Alūksnes luterāņu baznīcas tornis turpmāk būs izgaismots

Lai gan Alūksnes evaņģēliski luteriskās baznīcas tornis kluss un svinīgs īslaicīgi ticis izgaismots arī iepriekš, pastāvīgi nodrošināt apgaismojumu, kas izceltu klasicisma stila vienu no arhitektoniski skaistākajiem dievnamiem Latvijā, nebija iespējams finansiālu apsvērumu dēļ. Pateicoties ziedotājam, no šodienas tornis diennakts tumšajā laikā būs izgaismots pastāvīgi.

Pateicoties ziedotājam
“Doma nodrošināt pastāvīgu torņa apgaismojumu ir bijusi, cerot uz šādu iespēju nākotnē. Šobrīd baznīcas tornis ir piedzīvojis restaurāciju un ir radusies arī brīnišķīga iespēja uzstādīt apgaismojumu. Par iespēju apgaismot torni mums jāpateicas Ivaram Sormulim, kurš labprātīgi pieteicās ziedot līdzekļus baznīcas torņa izgaismošanai. Viņš ir alūksnietis un vēlējās dot kādu ieguldījumu savai pilsētai,” stāsta Alūksnes evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieks Normunds Gražanskis. Viņš uzsver, ka tieši I.Sormulis īstenoja ideju, izveidojot projektu, saskaņojot visus nepieciešamos darbus un uzdevumus, kā arī organizējot projekta norisi.
 
Ar vienu šāvienu divi zaķi
“Esmu dzimis Alūksnē, man šeit ir vecmammas mājas, Alūksne man saistās ar laimīgu bērnību. Lai gan neesmu reliģiozs, uz Alūksnes luterāņu baznīcu vienmēr esmu raudzījies ar pietāti kā uz ievērības cienīgu Alūksnes puses lepnumu. Baznīca ilgu laiku vizuāli bija panīkusi. Kādā vakarā braucu tai garām un pamanīju, ka iela, pils ir izgaismotas, tomēr baznīca kā arhitektūras piemineklis ir it kā atstāta nomalē. Sapratu, ka kaut kas ir jādara lietas labā, turklāt tagad baznīcas tornis ir piedzīvojis restaurāciju. Tornis kļuvis skaistāks, tāpēc ir nozīme to izgaismot. Tas ir jāizceļ un jāparāda! Otrs iemesls, kāpēc radās doma par pastāvīgu izgaismošanu, ir garīgais aspekts. Ieraugot to gaismu, cilvēks varbūt aizdomāsies, ka dzīve un ikdiena ir arī kaut kas cits, nevis tikai nauda, manta, skriešana. Tādējādi ar vienu šāvienu esmu noķēris divus zaķus,” teic I.Sormulis.

Izgaismos ar LED lampām
Runājot par torņa apgaismojuma uzstādīšanas izmaksām, I.Sormulis atklāj, ka tie ir aptuveni 20 000 eiro. “Iespējams, to varētu izdarīt lētāk, bet tika domāts ilgtermiņā un par elektroenerģijas patēriņu, jo ir uzstādītas LED lampas, kas patērē maz enerģijas, bet ir ar lielu jaudu,” saka I.Sormulis.
Savukārt, runājot par nākotnes iecerēm, N.Gražanskis norāda, ka baznīcai nepieciešama jumta nomaiņa, kas jau pietiekami ilgu laiku ir aktuāls, tomēr aizvien atlikts jautājums finansiālo iespēju dēļ. “Pašlaik tiek izstrādāts tehniskais projekts, bet tas ir gan darbietilpīgs, gan finansiāli apjomīgs projekts, ir domāts arī par valsts finansējuma piesaistīšanu,” atzīst N.Gražanskis.

— Žaklīna Stricka

Citu datumu laikraksti

 • Ērmaņu muižā būs Etnonakts

  Svinot Latvijas simtgadi un laikā, kad palikušas simts dienas līdz valsts dzimšanas dienai,  11.augustā daudzviet Latvijā notiks Latvijas simtgades...

 • Lustēs sešās Latvijas simtgades zaļumballēs

  Svinot Latvijas simtgadi un laikā, kad palikušas simts dienas līdz valsts dzimšanas dienai,  11.augustā daudzviet Latvijā notiks Latvijas simtgades...

 • Stiprie Ilzenē izaicina paši sevi 6

  Stiprie Ilzenē izaicina paši sevi

  Apvidus šķēršļu pārvarēšanas sacensības “Stipro skrējiens Ilzenē. Melnupes kauss” jau ir kļuvušas par tradīciju, kas noris astoto gadu un piesaista...