Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnes Mobilo strēlnieku karavīru analīžu rezultāti neuzrāda zarnu infekciju

Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona dažiem saslimušajiem karavīriem jau veiktas laboratoriskās analīzes, tās neuzrāda saslimšanu ar zarnu infekcijas slimību.

Alūksnes Mobilo strēlnieku bataljona (MSB) dažiem saslimušajiem karavīriem jau veiktas laboratoriskās analīzes, tās neuzrāda saslimšanu ar zarnu infekcijas slimību. Vēl citiem analīžu rezultāti būs zināmi tuvākajās dienās. Tad arī varēs konkrēti runāt par slimību un saslimšanas iemesliem.
"Sestdien un svētdien MSB vairs nav bijis jaunu sūdzību par sliktu pašsajūtu. Kopumā saslimušo skaits ir 102, tas nav palielinājies. Var uzskatīt, ka slimības izplatīšanās ir apstājusies," informē Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāles vadītāja vietas izpildītājs Jānis Ozoliņš.
Viņš arī uzsver, ka bataljona karavīriem slimība norit vieglā formā, daudzi jau jūtas veseli, taču līdz galīgajai diagnozes noteikšanai pacientiem ir jābūt izolētiem. 19 saslimušie slimības precīzas diagnozes noteikšanai ārstējas Rīgā, Infektoloģijas centrā. Pārējie slimnieki ārstējas izolatorā bataljonā.
Pārtikas un veterinārā dienesta Alūksnes pārvaldes vadītāja vietniece Daina Stakovska informē, ka laboratoriskas analīzes veic arī bataljona ēdnīcā paņemtajiem pārtikas produktiem, lai konstatētu, vai nav notikusi saslimšana ar toksikoinfekciju.
Dzeramā ūdens analīzes neko satraucošu nav apliecinājušas. Izmeklējumus veic arī bataljona pārtikas aprites darbiniekiem, lai pārliecinātos, vai kāds no viņiem nav infekcijas pārnēsātājs.
"Pagaidām var pateikt tikai vienu - pēc iespējas biežāk ir jāmazgā rokas," saka D.Stakovska.
Jau rakstījām, ka Alūksnes MSB ceturtdien pēkšņi vairākiem karavīriem bija sūdzības par nelabu dūšu, caureju un vemšanu. Piektdien bataljonā jau bija sākusies epidēmija. Slimības diagnozi un cēloņus devās noskaidrot Sabiedrības veselības aģentūras un Pārtikas un veterinārā dienesta darbinieki. Viņi konstatēja vairākus sanitāri higiēnisko normu pārkāpumus, taču konkrētu infekcijas avotu pagaidām nav izdevies noskaidrot. Nav arī zināms, ar kādu slimību saslimuši bataljonā. Nav apstiprinājušās arī bataljona komandiera, majora Aivara Vizuļa paustās aizdomas, ka karavīri saslimuši ar rotavīrusu.
D.Stakovska pauž, ka šis gadījums mudina arī citu sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darbiniekus skolās, slimnīcās un pansionātos ievērot personīgo higiēnu un sanitāro paškontroli. Gan aukstā, gan siltā laikā jāseko, lai glabātuvēs apstākļi atbilstu pārtikas uzglabāšanas temperatūras režīmam. Ir produkti, kas nav lietojami pēc sasalšanas. To svarīgi ievērot arī autoveikalos.

Citu datumu laikraksti