Alūksnes līnijdeju grupa svin gada jubileju

Sestdienas vakars Alūksnē bija veltīts līnijdejām, jo Alūksnes līnijdeju grupa “Rock step” svinēja gada jubileju un ciemos aicināja sadraudzības kolektīvus.

Sestdienas vakars Alūksnē bija veltīts līnijdejām, jo Alūksnes līnijdeju grupa "Rock step" svinēja gada jubileju un ciemos aicināja sadraudzības kolektīvus.
"Rock step" ir dibināta pagājušā gada 11.novembrī, grupas vadītāja ir Ingrīda Ribozola. Tā ir vienīgā līnijdeju grupa Alūksnē un nav Alūksnes tautas nama kolektīvs. "Rock step" iesaistījušās 15 dalībnieces. Ziemassvētkos kolektīvs rīkoja nosaukuma vēlēšanas, kurās ar vienas balss pārsvaru uzvarēja "Rock step". Tulkojumā tas nozīmē "līnijdeju solis". Pirmajā pastāvēšanas gadā kolektīvs ir uzstājies Trapenē, Lejasciemā un Mārcienā. I.Ribozola atzīst, ka turpmākās kolektīva ieceres ir - dejot un iemācīties to darīt pēc iespējas labāk.
"Izvērtējot darbības pirmo gadu, atzīstu, ka bija vērts Alūksnē izveidot līnijdeju kolektīvu. Prieks, ko dalībnieces izjūt pasākumos, ir neaprakstāms. Tiek aizmirstas rūpes un bēdas. Es vēl mācos apgūt līnijdejas, tādēļ mums ir vieglāk citai citu saprast. Līnijdejas ir labs atpūtas veids," ir pārliecināta I.Ribozola.
Viesiem - Ilzenes, Trapenes, Gaujienas, Alsviķu, Rankas, Valkas, Gulbenes, Grundzāles kolektīvam - bija nosacījums atvest dāvanu, tai noteikti bija jābūt dejai. Jubilejas laikā dāmas pulcējās gan kopīgās dejās, gan izrādīja līdzi paņemtās "dāvanas".
Trapenes līnijdeju kolektīva dalībniece Ilze Lipstoka atzīst, ka kolektīvs labprāt dodas uz visiem pasākumiem, kur tiek aicināts.
"Tik kupli apmeklētā pasākumā kā Alūksnes kolektīva jubileja esam bijušas vēl Grundzālē, Gaujienā, Lejasciemā. Manuprāt, tā ir jauka tradīcija - kolektīvu jubilejas reizēs rīkot kopīgu sadancošanu. Mēs pērn decembrī Trapenē pirmo reizi rīkojām sadancošanu līnijdeju kolektīviem.
Alūksnes rajonā līnijdejas ir populāras, jo ne vienmēr vīri iesaistās deju kolektīvā, bet daudzām sievām ļoti patīk dejot. Dejojot līnijdejas, viņas var izpausties un jauki atpūsties," saka I.Lipstoka.
Viņa stāsta, ka trapenietes 27.novembrī ir ielūgtas uz pasākumu Gulbenes rajona Rankā, kur jubileju svinēs Rankas dejotājas. "Tie kolektīvi, kas bija Alūksnē, vienmēr cenšas būt kopā. Vienīgi gulbenietes Alūksnē bija pirmo reizi. Ar mums kopā bieži dejo Smiltenes līnijdejotājas," stāsta I.Lipstoka.

Citu datumu laikraksti

 • Skolā atver kafejnīcu

  Jaunannas pamatskolā Mārtiņdienu svinēja jau 8.novembrī. To oriģinālā kafejnīcas veidā organizēja 8.klases skolēni.Jaunannas pamatskolā Mārtiņdienu...

 • Dodas ķekatās

  Mārtiņdienas priekšvakarā aktīvākie Pededzes bibliotēkas lasītāji kopā ar bibliotēkas vadītāju Antoņinu Girs devās ķekatās pie vienīgā sava pagasta...

 • Noraida lūgumu ierosināt krimināllietu

  Ģenerālprokuratūra noraidījusi Alūksnes pilsētas domes lūgumu ierosināt krimināllietu pret SIA “Silmežs A” un sabiedrisko organizāciju “Mūzika...

 • ASV politisko batāliju ēnā

  Iepriekšējās nedēļas politiskie notikumi Latvijā nevarēja sacensties ar ASV prezidenta vēlēšanu izrādi. Vietējo masu saziņas līdzekļu neviltotā...

 • Uzņēmēji var pieteikties uz Atzinības balvu

  Alūksnes rajona uzņēmumi var pretendēt uz Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Atzinības balvu, ja līdz 15.novembrim nosūtīs savu...

 • Piedalās seminārā Rīgā

  Šodien Rīgā konferencē “Sociālā darbinieka profesionālās darbības aktualizācija darbā ar cilvēku tirdzniecībā iesaistītām personām” piedalās arī...