Alūksnietis saņem atslēdznieka meistara diplomu

Alūksnietis Andris Jaunzems pagājušajā nedēļā saņēma atslēdznieka meistara diplomu, ko viņam piešķīra Latvijas Amatniecības kameras prezidijs.

Alūksnietis Andris Jaunzems pagājušajā nedēļā saņēma atslēdznieka meistara diplomu, ko viņam piešķīra Latvijas Amatniecības kameras prezidijs.
"Tas nebija mans mērķis - iegūt meistara diplomu, rezultāts ir likumsakarīgs un pašam dod gandarījumu," atzīst Andris Jaunzems.
Goda nosaukuma ieguvējs stāsta, ka šajā jomā darbojas apmēram divdesmit gadus, kad uzsāka mācības Cēsu arodskolā par atslēdznieku. Viņam pretendēt uz meistara diplomu ieteicis Alūksnes amatnieku biedrības priekšsēdētājs Pēteris Zālītis. Tā apvieno vairāk nekā desmit rajona amatnieku.
A.Jaunzems stāsta, ka kopumā meistara diplomu saņēma vairāk nekā 30 Latvijas amatnieku. "Daudzi neizturēja pārbaudījumu, tāpēc diplomu nesaņēma," saka A.Jaunzems. Svinīgā apbalvošanas ceremonija notika Mazajā ģildē un beidzās ar Amatnieku balli. Šādu apbalvošanas ceremoniju rīko divas reizes gadā.
A.Jaunzems bilst, ka atslēdznieka arods ir daudzveidīgs, tajā nav vienveidības un var radoši strādāt. Viena viņa aizraušanās ir gatavot vēja ģeneratorus.
"Gadā vismaz divus mēnešus veltu šai nodarbei. Parasti rudenī, kad vējš ir lielāks, man rodas entuziasms. Katru gadu šajā gadalaikā top kaut kas jauns, arī šogad būs vēl jaudīgāks vēja ģenerators," sola A.Jaunzems.
Viņš atklāj, ka šis vaļasprieks prasa lielu pacietību, taču aizraušanos viņam ir daudz, tās ir visdažādākās.

Citu datumu laikraksti