Alūksnes uzņēmums atver apģērbu un apavu veikalu Valmierā

Alūksnes uzņēmums - SIA “Jēkabs Uni” pirms mēneša atvēra apģērbu un apavu veikalu Valmierā. Tas ir pirmais uzņēmuma veikals citā Latvijas pilsētā, bet Alūksnē SIA “Jēkabs Uni” pieder trīs veikali.

Alūksnes uzņēmums - SIA "Jēkabs Uni" pirms mēneša atvēra apģērbu un apavu veikalu Valmierā. Tas ir pirmais uzņēmuma veikals citā Latvijas pilsētā, bet Alūksnē SIA "Jēkabs Uni" pieder trīs veikali.
"Radās iespēja atvērt veikalu Valmierā. Protams, konkurence nav maza, bet jutām, ka Valmierā ir pieprasījums pēc apģērbiem un apaviem. Atverot veikalu Valmierā, radījām divas jaunas darba vietas. Vēl nevaram secināt, kā mums tur veiksies. To varēs izvērtēt pēc pusgada. Cilvēki no blakus rajoniem, arī igauņi, mēdz iepirkties Alūksnē. Arī tas bija stimuls atvērt veikalu Valmierā," saka uzņēmuma īpašniece Ilze Posta.
Viņa ir gandarīta, ka līdz šim par jauno veikalu Valmierā nav dzirdējusi negatīvas atsauksmes. "Alūksnei ir raksturīga pretēja parādība. Vari darīt vienalga ko un cik labi, bet vienmēr uzradīsies kāds darvas karotes lējējs. Par to pārliecinājāmies, atverot veikalu "Solis" Alūksnē, kad jau pirmajās desmit minūtēs pēc veikala atvēršanas mūs noniecināja. Ja cilvēkam nepatīk, nespiežam šeit iepirkties. Toties esam pateicīgi pastāvīgajiem klientiem par uzticību," norāda I.Posta.
Viņa vērtē, ka pašlaik Alūksnes un arī daudzi citi Latvijas uzņēmēji redz minimālu jēgu savai darbībai. "Katrs mēs kuļamies, kā mākam. To pierādīja arī nesenā vētra - ka cilvēciskās vajadzības mūsu valstī ir pēdējā vietā. Arī mūsu pārtikas veikalam "Kāre" bija apgrūtināta darbība un zaudējumi elektrības trūkuma dēļ. Svētdien un pirmdien nevajadzēja cilvēkus apkalpot, bet mēs tā nevarējām. Cilvēki jau tā bija izmisuši," stāsta I.Posta.
Viņa uzskata, ka pašlaik mainās Latvijas biznesa vide, veidojoties lieliem un maziem uzņēmumiem. "Mums ir jāmēģina izdzīvot. Drīz arī pie mums tirgu pārpludinās ķīniešu preces, ko tagad ļoti izjūt poļi. Salīdzinājumā ar ķīniešiem, latvieši ir dārgs darbaspēks. Protams, preču aprite starp valstīm kopš iestāšanās Eiropas Savienībā ir vienkāršāka, bet būs arī daudz problēmu. Mazinās cilvēku pirktspēja. Veikalā šomēnes daudz pērk koferus, cilvēki tos pērk, dodas peļņā uz Īriju. Tā pašlaik ir liela liela problēm Latvijā," ir pārliecināta I.Posta.

Citu datumu laikraksti