Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Alūksnes slimnīcas gadījumā jāpieprasa, nevis jālūdz!

Alūksnes un Apes novadu laikraksta “Alūksnes Ziņas” redakcijā vērsās Vidzemes bērnu veselības centra “Apelsīns” direktors Dainis Treijs, kurš vēlējās paust savu viedokli par Veselības ministrijas iecerētajām reformām Alūksnes slimnīcā:
“Mana sieva Baiba Treija ir vienīgā pastāvīgi praktizējošā bērnu neiroloģe Vidzemē. 26 gadus viņa nostrādāja Valmieras poliklīnikā ar dažādiem nosaukumiem - mainījās varas un īpašnieki. Pēdējais īpašnieks, kurš pirms gadiem četriem nopirka daļu Valmieras veselības centra akciju, ir Marģers Zeitmanis – tas pats, kurš kā privātīpašnieks kontrolē SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”.
Toreiz Valmierā M.Zeitmanis palūdza viņam uzrakstīt ģenerālpilnvaru vēl pārējām citu īpašnieku akcijām, iegūstot vairāk nekā pusi, lai varētu veikt reorganizāciju un “pozitīvas pārmaiņas”. Tieši tas pats, kas Gulbenes un Balvu slimnīcu gadījumā. Rezultātā – tiklīdz M.Zeitmanis bija ieguvis ģenerālpilnvaru rīkoties ar akcijām, sievieti, no kuras viņš akcijas nopirka, padzina no darba, vēl tagad norit tiesvedība. Tiklīdz M.Zeitmanis to izdarīja, pie apvāršņa parādījās Alīda Vāne! Atsaucoties uz ekonomisko krīzi, ārstiem Valmieras veselības centrā pazemināja algas, kā rezultātā mana sieva aizgāja no darba. Izveidojām viņai atsevišķu veselības centru, kur sniegt pakalpojumus, un pēdējos divus gadus cenšamies valstij pierādīt, ka bērnu veselībai paredzētajai naudai ir jāsasniedz bērni, kas joprojām nenotiek. Tas ir tādēļ, ka bērnu neirologs kā specialitāte Nacionālā veselības dienesta līgumu pielikumos ir ar nosaukumu - neirologs, kur ir arī pieaugušo neirologi. Naudas summa, kas iedalīta atlases procedūras rezultātā 2007. un 2008.gadā, joprojām pilnā apmērā tiek piešķirta Valmieras veselības centram, jo neirologa pakalpojumu daudzums kopumā nav krities zem 65 procentiem, lai būtu jāveic jauna atlases procedūra. Tajā pašā laikā bērnu pakalpojumu daudzums ir krities apmēram četras reizes. No vairāk nekā 4000 sniegto pakalpojumu daudzuma Valmieras veselības centrs apkalpo apmēram 900 pacientus gadā. Vairāk nekā 3000 pacientiem piešķirtā valsts nauda tiek iztērēta pieaugušo veselības pakalpojumu apmierināšanai. No likumiskā viedokļa viss it kā ir pareizi, bet pēc taisnības – galīgi šķērsām.
Šo centāmies pierādīt veselības ministram Guntim Belēvičam, kurš mums ieteica vērsties tiesā. To mēs arī izdarījām - nākamā, jau trešā pēc kārtas, tiesas sēde nolikta 15.novembrī, bet līdz šim nekas nav mainījies. Kad G.Belēvičs aizgāja no ministra posteņa, mums izdevās konstatēt faktu, ka Rīgā ir tāds “Saules medicīnas centrs”, kas pieder divām privātpersonām – Belēviča pirmajai sievai un M.Zeitmaņa sievai Inesei Zeitmanei. Līdz ar to ir skaidrs, kādēļ nauda joprojām sasniedz Zeitmani, nevis kādu citu.
Es pats neesmu mediķis, bet rēķināt māku. Medicīnā tīrā peļņa, ko Zeitmaņu ģimene pelna, tostarp “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības” gadījumā, ir apmēram 30 līdz 35 procenti. Līdz ar to nav absolūti nekādu šaubu, kāpēc Alūksnes slimnīcai ir jāpiegriež skābeklis, jo tad automātiski pacienti brauks uz tuvāko medicīnas iestādi – “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienību”, kur Balvos tik tiešām par Eiropas naudu ir izveidotas trīs operāciju zāles, bet kurās nav ķirurga. Toties Alūksnē ir ļoti labi ķirurgi, kuri, ja paliks tur bez darba, būs spiesti meklēt tuvāko vietu, kur sniegt savu zināšanu piepildījumu. Līdz ar to ar vienu šāvienu tiks nošauti divi zaķi, jo šobrīd A.Vāne ir veselības ministres padomniece, bet uz ministra padomnieku neattiecas valsts ierēdņa statuss. Tas nozīmē, ka ministra padomnieks drīkst būt īpašnieks, kā šajā gadījumā medicīnas iestādē, gan veikt visas pārējās opcijas un mierīgi darboties kā ministra padomnieks!
Alūksnes slimnīcas gadījumā nav jālūdz kaut ko izmainīt, bet jāpieprasa! Un nevis vienkārši jāvāc paraksti slimnīcas saglabāšanai, bet jāvēršas ar atklātu vēstuli pie Latvijas Valsts prezidenta un Ministru prezidenta, kā arī jātaisa ļoti liels publisks skandāls. Pagaidām tas, ko alūksnieši dara, ir reģionāli – vajag valsts līmenī. Jā, 3.novembrī ir pieteikts pikets pie Saeimas, bet uz piketiem Latvijas Saeima vairs nereaģē – ir jābūt rakstiskam dokumentam, kas sasniedz konkrētu adresātu, jo uz rakstiskiem dokumentiem ir jāatbild rakstiski. Tā kā mēs turpinām cīņu Valmierā, tā jums jāturpina Alūksnē. Piemēram, mēs no Konkurences padomes saņēmām atbildi, tiesa, mutisku: ja viņiem būtu tiesības sodīt valsts iestādes, kas pēc Ministru kabineta noteikumiem ir nepieļaujami, tad viņi Nacionālo veselības dienestu kopā ar Veselības ministriju sodītu ar soda naudu, kas lielāka par 50 miljoniem eiro! Diemžēl viņi to nedrīkst darīt pēc likuma – likumi Latvijā ir “ļoti labi” uzrakstīti!”

D.Treija viedokli pierakstījusi Līga Vīksna

Citu datumu laikraksti

 • Pārdomas par Alūksnes slimnīcas nākotni

  Vēlos dalīties savās emocijās, pārdzīvojumos un domās ar kādu, kam tas liks aizdomāties. Nemaz nezinu, kam šis raksts ir adresēts - alūksniešiem,...

 • Atkal mata galā

  Atkal mata galā  2

  Diemžēl atkal mata galā karājas mūsu Alūksnes slimnīcas nākotne. Jaunā veselības ministre Anda Čakša (ZZS) iecerējusi reformēt 14 Latvijas reģionu...

 • „Lainvai” - 10 gadi

  „Lainvai” - 10 gadi

  Gaujienas tautas namā 28.oktobrī pulksten 18.00 izskanēs senioru vokālā ansambļa „Lainva” 10 gadu jubilejas koncerts “Dziesmas caur gadalaikiem”....