Alūksnieši aizvadījuši veiksmīgu vieglatlētikas sezonu telpās

Pagājušajā nedēļā uz treniņnometni Palangā (Lietuva) devās Alūksnes junioru grupas vieglatlēti Ilona Marhele un Raitis Teterovskis, bet Artūrs Lazdekalns - uz treniņnometni Košicē (Slovēnija).

Pagājušajā nedēļā uz treniņnometni Palangā (Lietuva) devās Alūksnes junioru grupas vieglatlēti Ilona Marhele un Raitis Teterovskis, bet Artūrs Lazdekalns - uz treniņnometni Košicē (Slovēnija). Viņi kandidē vasaras sezonā iekļūt valsts pieaugušo vai junioru izlasēs.
Izvērtējot pagājušās vieglatlētikas sezonas telpās rezultātus, Alūksnes bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) vieglatlētikas treneris Ilgvars Vaskis atzīst, ka vienmēr jau šķiet, ka varēja labāk, tomēr nav par ko gausties.
"Valstu izlašu, valsts un Rīgas pieaugušo, junioru un vecākās grupas jaunatnes sacensībās mūsu vieglatlēti nopelnīja 15 medaļas. Bagātākā ir garo distanču skrējēja Ilona Marhele, kas izcīnījusi septiņas medaļas. Viņa atklātajās Rīgas pieaugušo - junioru meistarsacīkstēs guva medaļas gan savā - junioru - grupā, gan arī pieaugušo grupā. Ilona ir arī Latvijas čempionāta pieaugušajiem bronzas medaļas ieguvēja un tikpat veiksmīgi pārstāvēja Latvijas izlasi Baltijas valstu mačā," stāsta I.Vaskis.
Cerīgi startē B un C grupas sportisti
Viņš uzsver, ka B un C grupas vieglatlētiem valsts vai novadu sacensībās nepiešķir medaļas, bet gan diplomus. "Vieglatlētikas sezonā telpās mūsu B un C grupas censoņi startēja Vidzemes novada sporta skolu sacensībās Limbažos, izcīnot 18 diplomus: C grupā četri vieglatlēti ieguva 1.vietu, pieci - 2.vietu un viens - 3.vietu. Savukārt B grupā - divas 1.vietas, divas 2.vietas un četras 3.vietas. Salīdzinot rezultātus citās sacensībās, valstī pirmajā trijniekā no B grupas varētu iekļūt Agita Priede. Viņas rezultāts 60 metru barjerskrējienā ir 9,5 sekundes. Arī kārtslēcējs Vitālijs Frunza, kurš ir pārlēcis 2,80 metru augstai latiņai. C grupā šāds salīdzinājums neder, jo tajā rezultāti mainās visstraujāk," saka I.Vaskis.
A grupas vieglatlēts, alūksnietis Mareks Alksnis diemžēl ziemas sezonā slimoja un piedalījās tikai Renātes Lāces vieglatlētikas sacensībās Rīgā, izcīnot kārtslēkšanā 3.vietu. Pašlaik jaunietis ir atveseļojies, ar Alūksnes Vieglatlētu kluba (VK) atbalstu viņam ir iegādāta jauna kārts un viņš cītīgi trenējas. Apenietis Arturs Vinogradovs trenējas Murjāņos.
Vieglatlēti gatavojas vasaras sezonai
I.Vaskis uzsver, ka pēc sacensībām telpās jāgatavojas startiem stadionā, jāuzkrāj spēks un izturība krosa skrējieniem. "Alūksnē nav izbūvēts stadions, tāpēc vecākās treniņgrupas audzēkņi visbiežāk bija sastopami maršrutos Alūksne - Tūja, Alūksne - Alsviķi, Alūksne - Māriņkalns - Alūksne, jo šosejas malas atkūst krietni ātrāk nekā takas ap Jāņkalniņu. Prieks, ka ar Alūksnes VK un Latvijas Vieglatlētu savienības atbalstu trīs mūsu vieglatlēti ir treniņnometnē Palangā un Košicē," norāda I.Vaskis.
Savukārt maijā Alūksnes vieglatlēti trenēsies nelielajā laukumā pie sporta angāra. "Reizēm ar Alūksnes VK un audzēkņu vecāku atbalstu aizbrauksim uz Balvu stadionu. Kā izņēmums jāmin pagājušā gada sezona, kad Alūksnes pilsētas dome rada iespēju ar 500 latiem atbalstīt vieglatlētu dalību treniņnometnē Limbažos jūnijā. Protams, rezultāti pēc šādiem desmit dienu treniņiem neizpalika," atzīst I.Vaskis.
10.aprīlī risinājās Latvijas pieaugušo - junioru meistarsacīkstes krosā. Alūksnes skrējēji tobrīd nebija Latvijā, tāpēc tajās nepiedalījās. Pirmie starti stadionā Alūksnes vieglatlētiem būs Rīgā, Starptautiskajā Vieglatlētikas federācijas dienā, tad Murjāņu sporta ģimnāzijas kauss un valsts izlases kandidātu pārbaudes sacensības Valmierā, bet 21. un 22.maijā ir paredzētas Latvijas junioru - jauniešu meistarsacīkstes Rīgā. Savukārt 21.aprīlī vieglatlēti piedalīsies Alūksnes rajona skolēnu krosā Apē, bet 30.aprīlī Alūksnes Pilssalā risināsies Alūksnes VK rīkotā ikgadējā Stafešu diena.
Būs vēl viens sponsors
Nesen I.Vaskis piedalījās gadskārtējā Latvijas Vieglatlētu savienības kongresā, kur uzzināja gan patīkamus, gan nepatīkamus jaunumus.
"Diemžēl Nacionālie bruņotie spēki šogad Alūksnē neuzsāks sporta būves celtniecību. Patīkami, ka no 21 Latvijas sportistu kandidāta, kas ir izpildījuši normatīvus, lai piedalītos Atēnu Olimpiskajās spēlēs, 12 ir vieglatlēti. Šādi dati bija zināmi uz 3.aprīli," saka I.Vaskis. Viņš ir gandarīts, ka kādreizējais Alūksnes BJSS audzēknis, deviņkārtējs Latvijas čempions vieglatlētikā Guntis Zālītis ir solījis finansiāli palīdzēt Alūksnes vieglatlētiem. Pašlaik G.Zālītis ir Unibankas Vecrīgas nodaļas pārvaldnieks. "Tā mums būs iespēja rīkot vairāk pasākumu. Decembrī Alūksnē katru gadu notiek "Ziemassvētku kausa" izcīņa starp vairāku sporta skolu vieglatlētiem. Turpmāk sacensības sauksies "Par Unibankas balvām". Finansiālais atbalsts izpaudīsies arī citādāk," stāsta I.Vaskis.

Citu datumu laikraksti

 • Pagasta tautas namam ir jauna vadītāja

  No aprīļa Ilzenes tautas namam ir jauna vadītāja - ilzeniete Linda Vērse. Viņa ir arī līnijdeju pasniedzēja.No aprīļa Ilzenes tautas namam ir jauna...

 • Apzinās piesārņotas vietas mežos

  Tradicionālajās Meža dienās šogad īpaša uzmanība veltīta mežu atjaunošanai un jaunaudžu kopšanai.Tradicionālajās Meža dienās šogad īpaša uzmanība...

 • Organizē profilaktisko reidu

  Alūksnes policija 7.aprīlī profilaktiskajā reidā pārbaudīja 30 automašīnas, informē Alūksnes kārtības policijas priekšnieks Zigurds...

 • Būs vieglāk pārvietoties

  Arodapmācības un rehabilitācijas centrā “Alsviķi” ir ierīkots pacēlājs. Tas dod iespēju pieciem skolas audzēkņiem patstāvīgi bez citu palīdzības...

 • Izvirza kandidātus

  Alūksnes rajona pašvaldībām līdz 8.aprīlim bija jāvienojas, kuras no tām izvirzīs īpaši atbalstāma reģiona statusa piešķiršanai. Vidzemes attīstības...

 • Bērnudārzam cels jaunu malkas šķūni

  Malienas pagasta padome pašvaldības speciālajai pirmsskolas izglītības iestādei “Mazputniņš” šogad ir iecerējusi uzcelt jaunu malkas šķūni.Malienas...