Alūksnieši Pilsētas svētkos dejo un dzied

Ne velti saka, ka dziesma un deja vieno. Šis teiciens piepildījās arī Alūksnes Pilsētas svētkos trešdien un ceturtdien, kad Alūksne dejoja un Alūksne dziedāja.

Ne velti saka, ka dziesma un deja vieno. Šis teiciens piepildījās arī Alūksnes Pilsētas svētkos trešdien un ceturtdien, kad Alūksne dejoja un Alūksne dziedāja.
Trešdienas vakarā pie Alūksnes tautas nama bija pulcējies kupls skatītāju pulks, lai vērotu un arī paši piedalītos deju koncertā "Alūksne dejo". Kopā ar līnijdeju grupu no Valmieras ikvienam interesentam bija iespēja mācīties līnijdejas. Te atsaucības no skatītājiem netrūka un īsā laikā tika apgūti deju soļi. Savukārt deju kopas "Jukums" dalībnieki skatītājiem rādīja senās latviešu dejas un arī pašus skatītājus aicināja dejot. Te gan skatītāji bija kūtrāki, tomēr arī netrūka dejot gribētāju. Pēc tam ikvienam bija iespēja apgūt deju salsa.
Ceturtdiena bija veltīta dziesmai, jo uz kāpnēm pie kādreizējā Alūksnes restorāna "Cepurīte" visi iedzīvotāji bija aicināti uz tautā populāru un iemīļotu dziesmu līdzi dziedāšanu kopā ar Alūksnes koriem "Atzele", "Sonus", "Dzelme" un Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas jauniešu kori. Muzikālo pavadījumu spēlēja grupa "Device" no Siguldas, kurā muzicē arī kādreizējā alūksniete Jolanta Stricka. Skatītāju koncertā bija daudz, tādēļ visiem nepietika iepriekš sarūpēto dziesmu grāmatu, tomēr tas netraucēja pievienoties skanīgajām dziesmām.
Koncerta vadītājs Jānis Baltiņš atzina, ka šī vieta koncertam izvēlēta, lai atminētos "vecos, labos laikus".
"Savulaik uz šīm kāpnēm es pats esmu bieži dziedājis. Tas bija toreiz, kad Alūksnē bija restorāns "Cepurīte". Jāatzīst, ka tas bija ļoti jauks laiks," uzsver viņš.
Šoreiz dziesma spēja vienot Alūksnes iedzīvotājus - jaunus un vecus, jo pasākums bija kupli apmeklēts.

Citu datumu laikraksti

  • Par brīvību un kontracepciju...

    Ir vasaras pilnbrieda laiks, kad bieži ducina pērkona negaiss, lietus mijas ar sauli. Gluži kā dzīvē - veiksmes ar neveiksmēm, sapņi ar īstenību,...

  • Alūksnē pirmo reizi būs ūdens motociklu sacensības

    Nākamās nedēļas nogalē, 13.augustā, uz Alūksnes ezera pirmo reizi risināsies ūdens motociklu sacensības - Latvijas čempionāta ūdens motocikliem...

  • Ilzenē būs jauns rotaļlaukums

    Ilzenes pagastā līdzšinējā bērnu rotaļlaukuma vietā pagasta centrā pašlaik top jauns laukuma iekārtojums.Ilzenes pagastā līdzšinējā bērnu...