Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnes rajona tiesai nodota krimināllieta par narkotikām

Alūksnes rajona prokuratūra gada nogalē Alūksnes rajona tiesai nodevusi krimināllietu par sevišķi bīstamas narkotiskās vielas - kanabisa (marihuāna) neatļautu audzēšanu, izgatavošanu, pārdošanu, kā arī psihotropās vielas - metamfetamīna iegādāšanos, pārvadāšanu un glabāšanu.


Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina norāda - apsūdzētā persona no pērnā gada aprīļa līdz septembrim lielās platībās sēja un audzēja narkotiskās vielas saturošus augus, nolūkā no izaudzētajiem augiem iegūt narkotisko vielu – kanabisu. “Pēc minētās narkotiskās vielas izžāvēšanas, apsūdzētā persona bija nolēmusi to audzēt un izgatavot ne tikai paša lietošanai, bet arī pārdot paziņām, lai iegūtu naudu. Pērn 11.septembrī pie apsūdzētās personas dzīvesvietā ieradās policijas darbinieki un kratīšanas laikā izņēma puķu podu ar kaņepei līdzīgu augu, kura virszemes daļas svars – 1,5560 grami – kanabisa. Policijas darbinieki apsūdzētās personas siltumnīcā izņēma 1,44 kilogramus nežāvētu kaņepēm līdzīgu augu, kas arī bija kanabiss,” stāsta K.Sutugina.
Neatļauti sējot un audzējot lielās platībās narkotiskās vielas saturošus augus, neatļauti tirgojot narkotiskās vielas, apsūdzētā persona ir izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, kas noteikts Krimināllikuma 256.panta otrajā daļā. Minētā persona pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas.
“Tāpat apsūdzētā persona savā dzīvesvietā, nolūkā pārdot, nelikumīgi izgatavoja, audzējot, kaltējot, sasmalcinot, safasējot un glabājot 784,3894 gramus kanabisa un cepumam līdzīgu vielu, kas satur 32,8516 gramus kanabisa. Apsūdzētā persona šīs sevišķi bīstamās narkotiskās vielas lietoja pati, kā arī vairākas reizes tās pārdeva savām paziņām. Savukārt 2010.gadā apsūdzētā persona bez nodoma pārdot, neatļauti iegādājās, pārvadāja un līdz pērnā gada 11.septembrim savā dzīvesvietā glabāja psihotropo vielu - 0,1452 gramus metamfetamīna,” saka K.Sutugina. ◆

Citu datumu laikraksti