Alūksnes Lauvu klubs svinēs jubileju

Alūksnes Lauvu klubs šogad svinēs desmit gadu pastāvēšanas jubileju. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad klubs vēlas palīdzēt Alūksnes slimnīcai.

Alūksnes Lauvu klubs šogad svinēs desmit gadu pastāvēšanas jubileju. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad klubs vēlas palīdzēt Alūksnes slimnīcai.
"Pašlaik ir grūti prognozēt, vai rīkosim Alūksnes Lauvu kluba jubilejas pasākumu. Manuprāt, svarīgākais ir tas, ka klubs ir spējis šos desmit gadus pastāvēt un pastāv joprojām. Lauvu klubu kustībā Latvijā, salīdzinājumā ar Igauniju un Lietuvu, ir vērojama lielāka pasivitāte. Uzskatu, ka no Latvijas Lauvu klubiem mēs aktīvi darbojamies, biedri regulāri tiekas, cenšas darīt kaut ko sabiedrības labā un atbalstīt starptautisko Lauvu klubu kustību," stāsta Alūksnes Lauvu kluba prezidents Ivars Vecāns.
Lauvu klubu kustība pasaulē sākās 20.gadsimta sākumā. Pēc 2. pasaules kara šī kustība parādījās arī Eiropā. Šo klubu misija ir ne tikai savstarpēja to dalībnieku draudzība, bet arī palīdzības sniegšana. Šajā kustībā visā pasaulē ir iesaistījušies daudzi mediķi, tāpēc klubu prioritāte ir palīdzēt medicīnas iestādēm.
"Alūksnes Lauvu klubā pašlaik ir iesaistījušies 14 cilvēki. Pagājušā gada nogalē klubā iestājās jauns biedrs, par to ļoti priecājamies. Arī šogad, tāpat kā iepriekš, centīsimies atbalstīt Alūksnes slimnīcu. Pērn mums izdevās kosmētiski remontēt slimnīcas uzņemšanas nodaļas atpūtas telpu, arī šogad vēlamies kaut ko atjaunot, jo slimnīcā vajadzību ir ļoti daudz. Esam pateicīgi Lauvu klubiem Sundbibergā un Otendorfā, kas ir daudz palīdzējuši mūsu projektos," uzsver I.Vecāns.
Viņš atklāj, ka pavasarī vai vasaras sākumā Alūksnes Lauvu klubs ir iecerējis organizēt fotokonkursu jauniešiem. "Viņiem tiks izsniegtas fotofilmas un noteiktā laikā vajadzēs nofotografēt bildes par konkrētu tēmu. Pēc tam rīkosim izstādi un labākos autorus apbalvosim," saka I.Vecāns.
Gandrīz desmit gadus Alūksnes Lauvu klubs palīdz Alūksnes skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm sarūpēt Ziemassvētku eglītes. Ar kluba gādību daudz kas ir remontēts Alūksnes slimnīcā.
Nesen I.Vecāns kā Alūksnes Lauvu kluba prezidents viesojās Alūksnes sadraudzības pilsētā Sundbibergā Zviedrijā un piedalījās Sundbibergas Lauvu kluba 50 gadu jubilejas pasākumā. Tas ir viens no senākajiem Lauvu klubiem Eiropā. Alūksnieši kluba pārstāvjiem jubilejā dāvināja simboliskas dāvanas - Lielvārdes jostu un nelielu Gulbenes - Alūksnes bānīša maketu.
"Man gribējās viņiem aizvest kādu daļu no Latvijas. Dāvāju Lielvārdes jostu - kultūrvēsturisku Latvijas simbolu - un mudināju arī Sundbibergas Lauvu klubam atrast savu simbolu, kurā atspoguļot labos darbus. Manuprāt, jubilejas pasākums bija jauks. Otrā dienā mums bija iespēja doties nelielā ekskursijā pa pilsētu," klāsta I.Vecāns.

Citu datumu laikraksti

  • Izveido rokrakstu izstādi

    Alūksnes zonālajā valsts arhīvā ir apskatāma interesanta un savdabīga izstāde “Rokraksti, rokraksti”. Tajā var vērot glītus un skaistus rokrakstus,...

  • Atnākt atpakaļ uz gaismas ceļa

    Ir cilvēki, kurus arī pēc gadiem gribas satikt un parunāties. Pie tādiem pieder arī trapeniete Aira Daktere. Pirmo reizi viņu satiku Apes zonālajā...

  • Nodod projektu publiskai apspriešanai

    Virešu pagasta padome nodevusi publiskai apspriešanai projektu “Virešu pagasta autoceļi. Satiksmes drošības uzlabojumi”.Virešu pagasta padome...