāt šo projektu pieteikumus. Interreg IIIA programmu konkursā tie iesniegti 18.aprīlī. Ekspertu darbu finansēja "Phare 2003" programma," stāsta Vidzemes attīstības aģentūras mediju speciāliste Agnese Karaseva.

Citu datumu laikraksti