Alūksniete piedalās realitātes šovā “Bārs”

Šonedēļ TV3 sāka pārraidīt jaunu realitātes šovu “Bārs”, kurā viena no dalībniecēm ir friziere no Alūksnes, 23 gadus vecā Jana Ratsepa.

Šonedēļ TV3 sāka pārraidīt jaunu realitātes šovu “Bārs”, kurā viena no dalībniecēm ir friziere no Alūksnes, 23 gadus vecā Jana Ratsepa.
Šova veidotāji uzskata, ka “Bārs” būs dalībnieku cīņa par varu, naudu un popularitāti. Tā pamatā ir 12 nedēļas gara, intensīva cīņa starp 12 šova dalībniekiem, kuri vada bāru Vecrīgā, kā arī dzīvo speciāli izbūvētā dzīvoklī virs bāra telpām. “Bāra” dalībniekiem ir jāprot viss - būt viesmīļiem, bārmeņiem, šova veidotājiem, izklaidēt apmeklētājus, mazgāt traukus un būt par apkopējiem, tādēļ tas ir smags komandas darbs, kur bez fiziskās ir gaidāma arī liela morālā slodze. Dalībnieki ir dažādi un visi grib uzvarēt, tomēr uzvarētājs būs tikai viens - tas, kurš izturēs līdz 12.nedēļas pēdējai dienai.
Šovā nokļuva godīgā ceļā
Alūksnē Janu gaida trīs gadus vecā meita Samanta, kas tagad dzīvo pie vecvecākiem - Janas mammas Zojas un tēva Māra Ratsepiem. Viņi visi katru šova pārraidi televīzijā vēro ar lielu satraukumu un aizrautību. Mazajai Samantai patīk redzēt mammu televīzijā, bet viņa vēl nesaprot, kā mamma nevar vakarā pie viņas atnākt un samīļot pirms miega.
Janas mamma Zoja atminas, ka TV3 šova “Bārs” pieteikuma anketas bija publicētas daudzos preses izdevumos, ko aizpildīt nolēma arī viņas meita. “Neteiksim, ka viņa gaidīja pozitīvu iznākumu. Tas bija tāpat, kā mums visiem, kad nolemjam piedalīties kādā loterijā - aizsūtam pieteikumu un domājam, ka šoreiz jau nebūs. Bet bija. Meitai vajadzēja braukt uz pārrunām Rīgā, iesniegt foto, kā arī pārbaudīja viņas dejotprasmi,” atceras
Z.Ratsepa.
Visvairāk Janas mamma ir norūpējusies, lai meitu neizbalsotu jau pirmajā šova nedēļā. “Protams, arī paši balsojam par Janu, bet daudzi cilvēki, lai arī simpatizē kāds dalībnieks, nodomā: “Ko tad nu es balsošu.” Kuram šova dalībniekam vairāk draugu, tam nereti ir arī visvairāk balsu, tādēļ pieļauju iespēju, ka šādos šovos bieži vien uzvar nevis labākais, bet tas, kam vairāk draugu un paziņu.
Piemēram, pirms šova “Bārs” sākuma TV3 katru vakaru varēja redzēt divus kandidātus, no kuriem vienu izbalsoja, bet otrs kļuva par šova dalībnieku. No viena tālruņa varēja zvanīt un balsot, cik reizes vēlies. Ja vecāki var atļauties nez cik latus izlietot, lai nobalsotu pēc iespējas vairāk, tad bērns uzvar. Mēs tā nedarījām, tādēļ baidījāmies, vai Janai būs vairāk balsu. Izrādījās, ka Jana ar 12 balsu pārsvaru bija uzvarējusi. Tad jau tas bija godīgi,” spriež Z. Ratsepa.
“Zvaigžņu slimība” nepielips
“Man gribētos mudināt alūksniešus nebūt kūtriem un balsot par sava rajona pārstāvi. Es nevaru paredzēt, kā Janai šova laikā klāsies un kā viņa sadzīvos ar pārējiem dalībniekiem. Uzskatu, ka mājās cilvēks pēc rakstura ir citādāks nekā cilvēkos. Ja Jana šovā būs ilgāku laiku, tad varēs izrādīt savas rakstura īpašības, ja neilgi - tad tās var neizpausties. Cilvēkos mēs visi esam citādāki,” uzskata Z.Ratsepa.
Viņa pateicas alūksnietim Eināram Grosam, kas Janai veidoja fotogrāfijas. “Pirms dažiem gadiem Jana savas fotogrāfijas aizsūtīja arī uz modeļu konkursu, bet tolaik Samanta vēl bija ļoti maza, tādēļ nelaidām meitu prom no mājām. Uzskatu, ka Janai nepielips “zvaigžņu slimība”, jo tik īsā laikā tas nebūs iespējams,” atzīst Z.Ratsepa.
Bērnībā un skolas laikā Jana esot bijusi klusa. Viņas meita Samanta tagad esot pretstats mammai, jo ir aktīva un runīga.
“Jana mēdza savā nodabā kaut ko zīmēt vai veidot, rakstīt dzeju. Noslēgta viņa nebija, bet laprāt uzturējās vientulībā, tādēļ ir uztraukusies, ka šova laikā viņu nemitīgi filmēs,” saka Janas mamma.
Ir strādājusi par bārmeni
Šova laikā ģimenes locekļi un draugi var apciemot dalībniekus. Janu apciemo brālis, kas dzīvo Rīgā. Arī viņš gribēja pieteikties šovam, bet tajā var būt dalībnieki, kas sasnieguši 21 gada vecumu, tāpēc viņam tas neizdevās. Arī mamma un tēvs kopā ar Janas meitu Samantu ir iecerējuši meitu apciemot.
“Manuprāt, pārējie šova dalībnieki ir brīvāki un atraisītāki nekā Jana. Arī mans vīrs Māris uzskata - var just, ka Jana nav rīdziniece, bet gan no mazpilsētas. Dalībnieki, kas nāk no lielākajām Latvijas pilsētām, bieži vien ir neapklusināmi savos runas plūdos. Jana stāstīja, ka jauki dalībnieki ir Anastasija un Andrejs, ar kuriem viņa iepazinās, jau braucot uz pārrunām,” stāsta Z.Ratsepa.
Viņa neslēpj prieku, ka meitai ir izdevies kļūt par šova dalībnieci. “Par to priecājas visi ģimenes locekļi un manas draudzenes, ka arī no mazās Alūksnes kāds uzdrošinās pieteikties šovam,” saka Z. Ratsepa.
Janas kolēģe, friziere Arita Ozoliņa raksturo Janu kā mērķtiecīgu.
“Kad Jana ieraudzīja šova anketu, uzreiz izsaucās, ka grib tajā piedalīties. Viņai bija liela apņēmība mēģināt piedalīties, vienalga, kāds būs iznākums. Protams, ka Jana bija ļoti priecīga, kad viņai piezvanīja no TV3 un teica, ka viņa ir viena no šova dalībniecēm. Pirms kļuva par frizieri, Jana jau pāris mēnešus Alūksnē bija strādājusi par bārmeni, tādēļ pilnīgi sveša profesija viņai tā nav,” akcentē A. Ozoliņa.
***
Vizītkarte
Vārds, uzvārds: Jana Ratsepa.
Dzīvesvieta: Alūksne.
Profesija: friziere, taču ir specializējusies arī par šuvēju.
Horoskops: Zivs.
Moto: Ja necīnies, tad nečīksti!
Draugu dots mīlvārdiņš: Saule un Kotik.
Mīļākā grāmata: V.Igo “Parīzes Dievmātes katedrāle”.
Iecienītākais ēdiens: salāti, kuru sastāvā ir marinēti šampinjoni un saldējums. Pati ēst gatavo, kad tas rada prieku. Vislabāk viņai padodas zupas, taču pati tās neēd.
Mīļākā krāsa: gaiši zila.
Mīļākais dzīvnieks: delfīns, jo ir gudrs.
Vislabāk atpūšas: guļot dīvānā, skatoties televizoru vai lasot grāmatu.
Jana par sevi
Janai ir daudz draugu, taču ir viena draudzene - vislabākā, kura šobrīd ir Amerikā. Janai televīzijā nepatīk izlozes, loterijas, jo tās vienmēr kaitinot. Viņai tāpat kā visiem “Bāra” dalībniekiem mūzikā nepatīk smagais metāls, ikdienā lasa žurnālu “Cosmopolitan” un Alūksnes rajona preses izdevumus.
Jana nodarbojas ar riteņbraukšanu un peldēšanu.
Jana cilvēkos visvairāk kaitina nekaunība, liekulība un pielīšana. Pati komunikāciju ar cilvēkiem uzsāk ar acu skatienu vai ar smaidu. Jana ir ļoti emocionāla, taču sāpes neizrāda apkārtējiem, patur tās sevī. Janai ir grūti pateikt kādam, ka viņa to mīl, bet izņēmums ir meita. Janu no līdzsvara “īstajā brīdi” var izsist jebkas.
Apdāvina slepens pielūdzējs
2.oktobrī Jana saņēma aploksni, no slepena pielūdzēja - Edija, tajā bija dāvanu karte no frizētavas.
Jana paziņojusi, ka par slepeno pielūdzēju neko nezina. Taču par šādu uzmanības apliecinājumu ļoti priecājas.
Varbūt Edijs viņu sagaidīs frizētavā...?
“BĀRA” radošā komanda
***
Fakti
Realitātes šovs “Bārs” ir interaktīva spēle. Tajā skatītāji un interneta lietotāji ir aktīvi šova dalībnieki. Skatītāji var 24 stundas diennaktī vērot šovu internetā un lemt “Bāra” dalībnieku likteni “Štatu samazināšanas” laikā svētdienās un balsot par savu simpātiju. Arī paši viņi var būt šova dalībnieki, ejot uz “Bāru” atpūsties, nobaudīt kādu dzērienu vai vienkārši vērot “bārmeņus” darbībā.
“Bārs” no citiem līdz šim Latvijā rādītajiem šoviem atšķiras ar to, ka dalībniekiem ir iespējams uz laiku atstāt šova telpas kameru pavadībā. Viņi varēs brīvi doties ārpus “Bāra” telpām kameru pavadībā, pirms tam lūdzot atļauju “Bāra” menedžerei.
“Bāra” dalībnieki paši nosaka galvenās balvas apmēru. Šova fiksētā balvas summa ir 3000 lati, taču balvas nominālvērtību var palielināt paši šova dalībnieki.
Bārā katru dienu iekasē naudu par pārdoto alkoholu, dzērieniem, ēdieniem un tamlīdzīgi. 10 procentus no nedēļas peļņas pieskaita balvas nominālvērtībai, tādējādi šova dalībnieki balvas apmēru var divkāršot vai trīskāršot. Viss ir atkarīgs no viņu pašiniciatīvas, aktivitātes un spējas darboties kā vienotai un saliedētai komandai, lai iegūtu maksimālu peļņu un palielinātu balvu, kuru beigās iegūs tikai viens no viņiem.
Ceturtdienās “Bārā” ir “Adrenalīns”, kad dalībnieki viens otru raksturo, dodot viņiem plusus vai mīnusus, savukārt svētdien būs izbalsošanas diena jeb “Štatu samazināšana”.
(Izmantoti materiāli no TV 3 interneta mājas lapas)

Citu datumu laikraksti

 • Iesālītās cerības

  Kādā ziemas vakarā es sēžu pie galda un nesteidzoties malkoju karstu tēju, kad pie durvīm kāds nedroši pieklauvē. Uz mirkli aizturēju elpu: vai man...

 • Robežsargiem un muitniekiem darbs būs

  Ja reiz pēc iestāšanās Eiropas Savienībā tiks likvidēta muita starp ES valstīm, kas pēc iestāšanās ES notiks ar tiem muitas, robežsardzes un...

 • “Prāta bankā” labprāt piedalītos vēlreiz

  Skatītāji televizora ekrānos 21.septembrī varēja vērot intelektuālo spēli “Prāta banka”, kurā piedalījās arī alūksnietis Aldis Zelčs.Skatītāji...

 • Iesālītās cerības

  Nu jau ap manu māju pacēlās vairākas jaunas mājas. Izveidojās mazs ciematiņš. Dzīve kļuva jautrāka un interesantāka.5. Nu jau ap manu māju pacēlās...

 • Iepazīst bērnu dzīvi vēju pilsētā Ventspilī

  Brauciens uz Ventspili sākās 19.septembra rītā pulksten 7.00 no Alūksnes administratīvās ēkas pagalma rosīgā noskaņojumā.Brauciens uz Ventspili sākās...

 • Francija ir bagāta ne tikai ar Parīzi

  Kāds teicis, ka viņš gribētu redzēt Parīzi, pēc tam varot mirt. Varu apgalvot, ka Francija ir bagāta ne tikai ar Parīzi. Šajā valstī ir arī citas...

 • Lepojas ar to, kas viņš ir

  Sarunājoties ar Agri (vārds ir mainīts - red.), jūtu, ka viņam patīk par to runāt. Viņš lepojas, ka ir gejs.Sarunājoties ar Agri (vārds ir mainīts -...

 • Plāno noslēgt pirmās viendzimuma laulības

  Vienīgās Latvijas geju un lesbiešu atbalsta grupas vadītājs Oskars Krūmiņš tuvākajā nākotnē vēlas noslēgt viendzimuma laulības.Vienīgās Latvijas geju...

 • Iesālītās cerības

  Tā es sāku dzīvot viena. Ātri pieradu pie savas vientulības. Centos ilgāk uzkavēties fermā, kur gādāju par teliņiem, jo mājās mani neviens...