Alūksnes parkā veido ziedu pļavas

Otrdien vakarpusē pie Alūksnes dabas muzeja “Vides labirints” pulcējās lieli un mazi talcinieki uz pasākumu “Jaunā zaļā rota”, lai dotos uz Alūksnes parku un veidotu ziedu pļavas no iedzīvotāju dāvātajām pavasara sīpolpuķēm - narcisēm un krokusiem.

Otrdien vakarpusē pie Alūksnes dabas muzeja "Vides labirints" pulcējās lieli un mazi talcinieki uz pasākumu "Jaunā zaļā rota", lai dotos uz Alūksnes parku un veidotu ziedu pļavas no iedzīvotāju dāvātajām pavasara sīpolpuķēm - narcisēm un krokusiem.
Pasākumu rīkoja dabas muzejs "Vides labirints" sadarbībā ar Alūksnes rajona bērnu ar īpašām vajadzībām organizāciju "Saulstariņi" un Alūksnes pilsētas ainavu arhitektu Ediju Gustu. Pirms tam iedzīvotāji bija aicināti uz Alūksnes rajona padomes kabinetu nest sīpolpuķes, kas savos dārziņos nav vajadzīgas, bet kuras labprāt viņi dāvātu pilsētas parka iekārtošanai.
"Arī iepriekšējos gados kādreizējais pilsētas ainavu arhitekts Agris Veismanis veidoja narcišu pļaviņas, sadarbībā ar iedzīvotājiem stādīja arī sniegpulkstenītes. Mēs turpināsim viņa aizsākto ideju. Šopavasar var redzēt skaistus narcišu asnus pilsētas parkā, bet jāatzīst, ka līdz šim šīs puķes vēl nav ziedējušas. Šopavasar stādītās puķes priecēs parka apmeklētājus nākamajos gados. Tagad agros pavasaros parks ir pelēks un drūms, bet, ja tur būs ziedi, cilvēki labprātāk uzturēsies parkā. Lai nezāles stādījumus nenomāktu, augsni ap tiem uzirdinājām," norāda E.Gusts.
Alūksnes dabas muzejs "Vides labirints" šogad svinēja savu desmitgadi. Muzeja darbinieki uzrakstīja projektu Vides aizsardzības fondam par dažādu pasākumu rīkošanu. Projektu atbalstīja un piešķīra finansējumu. Pasākums "Jaunā zaļā rota" ir projekta laikā paredzēta aktivitāte. "Šo aktivitāti mums palīdzēja īstenot "Saulstariņi" un Alūksnes sākumskolas bērni. Vēlējāmies šo pelēko parku darīt krāsaināku. Domāju, ka mums tas izdosies. Pēc puķu stādīšanas visi talcinieki tika pamieloti ar nelielu cienastu," saka "Vides labirinta" vadītājs Aldis Verners.
A.Verners un E.Gusts ir priecīgi par iedzīvotāju lielo atsaucību. "Ilga Rūmīte no Miera ielas Alūksnē mums atnesa vairāk nekā 200 narcišu sīpolus. Maiga Bērziņa no Dzirnavu ielas mums atnesa daudz puķu sīpolu. Esam pateicīgi arī visiem citiem atsaucīgajiem iedzīvotājiem," saka viņi.
E.Gusts pieļauj, ka citugad varētu stādīt tulpju sīpolus, lai ziedu pļava parkā būtu krāsaināka.

Citu datumu laikraksti