Alūksnes kinologi kļūst par Latvijas čempioniem

Pagājušās nedēļas nogalē Smiltenē risinājās Latvijas čempionāts kinologiem, kur profesionāļu klasē par Latvijas čempioniem kļuva alūksnietis Ingvars Šnikvalds ar vācu aitu sugas suni Lili.

Pagājušās nedēļas nogalē Smiltenē risinājās Latvijas čempionāts kinologiem, kur profesionāļu klasē par Latvijas čempioniem kļuva alūksnietis Ingvars Šnikvalds ar vācu aitu sugas suni Lili, bet iesācēju klasē par Latvijas čempioniem kļuva alsviķietis Andris Kalniņš ar vācu aitu sugas suni Argo.
Alūksnes sabiedriskās organizācijas "Remis" direktors Agris Naglis atzīst, ka šādi panākumi alūksniešiem bija liels un patīkams pārsteigums, jo pēc trīs gadu pārtraukuma ir atgūts Latvijas čempionu tituls. "Uzzinot kopvērtējuma rezultātus, bijām ļoti patīkami pārsteigti, bet jāatzīst, ka tāds bija arī mūsu mērķis. Turklāt ne tikai profesionāļu un iesācēju grupās kļuvām par čempioniem, bet arī komandu vērtējumā kļuvām par Latvijas čempioniem! Lai arī vairākiem mūsu kinologiem šī diena nebija veiksmīga, tomēr rezultāti ir patīkami," lepojas A.Naglis.
Kopumā čempionātā piedalījās 22 dalībnieki. Septiņi bija alūksnieši - divi startēja profesionāļu klasē, bet pieci - iesācēju klasē. Alūksnes rajona komandu pārstāvēja Ingvars Šnikvalds, Inese Mazika (profesionāļu klase), Andris Kalniņš, Santa Masinga, Ivo Purs, Raivis Podrezovs un Jānis Švolmanis (iesācēju klase).
"Kā ierasts, sacensībās dalībniekiem bija jāveic trīs etapi. Sākums mūsu kinologiem rādījās drūms, jo pirmajā etapā mūsu profesionāļu grupas dalībniekiem neveicās. Toties lielu pārsteigumu iesācēju grupā sarūpēja Santa Masinga ar minišnauceru Oto, kas pirmajā posmā izcīnīja 2.vietu, pārspējot visus vācu aitu sugas suņus.
Alūksnes kinologi kļūst par Latvijas čempioniem
"Otrajā etapā Ingvaram profesionāļu grupā bija 2.vieta, bet Andrim iesācēju grupā - 3.vieta. Trešā etapa laikā nostabilizējām savas pozīcijas, jo Ingvars guva 1.vietu, bet Inese - 2.vietu ar saviem mīluļiem. Savukārt Jānis Švolmanis iesācēju grupā bija 3.vietā," stāsta Agris Naglis.
Viņš uzsver, ka līdz ar Latvijas čempionātu kinologiem sezona ir beigusies, jo tagad būs vien treniņi un apmācības.
"Ir iecere rīkot kādu neierastu un jautru pasākumu ziemā, bet šoreiz uz Alūksnes ezera ledus. Tur varētu iztīrīt trasi, kinologiem būtu jāuzvelk 45.izmēra zābaki un jāskrien, bet suņiem jāizlien caur čūsku. Tas varētu būt jautri. Šogad mums ir jāpabeidz rekonstrukcija arī poligonā Malienas ielā - jānomaina šķēršļi, jāpabeidz iežogojuma darbi un citi," saka A.Naglis.
Arī sabiedriskajai organizācijai "Remis" ir jāveic pārreģistrācija, pašlaik ir iesniegti dokumenti, lai to pārveidotu par biedrību.

Citu datumu laikraksti

  • Ugunsgrēks vecajiem ļaudīm atņem mājas (27.septembrī)

    Ieinteresēta persona: “Notikums kārtējo reizi parāda, kādos apstākļos dzīvo vecie un slimie cilvēki Latvijā. Gribu izteikt vislielāko atzinību...

  • Dziesmotā rudens diena

    Sestdien, 17.septembrī, Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas un Alūksnes pilsētas sākumskolas 5. līdz 9.klašu koris un Ernsta Glika Alūksnes...

  • Nelaimē parādās varoņi

    Nelaime nenāk brēkdama. Skaistajā rudens sestdienā, 24.septembrī, Apes kapos godināja un pieminēja viņsaulē aizgājušos Apes iedzīvotājus, iededzot...