Annas teātris šodien svin 120.dzimšanas dienu

Šodien Annas pagasta teātra kolektīvs svin 120.dzimšanas dienu, tāpēc Annas tautas namā kopā pulcēsies tagadējie un kādreizējie režisori, teātra dalībnieki, lai dalītos patīkamās atmiņās.

Šodien Annas pagasta teātra kolektīvs svin 120.dzimšanas dienu, tāpēc Annas tautas namā kopā pulcēsies tagadējie un kādreizējie režisori, teātra dalībnieki, lai dalītos patīkamās atmiņās. Viņi visi saņems arī īpašas jubilejas piemiņas zīmes par to, ka bijuši kopā ar teātri daudzus, daudzus gadus.
Annēnieši teātri ir spēlējuši 120 gadus ar ļoti nelieliem pārtraukumiem, piemēram, kara laikā vai arī kad nebija režisora. Taču gatavošanās jubilejas svinībām Annā notika jau kopš pavasara. Vietējā laikrakstā cilvēki varēja lasīt rakstus par Annas teātra vēsturi. Ir izveidots ekspozīcijas stends, kurā šovakar ikviens interesents varēs aplūkot fotogrāfijas, kas tapušas dažādos gados un dažādu izrāžu laikā. Būs apskatāmi arī citi materiāli par teātri. Skatītāji varēs vērot fragmentus no desmit izrādēm, kas iestudētas nesen un pat 1969.gadā, kā arī Oskara Ejupa viencēlienu "Spekulanti", kas iestudēts par godu nozīmīgajai jubilejai.
"Visu izrāžu fragmentos varēs vērot aktierus, kas togad šo izrādi arī spēlēja, jo tā vēlējās paši lomu atveidotāji. Senākais būs 1969.gadā iestudētās Arvīda Griguļa izrādes "Uz kuru ostu" fragments. Ar šo izrādi mūsu teātris Gulbenē skatē togad ieguva pat 2.vietu. Būs 1983.gadā iestudēto "Skroderdienu Silmačos" fragments un daudzas citas annēniešiem mīļas izrādes. Pasākumu atklāsim ar viencēlienu "Spekulanti"," stāsta Annas dramatiskā kolektīva režisore Ausma Līviņa.
Viņa atzīst, ka, rīkojot svētkus, vienmēr ir īpašas izjūtas. Arī šoreiz, gatavojoties teātra jubilejai, atmiņā atausa daudzi ar teātra dzīvi saistīti notikumi. "Ir prieks, ka neviens teātra dalībnieks, kuru uzrunāju, neatteica piedalīties izrāžu fragmentu iestudēšanā. Visi atzina, ka 120.gadu jubileja ir liels notikums, tādēļ atrada laiku mēģinājumiem. Tiem, kas teātri sen nebija spēlējuši, bija liels pagodinājums atkal uzkāpt uz skatuves un izjust saviļņojumu," norāda A.Līviņa.
Ina Balaņuka, kas arī pati Annā spēlē teātri jau desmito gadu, atzīst, ka gatavošanās process jubilejai bija interesants.
"Veidojot ekspozīcijas stendu, kopā sanāca tagadējie un kādreizējie teātra dalībnieki. Viņiem bija ļoti interesanti apskatīt senās fotogrāfijas un atpazīt sevi, atminēties izrādi. Vienu fotogrāfiju gan vēl pat šodien neesam atpazinuši," saka I.Balaņuka.
Viņa uzsver, ka tie ir īpaši brīži - spēlēt teātri. "Tā ir patīkama atslodze no ikdienas darba un iespēja domubiedriem satikties. Mums ir ļoti saliedēts kolektīvs un katrā situācijā tiek rasts kompromiss, lai labi būtu visiem, jo mūsu teātrī valda labestīgs gars. Turklāt teātris spēj satuvināt dažādu paaudžu annēniešus," klāsta I.Balaņuka.
A.Līviņa atzīst, ka šie gadi teātrim ir bijuši dažādi. Ņemot vērā mūsdienu darba grafikus un slodzi, iedzīvotājiem arvien grūtāk ir regulāri apmeklēt teātra mēģinājumus.
"Vienmēr cenšos rast vislabāko aktiera saderību ar lomu, jo mēs neviens neesam profesionāļi. Turklāt nedrīkst kādam uzspiest lomu, kas viņam ļoti nepatīk. Protams, regulārie mēģinājumi ir nogurdinoši, bet uzstājoties teātra dalībnieki spēlē ar tik lielu azartu! Un pēc izrādes ir tik patīkami dzirdēt aplausus! Tas kompensē visu grūto, kas bijis pirms tam mēģinājumos," saka režisore.
***
Fakti
- Pašlaik Annas pagasta dramatiskajā kolektīvā ir iesaistījušies 11 dalībnieki: Inita Smirnova, Sandra Kuzņicka, Jāzeps Bojārs, Grieta Baltiņa, Armands Skaistkalns, Ainārs Volcītis, Inese Skudra, Ina Balaņuka, Anita Tetere, Gunita Vaivare un Dairis Rasa.
- 120 gadu laikā Annas teātrim ir bijuši 11 režisori, bet dzīvi no tiem vairs ir tikai trīs - Ausma Līviņa, Ādolfs Čerbikovs un Dzintra Sapule.

Citu datumu laikraksti

  • Oktobris - zemliku mēnesis

    Šis ir laiks, kad, atstājot aiz sevis krāšņu lapu zeltu, dienu nomaina tumši violeta nakts, pilna mistikas, burvības un smeldzes.Šis ir laiks, kad,...

  • Zemes dienestā gatavojas reorganizācijai

    Līdz nākamā gada sākumam tiks pabeigta Valsts zemes dienesta reorganizācija, kas paredz mainīt zemes dienesta funkcijas un izveidot jaunu...

  • Alūksnē atver daudzveidīgu pakalpojumu biroju

    Alūksnē šonedēļ ir atvērts jauns Juridisko, grāmatvedības, tūrisma un lietišķo pakalpojumu birojs. To izveidojušas piecas alūksnietes - Ilze Rubene,...