Alūksnes novadā reģistrēts simtais mazulis

Alūksnes novada pašvaldība šonedēļ sveica Alūksnes novada dzimtsarakstu nodaļā šogad reģistrēto simto mazuli. Laimīgie vecāki Diāna Lozko un Lauris Puks dzīvo Alūksnē un 28.septembrī ģimenē ir sagaidījuši pirmdzimto – meitiņu Emīliju.
Suminot jauno ģimeni, Alūksnes novada pašvaldības priekšsēdētājs Arturs Dukulis un Alūksnes novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Anita Grīvniece vēlēja jaunajiem vecākiem un mazulītei veselību. Dāvanā no pašvaldības tika pasniegta silta sedziņa un sudraba karotīte ar gravējumu “Simtais mazulis Alūksnes novadā 2018”, ziedi un apsveikuma kartīte.
A.Grīvniece priecājas, ka šogad novadā simtais mazulis sagaidīts agrāk nekā citus gadus. “Uz 15.oktobri nodaļā reģistrēti 104 mazuļi. Līdz gada beigām gaidām vēl,” viņa saka.

Pašam savs uzņēmums
Diānu “Alūksnes Ziņu” lasītāji labi pazīst, jo vēl nesen viņa bija mūsu kolēģe un priecēja jūs ar saviem rakstiem laikraksta slejās. Tagad viņa vada nodarbības Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā un ir fotogrāfe.
Savukārt par mērķtiecīgo jauno uzņēmēju Lauri augustā “Alūksnes Ziņās” bija intervija, stāstot par jaunā vīrieša atgriešanos uz pastāvīgu dzīvi Alūksnē pēc vairākiem Nīderlandē nostrādātiem gadiem un pašam sava biznesa uzsākšanu. Lauris nodibinājis uzņēmumu “Mind labyrinth woodworks”, kur ražo dažādus koka izstrādājumus – juvelierizstrādājumu kastītes, bērnu rotaļlietas un puzles, rakstāmpiederumu turētājus un citu. Viņa ideja par biznesa uzsākšanu guva arī Alūksnes novada pašvaldības finansējumu jauniešu biznesa ideju konkursā. Lielākoties Lauris īsteno individuālus pasūtījumus.

Ar savu raksturu
Mazā Emīlija nāca pasaulē 28.septembrī pulksten 3.36 no rīta Balvu dzemdību nodaļā. Viņa bija 3,8 kilogramus smaga un 55 centimetrus gara. Jaunie vecāki atzīst – mazulīte ir mierīga, bet ar savu raksturu. “To, ka mazo sauksim par Emīliju, zinājām jau tad, kad viņa vēl nebija pieteikusies – šis vārdiņš pie mums vienkārši atnāca. Gribējām skanīgu un latvisku vārdu. Piedzimstot Emīlijai, mūsu dzīves ritms ir mainījies – ķeram miega stundas,” smaidot saka Diāna.
Lauris atzīst, ka pēc meitiņas piedzimšanas mazāk laika velta darbam savā darbnīcā Ganību ielā. “Iepriekš strādāju daudz – 16 stundas dienā, lai viss notiktu, kā savā uzņēmējdarbībā vēlos, bet tagad strādāju maksimums 10 stundas dienā un vakaros steidzos ātrāk mājup. Darba galdniecībā ir daudz, tomēr vēlos darīt arī vēl ko citu – pats griezt sev materiālu darbam, lai neesmu atkarīgs no citiem. Jau esmu iegādājies un uzstādījis zāģi, lai varētu to darīt,” saka Lauris. Diāna piebilst, ka Laura palīdzība meitiņas aprūpēšanā ir ļoti nepieciešama un augstu vērtējama.

Sapnis par savu darbnīcu
Vecāki labprāt dodas arī pastaigās ar ratiem pa Alūksni un atzīst, ka pilsētas infrastruktūra ir piemērota tam, arī Alūksnes daba aizrauj un sajūsmina.
Jaunajai ģimenei ir arī nākotnes plāni – Lauris noteikti vēlas iekārtot savu darbnīcu paša telpās, nevis īrētās, kā ir šobrīd. “Mana kokapstrādes darbnīca pēc dažiem gadiem atradīsies Malienā. Pirmos priekšdarbus esmu tam jau veicis, jo esmu sācis atjaunot senas ēkas mūrus,” apņēmīgi saka Lauris.

— Teksts un foto: Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

  • Par to, ko atļaujamies

    Šonedēļ divu dienu laikā notikuši divi gadījumi par “Alūksnes Ziņu” darbību, kas raisa pārdomas. Par to, ko atļaujamies (kādas personas ieskatā - par...

  • Kā vērtēt vēlēšanu rezultātus?

    Aizvadītajā nedēļā 954 vēlēšanu iecirkņos Latvijā un 121 vēlēšanu iecirknī ārvalstīs notika 13.Saeimas vēlēšanas. Vēlēšanu iecirkņos savu balsi...

  • Vēlēšanas atgādina aklo randiņu vai veikala reklāmu

    Šogad 13.Saeimas vēlēšanas mūsu pusē iekrita vienā dienā ar svecīšu vakaru. Savu balsi nodevu iepriekšējā dienā, jo nekādi to nevarēju savienot ar...