Alūksnieti nominē par “Operetes sargu”

Alūksniete, Latvijas Universitātes Alūksnes filiāles direktore Anita Pētersone ir viena no tiem, kura izraudzīta par “Operetes sargu”. Ko tas nozīmē un kādus pienākumus uzliek šis tituls, jautāju viņai pašai.

Slēgts 25 gadus
“Kādā Latvijas Universitātes filiāļu direktoru sapulcē Rīgā pērn nejauši satikos ar dokumentālās filmas “Operetes sargs” producentu Lūkasu Mairi Marcinkeviču. Vārds pa vārdam, līdz viņš mani īsi pirms jaunā gada uzaicināja piedalīties sanākšanā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, kur tikās filmas “Operetes sargs” veidotāji un šī žanra kopēji Latvijā. Biju ļoti pārsteigta, ka esmu izraudzīta par “Operetes sargu”, par ko tobrīd saņēmu diplomu,” stāsta A. Pētersone.
Lai izprastu, kādi ir “Operetes sarga” pienākumi, kaut nedaudz jāzina operetes teātra vēsture. Šogad aprit 25 gadi, kopš Latvijā slēgts Valsts Rīgas Operetes teātris. Entuziastu grupa, kurā ietilpst bijušie teātra mākslinieki un arī tagad ne tikai tautā iemīļoti, bet arī pasaulē atzīti mākslinieki un viņu atbalstītāji, jau rakstiski lūguši Saeimu atjaunot Operetes un muzikālo teātri Latvijā uz Latvijas Operetes fonda izveidotās mākslinieciskās, tehniskās un organizatoriskās bāzes, taču lūgums palicis bez virzības. Patlaban Operetes teātra izrādes spējušas pastāvēt, tikai pateicoties privātai iniciatīvai, ziedojumiem un nelieliem finanšu piešķīrumiem dažādos projektu konkursos. Pēdējo septiņu gadu laikā jaunā solistu un mūziķu paaudze daudzos uzvedumos spējusi demonstrēt augsti profesionālu sniegumu, ko nesen Alūksnes Kultūras centrā varēja novērot arī alūksnieši, apmeklējot izrādi “Silva. Čardaša karaliene.”

Parakstīties var arī Alūksnē 
Nodibinājums “Latvijas Operetes fonds” un tā ieceltie “Operetes sargi” tagad aktīvi vāc parakstus par Valsts Operetes teātra atjaunošanu. Savu parakstu par to nu ir iespēja nodot arī alūksniešiem, vēršoties pie A. Pētersones Alūksnes filiāles telpās (Pils ielā 21, kontakttālrunis 29190957) vai arī jautāt par parakstīšanās iespējām Alūksnes Kultūras centra kasē.
Grupa domubiedru pērn uzsākusi darbu pie filmas “Operetes sargs” veidošanas, kas iecerēts kā mākslinieciski izklaidējošs, izglītojošs un dokumentāls stāsts par opereti kādreiz un tagad. Tajā fiksēs atmiņu stāstus un vēstures liecības, kā arī dokumentēs operetes žanru mūsdienās. Pērn, 26. septembrī, jau notika pirmās inscenētās ainas filmēšana ļoti zīmīgā vietā – klubā “La Rocca”. Tur iepriekš gadu desmitu garumā atradās Valsts Rīgas Operetes teātris, kas daudziem joprojām ir spilgtā atmiņā ar tautā mīlētām operetēm un plašu muzikāla teātra repertuāru. Nodibinājuma “Latvijas Operetes fonds” valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa - Kozlovska filmas tapšanu vērtē kā apsveicamu iniciatīvu, kas arī aktualizēs jautājumu par Operetes un muzikālā teātra vietu Latvijas kultūras telpā, kas agrāk ticis finansiāli atbalstīts no valsts puses.

Citu datumu laikraksti

  • Pašvaldība mežu cirtīs vairāk

    Alūksnes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus izteikt viedokli par izstrādāto pašvaldībai piederošo mežu apsaimniekošanas plānu 2020. - 2024....

  • Lai top veloceliņi!

    Pagājušā gada nogalē devos izklaides braucienā uz kaimiņvalsti. Ceļš bija garš, un, tā kā sen nebiju bijusi Igaunijā, sēžot automašīnā blakussēdētāja...

  • Situācija – strauji mainīga

    Koronavīruss jeb “COVID - 19” šobrīd ir galvenā ziņa. Otrdien Ministru prezidenta, Krīzes vadības padomes (KVP) priekšsēdētāja Krišjāņa Kariņa...