Amatnieku dienās rod prieku sirdij

"Tur varēja gan acis "pamielot", gan sirdij prieku rast," tā "Alūksnes Amatnieku dienas 2004" raksturoja alūksniete Gunta Boša.

"Tur varēja gan acis "pamielot", gan sirdij prieku rast," tā "Alūksnes Amatnieku dienas 2004" raksturoja alūksniete Gunta Boša. Arī citi apmeklētāji atzina, ka šogad Amatnieku dienas bija interesantākas nekā pērn, daudziem patika sirsnīgā Vidrižu pagasta (Limbaži) folkloras kopas "Delve" uzstāšanās.
Pie Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas speciāli iekārtotā darbnīcā prasmes sestdien izrādīja apmēram 20 rajona amatnieki. Apmeklētāji vēroja viņus praktiskā darbā, aplūkoja darinājumus un iegādājās tos. Bērni visvairāk interesējās par keramiķa - amata meistara Uģa Puzuļa un kalēja amata meistara Laimoņa Bāliņa darbu, paši praktiski tos izmēģinot.
Ilzeniete, pinēja Dace Brūniņa Amatnieku dienās piedalījās arī pērn. Viņa apgalvo, ka šogad tās bija interesantākas.
"Iepriekš tās risinājās telpās, apmeklētāju bija mazāk nekā šogad," viņa vērtē. Dana Pozdņakova no Mārkalnes ar ratiņu vērpa vilnas dziju. Jaunā sieviete atzīst, ka mūsdienās šai nodarbei pievēršas arvien mazāk sieviešu. "Tagad jauniešiem ir citas intereses. Man to bērnībā iemācīja vecmāmiņa. Manuprāt, Amatnieku dienas ir jauks pasākums, tā laikā var gūt vērtīgu pieredzi," uzsver D.Pozdņakova.
Apmeklētāju uzmanību piesaistīja Limbažu rajona Vidrižu folkloras kopa "Delve", kas dziedāja senlatviešu dziesmas, rādīja leļļu teātri un iesaistīja skatītājus rotaļās. "Delves" dalībniekiem patika Alūksne. "Mums simpatizē senas lietas, tāpēc uzmanību piesaistīja pilsētas tautas nama ēka. Tā ir sena, ar skaistām, platām palodzēm. Radās vēlēšanās tur sēdēt un vērot Alūksnes ezeru. Uzskatām, ka Alūksnes Amatnieku dienas ir jauks pasākums. Gandarījums, ka alūksniešiem patika mūsu uzstāšanās un viņi labprāt iesaistījās rotaļās," stāsta "Delves" vadītāja Aina Tobe.
Alūksniete Gunta Boša Amatnieku dienās bija ieradusies kopā ar savu māti Astrīdu Bošu, kas ir liela rokdarbniece. "Viņas tēvs bija karošu meistars, tādēļ mamma interesējās par karošu meistara Harija Buliņa darbu. Manuprāt, katram meistaram ir savs rokraksts. Mamma ir liela adītāja, ir audusi arī Lielvārdes jostas, tādēļ viņai bija interesanti apskatīt amata māsu darinājumus," saka G.Boša.
Alūksnes Tautas lietišķās mākslas studijas "Kalme" vadītāja Renāte Pilipa priecājas par Amatnieku dienu veiksmīgo norisi. "Cilvēkus ir jāpieradina, ka šādi pasākumi notiek, ka uz tiem ir vērts atnākt. "Kalmes" dalībnieces izrādīja amatprasmes, tērpušās tautu tērpos. Skatītāji interesējās par aktivitātēm, tā radās jauna enerģija turpmākajam darbam un vēlme attīstīties," klāsta R.Pilipa.
Amatnieku dienu apmeklētāji varēja piedalīties loterijā, kur visas lozes bija laimīgas, un iegūt savā īpašumā dažādus amatnieku darinājumus.
Amatnieku dienas jau otro gadu ir lielākais rajona amatnieku pasākums.

Citu datumu laikraksti

  • Dejotāji sadanco Apes arodvidusskolā

    28. aprīlī Apes arodvidusskolā uz kopīgu draudzības vakaru sanāca ne tikai pašu skolas dejotāji, bet arī viesi no citām arodvidusskolām.28. aprīlī...

  • Robežpārejas punktā darbs nav mainījies

    Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes priekšnieks Vladislavs Skromāns apgalvo, ka Pededzes robežpārejas punktā darbs rit ierastajā ritmā, lai gan...

  • Virešu pagastā ir trakumsērgas karantīna

    Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas karantīna.Divus mēnešus līdz jūnija beigām Virešu pagastā spēkā ir trakumsērgas...