Alūksnietis čempionātā kļūst par uzvarētāju

Alūksnē pirmo reizi notika Latvijas čempionāts džudo U - 15 vecuma grupā, kurā piedalījās cīkstoņi no 13 dažādiem Latvijas klubiem.

Alūksnē pirmo reizi notika Latvijas čempionāts džudo U - 15 vecuma grupā, kurā piedalījās cīkstoņi no 13 dažādiem Latvijas klubiem. Katrā no deviņām svara kategorijām, izņemot smagākās, startēja apmēram 16 dalībnieku. Visplašāk bija pārstāvētas 40 un 45 kilogramu svara kategorijas.
"40 kg svara kategorijā alūksnietis Artūrs Mālnieks ieguva čempiona titulu, tāpēc varam priecāties, ka Alūksnē ir izaudzis viens džudo čempions arī zēnu grupā," laikrakstam stāsta džudo treneris Aivars Mālnieks.
Treneris ir apmierināts ar alūksniešu startiem Latvijas čempionātā un cer, ka Alūksnē arī nākotnē būs čempioni.
"Pirms diviem gadiem, kad piedalījāmies šādā čempionātā, bija tikai viena devītā vieta. Neilgā darbības laikā ir izdevies sasniegt labus rezultātus," secina A.Mālnieks.
Viņš bilst, ka konkurence bija sīva, jo dalībnieki labi sagatavoti, taču tas palīdz pilnveidot meistarību. 36 kilogramu svara kategorijā Maksims Zevakins ieguva 5.vietu un Gunārs Misiķis - 7.vietu. Lotārs Vējiņš (40 kg), Toms Lemeševskis un Klāvs Vabulnieks (abi - 45 kg) ierindojās 9.vietā.
Čempionātā piedalījās arī sportisti no valsts labākā džudo kluba "MAKABI" (Rīga), kas startē dažādos turnīros.
"Alūksnieši nevar sūdzēties. Mūs atbalsta pilsētas dome, arī vecāki, tāpēc braucam uz dažādām sacensībām un turnīriem," atklāj A.Mālnieks.
Latvijas džudo čempionātu organizēja Alūksnes bērnu un jaunatnes sporta skola kopīgi ar Latvijas Džudo federāciju. Arī šīs federācijas prezidents Mihails Skrebels atzinīgi novērtēja alūksniešu prasmi šā čempionāta organizēšanā un izteica ieceri, ka nākotnē Alūksnē, iespējams, varētu rīkot atklāto Latvijas čempionātu džudo, kurā varētu piedalīties arī igauņi. A.Mālnieks saka paldies tiesnešiem Allai Vējiņai - Niedrītei, Ivetai Skaistkalnei, Maijai Bertānei, medicīnas māsai Līgai Grīnbergai, kā arī Alūksnes ģimnāzijas vadībai, aerobikas un breikeru grupai.
"Alūksnes Ziņās" jau rakstījām, ka Lieldienās Latvijas čempions Artūrs Mālnieks un Artūrs Beļenkovs dosies uz džudo turnīru Sanktpēterburgā.
Savukārt 1.maijā Ādažos notiks Latvijas čempionāts džudo U - 13 vecuma grupā, uz kuru no Alūksnes dosies apmēram 15 labākie džudisti.
"Šogad centīsimies rakstīt dažādus projektus, jo vēlamies plašākas telpas. Ja tas neizdosies, tad diemžēl nākotnē šā iemesla dēļ būs jāierobežo džudo trenēties gribētāju skaits," apgalvo A.Mālnieks.

Citu datumu laikraksti

 • Kļūdas labojums

  Laikraksta “Alūksnes Ziņas” 25.marta numurā rakstā “Vokālie ansambļi ieskandina pavasari” ir kļūda. Veclaicenes pagasta jauktais ansamblis vokālo...

 • Uzņēmēju dienās notiks seminārs

  Alūksnes Uzņēmēju dienu laikā paredzēts organizēt semināru “Par Eiropas Reģionālā attīstības fonda izmantošanas iespējām uzņēmējiem”.Alūksnes...

 • Bērni projektēs atpūtas laukumus

  Alūksnes rajona bērni varēs piedalīties konkursā “Bērnu rotaļu, atpūtas vai sporta laukuma iekārtošana”, izstrādājot un iesniedzot savus...

 • Skrodera amats palīdz iepazīt šejieniešus

  Mājās uz galda novietota Nemitīgās palīdzības Dievmātes fotogrāfija. Apkārt valda ideāla kārtība - neraksturīga vīrietim, kas mūža nogalē saimnieko...

 • Politiskie vēji pagaidām pieklusuši

  Latvijas politiskā dzīve pagājušās nedēļas laikā bija mierīga. Nemanīja ne krievu valodas aizstāvju aktivitātes, ne kreisā politiskā spārna...

 • Alūksnē svinēs Eiropas dienu

  Valsts galvenās kultūras inspektores Alūksnes rajonā Astrīdas Bēteres projekts “Ar mums sākas Eiropa” saņēmis Kultūrkapitāla fonda finansiālu...