Alūksnes mūzikas skola iegādājas jaunu tubu

Iesaistoties Kultūrkapitāla fonda projektā “Mūzikas skolu materiāltehniskās bāzes nodrošināšana”, Alūksnes mūzikas skolai ir izdevies iegādāties jaunu pūšamo instrumentu - tubu.

Iesaistoties Kultūrkapitāla fonda projektā "Mūzikas skolu materiāltehniskās bāzes nodrošināšana", Alūksnes mūzikas skolai ir izdevies iegādāties jaunu pūšamo instrumentu - tubu. Pēdējo desmit gadu laikā mūzikas skola nebija pirkusi nevienu jaunu tubu.
"Projektu iesniedzām jau pagājušā gada rudenī un uzzinājām, ka tas ir atbalstīts, bet instrumentu iegādājāmies februārī. Projektā bija paredzēta arī citu instrumentu iegāde, šoreiz atbalstīja tikai tubas iegādi. Tās, kas bija, ir fiziski novecojušas un reizēm atbaidīja vienu otru spēlmani sava izskata dēļ. Jaunajai tubai ir ļoti labs skanējums," stāsta Alūksnes mūzikas skolas direktore Gunta Boša.
Jauniegādātā tuba ir firmas "Yamaha" ražojums. Tā nav vislielākā no tubām, tās izmērs ir trīs ceturtdaļas. G.Boša uzsver, ka tuba ir instruments, ko bērnu vecāki nav motivēti iegādāties, tādēļ to dara mūzikas skola.
"Piemēram, flautu vai trompeti vecākiem ir izdevīgāk iegādāties, jo tām ir pieņemamas cenas. Šis ir arī skolēnu dziesmu svētku gads, mūzikas skola cenšas darīt, ko var, tostarp iegādāties jaunus mūzikas instrumentus. Neviens orķestris nav iedomājams bez tāda mūzikas instrumenta kā tuba. Tā piesaista ne tikai vizuāli, bet arī ar savu skanējumu," uzsver G.Boša.
Pašlaik Alūksnes mūzikas skolā divi audzēkņi - Gints Berļakovs un Oskars Steberis - apgūst tubas spēli pie skolotāja Ulda Mūrnieka. Jauno instrumentu spēlēs O.Steberis. "Ir grūti piesaistīt puišu uzmanību tubas spēlei. Pirmkārt, lai to sāktu spēlēt kopš mazām dienām, būtu nepieciešamas dažāda izmēra tubas. Mēs iegādājāmies trīs ceturtdaļu tubu, jo ne vienmēr tubas spēlei var piesaistīt visgarāko un brašāko puisi. Rīt mūsu tubists Gints Berļakovs dosies uz Latvijas mūzikas skolu metālpūšamo instrumentu audzēkņu valsts konkursu. Ceram, ka viņam tur labi veiksies," saka G.Boša.
Alūksnes mūzikas skolai šogad būs akreditācija, paredzēts licencēt arī tubas spēles programmu.
"Mūzikas skolai ir sapņi, kādus instrumentus vēl gribētu iegādāties. Sapņoju par flīģeli," atzīst G.Boša.

Citu datumu laikraksti

  • Plāno atcelt ienākumu nodokļa maksāšanu

    Paredzams, ka meža īpašniekiem vairs nebūs jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par to īpašumā esošā meža pārdošanu izciršanai un darījumiem ar tajā...

  • Mācības pielāgos reālās dzīves prasībām

    Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā.Nākamajā mācību gadā būs izmaiņas pamatizglītības mācību saturā. Notiks pārmaiņas...

  • Nedēļas nogalē kļūs aukstāks

    Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra sola, ka nedēļas nogalē kļūs aukstāks. Gaisa temperatūra sestdienas un svētdienas naktī būs no...