Alūksnes rallijam - rekordliels dalībnieku skaits!

Nedēļas nogalē – 19. un 20.janvārī - Alūksnes novadā notiks rallijs “Alūksne 2018”, kas pulcēs rekordlielu dalībnieku skaitu - vairāk nekā 100 ekipāžas no ļoti daudzām valstīm. Šāds dalībnieku daudzums Latvijas rallijos nav redzēts vismaz piecus gadus.
Šis būs Latvijas un Igaunijas rallija čempionātu pirmais posms, kā arī Latvijas un Lietuvas rallijsprinta čempionātu sezonas pirmās sacīkstes. “Rally Alūksne 2018” iesāksies ar diviem nakts ātrumposmiem piektdienas, 19.janvāra, vakarā, savukārt sestdien, 20.janvārī, gaidāmi vēl septiņi ātrumposmi.

Startēs pašmāju labākie un no ārvalstīm
No spēcīgākajiem pašmāju braucējiem jāizceļ Jānis Vorobjovs, kurš pēc vairāku gadu pārtraukuma atkal būs redzams pie aizmugurējās piedziņas “BMW M3” stūres, un Jānis Berķis, kurš otro sezonu sēdīsies pie jaudīgās “Ford Fiesta R5” stūres. Savulaik uz Eiropu mērķējušais Emīls Blūms būs redzams pie “Mitsubishi Lancer Evo IX” stūres, tāpat spēcīgs kandidāts uz augstākajām vietām solās būt Edijs Bergmanis, kurš arī brauks ar “Mitsubishi Lancer Evo IX”. Nevar nepieminēt arī tādus pilotus kā poli Robertu Kočiku (“Ford Fiesta Proto”), igauni Ranno Bundsenu (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”), krievu Aleksandru Gorelovu (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kā arī pašmāju sportistus Gati Vecvagaru (“Mitsubishi Mirage”), Ronaldu Baldiņu (“Mitsubishi Lancer Evo VIII”) un Mārtiņu Sesku (“Peugeot 208 R2”), kurš iesildīsies startam Eiropas čempionātā.

Starta numuri sadalīti
1. starta numurs ir piešķirts ukraiņa Valērija Gorbana ekipāžai, kas sacensībās piedalīsies ar “Mini John Cooper Works WRC” automašīnu, kura nereti redzēta arī pasaules čempionāta trasēs. Ar 2.numuru un kā pirmais no latviešiem cīņā dosies latviešu pilots Jānis Berķis, kurš otro sezonu startēs ar “Ford Fiesta R5”, savukārt 3. numuru saņēmis igaunis Stevens Villo, kura rīcībā pirmo reizi būs “Citroen DS3 R5” automašīna. Ar 4.numuru sacensībās startēs igauņu sportists Egons Kaurs – viņš cīņā dosies ar “Ford Fiesta Proto”. Šāda modeļa auto ir arī Robertam Kocikam no Polijas, kurš saņēmis 5.numuru, un dalībniekiem, kas startēs ar 6.numuru - igauņa Prīta Koika ekipāžai. Pārsteigumus vienmēr gatavs sarūpēt atraktīvais Martins Samsons, kuram ir 7.numurs un unikālais pilnpiedziņas “BMW M3X”. Ar 8.numuru cīņu sāks igaunis Ranno Bundsens, bet 9.numurs - Rolanda Baldiņa ekipāžai. Abas ekipāžas startēs ar “Mitsubishi Lancer Evo VIII” automašīnām. 10.numurs ticis Sergejam Popovam, kurš startēs ar jaudīgo “Ford Fiesta R5”.
Redzēsim arī novadnieku Kaspara Kola un Zinta Kola ekipāžu, kura startēs ar “VW Golf III”. Cerēsim, ka tehnika viņus šoreiz nepievils un sacīkstes būs veiksmīgas.
 Pirms gada par Alūksnes rallija uzvarētāju kļuva soms Kalle Rovanpera, kurš šogad karjeru turpinās pasaules čempionātā WRC2 klasē un Latvijā vairs nestartēs. Arī šogad tiek turpināta viena no “Rally Alūksne” tradīcijām, un ātrākā no viena tilta piedziņas ekipāžām iegūs naudas balvu 1000 eiro.

Spraigas divas dienas
Sacensības tiks atklātas piektdienas, 19.janvāra, vakarā ar ceremoniālo startu pulksten 19.00 Alūksnē pie Kultūras centra. Pēc kura rallija dalībnieki dosies divos nakts ātrumposmos. Sestdien, 20.janvārī, viņiem pievienosies arī rallijsprinta ieskaitē startējošie sportisti un cīņas turpināsies vēl septiņos ātrumposmos. Ātrāko un veiksmīgāko sportistu apbalvošana notiks sestdien pulksten 18.30 Alūksnes Kultūras centrā.
Rallijs “Alūksne 2018” šogad izceļas ar rekordlielu dalībnieku skaitu – pieteikušās 106 ekipāžas, kas pārstāv Latviju, Lietuvu, Igauniju, Ukrainu, Krieviju, Ungāriju, Izraēlu, Baltkrieviju, Spāniju, Lielbritāniju, Norvēģiju, Poliju, Somiju un Zviedriju. Sekot līdzi sacensību dalībnieku sarakstam un rezultātiem, kā arī uzzināt visu jaunāko informāciju par rallija norisi var “www.autorally.lv”. Tur ir pieejamas arī ātrumposmu kartes (http://maps.autorally.lv/?r=160). Skatītājiem paredzētās informācijas sadaļā ir publicēta ātrumposmu karte ar atzīmētām labākajām rallija skatu vietām katrā ātrumposmā. Vienā no tām - blakus tramplīnu sērijai SS 3/6 - “Amserw Motors” ir izveidojis “Toyota Lands Cruiser” VIP rallija vērošanas vietu un testa braucienu trasi.

Skatītājiem jābūt atbildīgiem
Skatītājiem lielākā vērība ir jāpievērš drošībai trasē – obligāti jāievēro drošības lentes, ko sacensību rīkotāji izvietojuši ātrumposmos, kā arī jāpakļaujas drošības personāla norādījumiem. Ikvienam rallija apmeklētājam jāņem vērā, ka no līdzjutēju kultūras ir tieši atkarīga sacensību veiksmīga norise un ātrumposmi var arī pat tikt atcelti, ja skatītāji neievēro drošības prasības un atrodas pārāk tuvu trasei. Sacensību apmeklētājiem jābūt atbildīgiem par savu rīcību un arī pārējie skatītāji jāmudina ievērot drošību.
Ieejas biļetes uz ralliju “Alūksne 2018” var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā, “www.bilesuparadize.lv”, kā arī tās būs nopērkamas pie ātrumposmiem.
Sacensības organizē biedrība “Autosporta klubs Alūksne” sadarbībā ar Latvijas Automobiļu federāciju (LAF) un Alūksnes novada pašvaldību. Atbalsta – “Stickershop.lv”, “4 Plus”, ASRT, “Auto Kada”, “ZB Auto”, SIA “Apiņi”, SIA “AutoScan”, “MA Systems”, “SLB reklāmas ražotne”, “Jaunsētas”, “Sorma”, “Akvedukts”. Oficiālais auto - no “Amserv”. Spēks - no “Virši-A”. Rallija dzēriens – “Livonia”.


Daudz slēgtu ceļu un ielu

* Sacensību atklāšana notiks piektdien, 19.janvārī, pulksten 19.00 pie Alūksnes Kultūras centra. Šajā dienā būs slēgta satiksme Parka ielas posmā no Baložu bulvāra līdz Dzirnavu ielai, Brūža ielas posmā no Dzirnavu ielas līdz Pils ielai un Dzirnavu ielas posmā no Pils ielas līdz Brūža ielai no aptuveni pulksten 14.00 līdz pulksten 21.00.
* Jau pirmajā sacensību dienā notiks arī nakts ātrumposmi. Lai nodrošinātu to norisi, 19.janvārī vispārējai satiksmei būs slēgts ceļš Jaunisaki – Lūdiķas – Vaivariņi – Vālodzes - Strautiņi Ziemera pagastā no pulksten 13.00 līdz 16.15, kā arī “Latvijas Valsts mežu” ceļš uz Silamalām – Lukumieši – Noriņas – Laiviņas - Šūpalas Ziemera un Mārkalnes pagastā no pulksten 18.30 līdz 22.15.
Iedzīvotājiem jārēķinās, ka gan piektdien, gan sestdien būs vispārējās satiksmes ierobežojumi vietās, kur atrodas sacensību ātrumposmi.
* Sestdien, 20.janvārī, vispārējai kustībai būs slēgti vairāki ceļu posmi Alūksnes novada teritorijā. No pulksten 8.50 līdz 14.10 vispārējai kustībai būs slēgts ceļš maršrutā Ezīši - Kušķi 3 – Pūces – Šarapi 1 – Dastiņas – Greiliņi – Kantorkrogs – Misiķi – Cerkazi – Luki – Nēķene – Gobleja – Tūja – Brūzis – Vecrunči - Celenski Annas un Alsviķu pagastā.
* No pulksten 9.20 līdz 14.55 vispārējai kustībai slēgts būs ceļš maršrutā Karabāzes ceļš (“Latvijas Valsts mežu” ceļš) - Silalejas (Ilzenē) Zeltiņu, Alsviķu un Ilzenes pagastā.
No pulksten 9.40 līdz 14.55 vispārējai kustībai slēgts būs arī ceļš maršrutā Pātraža ceļš (“Latvijas Valsts mežu” ceļš) – Zīles - Drusti Zeltiņu pagastā.
* Tāpat vispārējai kustībai no pulksten 14.15 līdz 17.05 slēgts būs arī ceļš maršrutā Kārkli – Līkupe – Jaunzemi – Vītari – Stāķi – Daiņas – Vijas – Senči 2 – Supes - Krustakalns (Jaunalūksnes pagastā).
* Autovadītājiem jāņem vērā, ka norādītais laiks, kurā kāds no minētajiem ceļu maršrutiem atkal būs pieejams vispārējai transportlīdzekļu kustībai, ir atkarīgs no tā, kad katru sacensību posmu izbrauks pēdējās sporta automašīnas.

Citu datumu laikraksti

 • E-veselība klibo 2

  E-veselība klibo

  Jaunais gads Latvijā sācies ar obligātu valsts E-veselības sistēmas lietošanu, kas paredz, ka turpmāk darbnespējas lapu un valsts kompensējamo zāļu...

 • Būs jāpiejož jostas

  Alūksnes novadā šogad būs jāpiejož jostas ciešāk – iedzīvotāju skaits novadā samazinājies un līdz ar to arī pašvaldības budžets. Par Alūksnes novada...

 • Alūksne īsumā

  Alūksne ◆ 29.decembrī pulksten 10.33 ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Laurencenes ielā Alūksnē, kur daudzdzīvokļu mājā kādā dzīvoklī...