Alūksni apmeklē Beļģijas vēstnieks un integrācijas lietu ministrs

Pagājušās nedēļas nogalē Alūksni apmeklēja Beļģijas vēstnieks Latvijā Kristians Verdonks ar kundzi un Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Ainars Latkovskis.

Pagājušās nedēļas nogalē Alūksni apmeklēja Beļģijas vēstnieks Latvijā Kristians Verdonks ar kundzi un Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Ainars Latkovskis.
Viņi apskatīja Alūksnes vidusskolu, kurā notiek mācības latviešu un krievu valodā, tikās ar organizācijas "Saulstariņi" pārstāvjiem un Alūksnes pilsētas un rajona vadību.
Ministrs A.Latkovskis norādīja, ka bieži apmeklē Latvijas pilsētas un ir gandarīts, ka tajās jūtama izaugsme un attīstība.
"Katrā pilsētā ir krievvalodīgie. Dažviet, arī Alūksnē, viņiem pat ir iespēja apmeklēt bilingvālās skolas. Esmu novērojis, ka Latvijā visatvērtākie dažādām pārmaiņām ir jaunieši. Arī jaunie cittautieši sevi izjūt kā daļu no Latvijas un Eiropas, tajā pašā laikā viņi neizjūt to, ka Latvija savulaik ir bijusi okupēta no padomju savienības puses. Ministrija daudz uzmanības velta arī sociālajai integrācijai, tādēļ esam gandarīti, ka varējām apmeklēt "Saulstariņus"," saka A.Latkovskis.
Vēstnieks uzsvēra, ka ieradies Alūksnē, lai izzinātu potenciālās sadarbības iespējas. Viņš norādīja, ka arī Beļģijā dzīvo daudzu minoritāšu pārstāvji un viņiem ir iespēja apgūt vairākas valodas. Pēc oficiālajām sarunām pašvaldībā un savstarpējas apmaiņas ar piemiņas veltēm, viesi devās uz Alūksnes vidusskolu. Tur viņi vēroja 2.b klases stundu, kas notika bilingvāli - gan latviešu, gan krievu valodā. Ministrs un vēstnieks bērniem uzdeva jautājumus, vai viņiem nav grūti šādi mācīties un kas sagādā grūtības. Bērni atzina, ka viņiem patīk mācīties bilingvāli. Vidusskolas direktore Vija Puzule atzīst, ka šādi ir grūti mācīties tiem skolēniem, kam mācībās neveicas, un tāpēc bērnu vecāki uzskata, ka bērnam mācīties bilingvāli ir grūti. Viesi apmeklēja arī vidusskolas muzeju un vēroja audzēkņu sagatavotu koncertu.
Alūksnes rajona bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām organizācijas "Saulstariņi" vadītāja Māra Podkalne atzīst, ka tikšanās ar vēstnieku un ministru bija sirsnīga.
"Vēstnieka kundze pastāstīja, ka Beļģijā iesaistījusies kādā sieviešu klubā, kas varētu palīdzēt mūsu organizācijai, vācot ziedojumus un sniedzot nelielu humāno palīdzību. Vienojāmies, ka es izvērtēšu, kas organizācijai nepieciešams, un aizrakstīšu viņai vēstuli," stāsta M.Podkalne.
Viņa uzsver, ka Beļģijas vēstniecība "Saulstariņiem" nav piešķīrusi finansējumu, kā izskanējis iepriekš. Savulaik M.Podkalnei Rīgā ir bijusi tikšanās ar vēstnieku un kundzi, kuras laikā stāstīja par "Saulstariņiem", tādēļ amatpersona vēlējās personīgi atbraukt uz Alūksni.
"Ministram un vēstniekam parādījām "Saulstariņu" pasākumu videofilmu fragmentus, fotogrāfijas. Pastāstījām, ka veidosim rokasgrāmatu par darba metodēm un to, kā strādāt dienas centrā ar bērniem, kam ir īpašas vajadzības. Alūksnes sociālās palīdzības centra vadītāja Lolita Krūmiņa pastāstīja par savu centru. Rajona padomes izpilddirektore Gunta Ļuļe uzsvēra, ka no idejas par dienas centra izveidi Alūksnes rajonā neatkāpsies, bet meklēs iespējas, kā to īstenot. Ministrs ieteica sazināties ar siguldiešiem, kur arī nesen ir izveidots dienas centrs, piesaistot dāņu palīdzību. Tagad mums ir svarīgi izveidot dienas centra projektu un sastādīt izdevumu tāmi, jo sponsoriem ir svarīgi zināt, kur tieši viņi iegulda savus līdzekļus," saka M.Podkalne.
Vizītes noslēgumā vēstnieks un ministrs piedalījās arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes depo atklāšanā.

Citu datumu laikraksti

  • Ar varu neprotu lauzties aizslēgtās durvīs

    Brīvos brīžos strautiņiete Tija Āboliņa sapņo par ģimenes lauku māju un paklausīgiem bērniem. Ģimene - vīrs Sarmis un bērni Annija un Roberts - ir...

  • Piedalās atceres konferencē

    Vācijā notika starptautiska konference, veltīta Bībeles tulkotāja latviešu valodā E.Glika 300. nāves gadadienas atcerei.Vācijā notika starptautiska...

  • Deputāti atklāj savus ienākumus

    Alūksnes pilsētas domes deputāte, Alūksnes vidusskolas direktore Vija Puzule deklarācijā norādījusi, ka domē pērn nopelnījusi 7807,81 latu.Alūksnes...