Alūksnes kafejnīcas atzītas par konkursa “Latvijas labākais tirgotājs 2004” laureātiem

Alūksnes bistro - kafejnīca “Altiņš” un kafejnīca “Pajumte”, kas šoreiz no Alūksnes rajona piedalījās konkursā “Latvijas labākais tirgotājs 2004”, ir uzrādījuši labus rezultātus.

Alūksnes bistro - kafejnīca "Altiņš" un kafejnīca "Pajumte", kas šoreiz no Alūksnes rajona piedalījās konkursā "Latvijas labākais tirgotājs 2004", ir uzrādījuši labus rezultātus. Ēdināšanas objektu grupā uzņēmumi ir atzīti par laureātiem.
"Uzskatu, ka tas ir labs vērtējums, jo tikai nedaudz pietrūka, lai kļūtu par uzvarētājiem. Šie abi ir ļoti labi Alūksnes uzņēmumi, eksperti bija gandarīti pēc to apmeklējuma. Priecājamies, ka pirmo reizi konkursam tika pieteikts "Altiņš", bet "Pajumte" ir jau ilggadīgs mūsu konkursa dalībnieks," saka Latvijas Tirgotāju asociācijas priekšsēdētājas palīdze Sandra Grīnberga.
Katru uzņēmumu, kas pieteicies konkursam, vērtē četri eksperti pēc 100 punktu sistēmas. Pēc tam šis punktu skaits tiek sasummēts un izdalīts ar četri, iegūstot konkursa laikā nopelnīto punktu skaitu. Ja dalībnieks ir saņēmis mazāk nekā 65 punktus, tad nav iekļuvis konkursa otrajā kārtā. Ja iegūti 65 līdz 80 punkti, saņem konkursa dalībnieka diplomu. Ja iegūts 81 līdz 91 punkts, saņem konkursa laureāta diplomu, bet ja ir 92 līdz 100 punkti, tad saņem konkursa uzvarētāja diplomu. Alūksnes uzņēmumu saņemto punktu skaits šoreiz nebija tālu no uzvarētājiem.
"Kafejnīca "Altiņš" mums sagādāja patīkamu pārsteigumu, jo ir atvērts apmeklētājiem tikai sesto mēnesi un nebaidījās startēt konkursā. Uzskatām, ka Alūksnē tas ir jauks ātrās ēdināšanas uzņēmums ar interesantu telpu noformējumu. Manuprāt, viņiem, kā jaunam uzņēmumam, nepieciešams vēl iestrādāties - padomāt par ēdienkartes dažādību un daudzveidību, piedāvājot arī modernākus, ne tikai tradicionālos ēdienus. Bijām patīkami pārsteigti par skaisto banketu zāli blakus "Altiņam". Tas nozīmē, ka alūksniešiem tagad ir gaumīga vieta, kur svinēt svētkus. Nedaudz piestrādājot, citu gadu "Altiņš" noteikti varētu kļūt par uzvarētāju. Savukārt kafejnīcā "Pajumte" vajadzētu nedaudz uzlabot klientu apkalpošanas kultūru, vairāk domāt par to, kā interesanti noformēt porcijas pasniegšanai. Vajadzētu rūpētis par labierīcību vietu, jo pašlaik tās atrodas blakus kafejnīcas virtuvei, bet pieļauju, ka paši uzņēmēji jau domā, kā to novērst. Vērtējot kopumā, kafejnīca ekspertiem patika," stāsta S.Grīnberga.
Šoreiz konkursa otrajā kārtā piedalījās 110 Latvijas uzņēmumi, kurus vērtēja vairākās grupās. No tiem 46 ir atzīti par uzvarētājiem un tikai 15 - par dalībniekiem. S.Grīnberga atzīst, ka, salīdzinājumā ar citiem gadiem, veiksmīgo dalībnieku ir kļuvis vairāk.
"Žēl, ka no Alūksnes šoreiz piedalījās tikai divas kafejnīcas, lai gan to šajā pilsētā ir vairāk. Skumji, ka neviens veikalnieks nepieteicās. Arī Alūksnes pilsētas dome bija ļoti kūtra, jo konkursam neieteica nevienu pretendentu. Pakalpojumu sniedzēji taču ir vieni no lielākajiem nodokļu maksātājiem pašvaldībai," uzsver S.Grīnberga.
Konkursa laikā ekspertu komisija vērtēja uzņēmumu estētisko noformējumu, sanitāro stāvokli un iekārtojumu, apkalpošanas kultūru un kvalitāti, kārtību. Lai konkurence būtu godīga, uzņēmumus vērtēja vairākās kategorijās - tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu objekti. Dalībniekiem piešķir četras nominācijas: galvenās balvas ieguvējs, uzvarētājs, laureāts un dalībnieks.
Konkursā "Latvijas labākais tirgotājs" Alūksnes rajona uzņēmēji arī citos gados ir guvuši labus panākumus. Piemēram, 2003.gadā individuālais uzņēmums "Dzīpars" specializēto mazo veikalu grupā tika atzīts par uzvarētāju. Specializēto veikalu grupā SIA "SDA" sadzīves tehnikas veikals kļuva par laureātu, bet tirdzniecības centru grupā par laureātu atzina SIA "Valdis" tirdzniecības centru. Veikalu un kafejnīcu grupā SIA "Valrito" veikals un kafejnīca "Gustiņš" no Jaunannas tika atzīts par veiksmīgu konkursa dalībnieku.

Citu datumu laikraksti

  • Ir radīti, lai būtu viens otram blakus

    Kas cilvēka dzīvē kļūst par galveno prioritāti, kad darba mūžs ir aiz muguras, bērni izauguši un radījuši iespēju priecāties par mazbērniem.Kas...

  • Turpinās konkurss “Veselā miesā vesels gars”

    Turpinot konkursu “Veselā miesā vesels gars”, ko rīko Alūksnes rajona tūrisma darbinieki sadarbībā ar vietējiem laikrakstiem, šodien publicējam...

  • Daļu zāļu kompensēs

    Ar šā gada 1.janvāri Veselības ministrija nolēmusi daļu līdz šim centralizēti iepērkamo onkoloģisko un hematoloģisko medikamentu (tos slimnieki...