Annas ielā automašīnas pavasarī var tikai izrakt

Katru pavasari Annas ielas iedzīvotāji rēķinās, ka šī neasfaltētā Alūksnes pilsētas iela nebūs izbraucama. Turklāt ne tikai ielas iedzīvotāji rēķinās ar to, nu jau arī nejauši caurbraucēji.

Katru pavasari Annas ielas iedzīvotāji rēķinās, ka šī neasfaltētā Alūksnes pilsētas iela nebūs izbraucama. Turklāt ne tikai ielas iedzīvotāji rēķinās ar to, nu jau arī nejauši caurbraucēji.
Pagājušās nedēļas svētdienā Annas ielā kārtējo reizi dubļos iestiga vieglā automašīna.
Alūksniete Inese Jāņkalne dzīvo Annas ielā 1. Viņa pie savas mājas var nokļūt arī pa Brīvības ielu, tomēr necaurbraucamais Annas ielas vidus rada apgrūtinājumu. "Nav patīkami pārvietoties ar automašīnu ne pa Annas ielu, ne arī pa neasfaltēto Helēnas ielas galu uz "Latvenergo" pusi, kur ir lielas bedres. Es Annas ielā dzīvoju 13 gadus, automašīnas katru gadu šajā ielā stieg. Arī mūsu radinieki, braucot ciemos, ir iestiguši. Ir gadījumi, kad cilvēki nāk pie mums lūgt lāpstu, lai automašīnu varētu izrakt. Kad mūsu pagalmā stāvēja traktortehnika, arī šādus pakalpojumus sniedzām," stāsta I.Jāņkalne.
Inese Jāņkalne atzīst, ka pavasaros Annas ielu ļoti reti uz laiku slēdz transportam. Tas ir tikai tad, ja kāds ir iestidzis vai gājis sūdzēties.
"Atbildīgajiem speciālistiem būtu jānovērtē Annas ielas posms, kurā automašīnas pavasaros regulāri stieg, un jāpieņem lēmums uzlabot šo ceļu. Zinātāji pa Annas ielu pavasaros vairs nebrauc, bet nezinātājus reizēm piemeklē nelaime," I.Jāņkalne saka.
Alūksnietis Aivars Kozulis ar ģimeni dzīvo Helēnas un Annas ielas krustojumā. Pavasaros viņu izvēle, lai izkļūtu no mājas, nav liela - vai nu braukt pa Annas ielu, kur var iestigt, vai pa Helēnas ielas neasfaltēto posmu, kur ir lielas bedres.
"Skumji ir tas, ka mēs maksājam ceļa nodokli. Arī lejot automašīnā katru litru degvielas, es maksāju, bet man par to ir dubults sods: pa Annas ielu es nevaru izbraukt, bet neasfaltētais Helēnas ielas posms ir bedrains visu gadu. Man par to neviens nedod nodokļu atlaidi, bet automašīna lūst pastiprināti. Protams, tā ir mana izvēle, ka es te dzīvoju, bet tas nevar būt arguments ceļu nelabošanai," uzskata A.Kozulis.
Viņš atminas, ka pirms dažiem gadiem Annas ielā divu nedēļu laikā iestiga apmēram desmit vieglās automašīnas.
"Arī pagājušajā svētdienā rīta pusē no šīs ielas izvilka vienu vieglo automašīnu, bet naktī iestiga nākamā. Nav uzlikta zīme par šā ceļa slēgšanu uz laiku, tāpēc cilvēki nezina, cik sliktā kārtībā ir šī iela, un iekuļas nelaimē. Pērn šajā ielā iestiga traktors un stipri sabojāja to. Pēc šā gadījuma es piezvanīju atbildīgajām personām un ceļu uz laiku slēdza," saka A.Kozulis.
Viņš ir pārliecināts, ka Annas ielā un Helēnas ielas posmā ceļa segumu var uzlabot, tikai atbildīgajiem cilvēkiem ir jāvēlas to darīt.
"Šie uzlabojumi nevar maksāt tik lielu naudu, lai tas būtu neaizsniedzams sapnis. Apšaubu argumentu, ka Helēnas ielas galu neasfaltē tādēļ, ka būs jārok pilsētas ūdensvads un kanalizācija. Šopavasar atbildīgie darbinieki nav pat bijuši apskatīties, kas Annas ielā notiek," norāda A.Kozulis.
Alūksnes komunālo pakalpojumu uzņēmuma SIA "Rūpe" rīkotājdirektore Elita Sūna uzsver, ka neasfaltētās pilsētas ielas ir slikti izbraucamas katru pavasari.
"Tāda jau nav tikai Annas iela, bet arī Viestura, Pļavu, Skārņu iela. Par šo ielu stāvokli vakar pilsētas domē runājām ražošanas sapulcē, bet konkrēts lēmums netika pieņemts. Nav jēgas tagad kaut ko bērt uz šīm ielām, jo tas būtu nelietderīgi. Ja uz ceļa ir māls, tad jāber smilts un pēc tam grants iebrauktajās risēs. Pašlaik, kamēr ceļi rūgst, nav nozīmes uzlabot to segumu, tas jādara pēc tam. Es "Rūpē" strādāju ilgus gadus, bet Annas iela nav rūgusi," stāsta E.Sūna.
Viņa uzsver, ka automašīnas stieg tajās vietās, kur ir ierakti apgaismojuma kabeļi. "Šajās ielās nevar ierobežot satiksmi, jo cilvēki nevarēs nokļūt uz savām mājām. Būs tādi, kas tāpat brauks un neievēros ierobežojumu," saka E.Sūna.

Citu datumu laikraksti

  • Balvā saņem baseina apmeklējumu

    Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas.Ar peldēšanu: stimulē lasīt grāmatas. Alūksnes bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa sadarbībā ar Alūksnes...

  • Alūksnē viesos Ministru prezidents

    Rīt Alūksnē ieradīsies Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Viņš tiksies gan ar Alūksnes pilsētas un rajona padomes vadību, gan arī apmeklēs sporta...

  • Notāru darbu paralizē valdības neizdarība

    Uz pāris dienām valdība bija paralizējusi notāru darbu, jo Ministru kabinets nebija apstiprinājis noteikumus par zvērinātu notāru taksēm, bet...