Ap mīlestību būvējas visas attiecības

Jana Key smej, kad jautāju, vai tiešām pamats baumām, ka viņai ir tikai 21 gads, lai arī uz skatuves dziedātāja ir jau ilgāku laiku.

Jana Key smej, kad jautāju, vai tiešām pamats baumām, ka viņai ir tikai 21 gads, lai arī uz skatuves dziedātāja ir jau ilgāku laiku.
"Tas labi, ka cilvēki tā runā. Bet, cik man ir patiesībā, lai paliek noslēpums. Turklāt es uzskatu, ka māksliniekam nav vecuma un tas nav arī svarīgi," uzsver Jana.
Jana Key (īstajā vārdā Jana Kivlenika) ir rīdziniece. Viņas māte ir krieviete un tēvs latvietis. Vecāki ar mūziku nekad nav bijuši saistīti, bet Janas muzikālo talantu tomēr nojautuši, un tādēļ viņa bērnībā sūtīta apmeklēt klavierstundas. Bet īstenībā klavieres spēlēt viņai paticis, arī dziedāt. Pēc skolas absolvēšanas viņa atradusies dzīves krustcelēs. "Nebija sajēgas tādam skuķim, kur mācīties, lai izkoptu vokālās prasmes vai veidotu savu šovu, un iestājos Kultūras darbinieku tehnikumā un mācījos par masu pa
sākumu režisori. Tas man likās pareizākais," atzīst Jana. Un nožēlot to viņai nav nācies. Apgūtās zinības dziedātājai tagad lieti noderot, gatavojot koncertprogrammas, jo Jana visu dara pati. Viņa ne tikai dzied, bet pati veido šovu, iestudē kustības, izdomā tērpus. "Viegli tas nav, ir jābūt profesionālim, bet ar laiku tu par tādu kļūsti. Nekas pārdabisks tas nav," uzskata māksliniece.
Šobrīd Janai esot "karsts" dzīves posms, jo drīzumā klajā nāks viņas otrais albums. Pagaidām nosaukums vēl nav īsti skaidrs, bet visas dziesmas būs krievu valodā. Pēc tā iznākšanas noteikti būšot arī tūre. Bet tagad mēģinājumi un ieraksti no rīta līdz vēlam vakaram. "Jā, bet tas jau ir vienīgais, ar ko es nodarbojos, turklāt tas man arī patīk. Lai kā mani dzīve ir svaidījusi, kur tik es neesmu strādājusi - gan sēdējusi pie datora, gan bijusi
pārdevēja -, bet katrreiz esmu atkal sākusi dziedāt. Acīmredzot tas man ir lemts," spriež Jana un piebilst, lai cilvēki nepārprotot, neesot jau tik traki, ka no studijas viņa neizejot laukā, bet dziedāšanai visas citas nodarbes vienmēr būšot pakārtotas. Savā pirmajā grupā, ar kuru Jana koncertēja naktsklubos, mūziķe pieņēma uzvārdu Kay. Tolaik savas dziesmas viņa vēl nedziedāja.
Divus gadus Jana strādāja Grieķijā un ar savu skanīgo balsi un šarmanto izskatu savaldzināja publiku. Bet pirms pieciem gadiem, 1997.gadā, kopā ar mūziķi Foru viņas dziesma iekļuva kompānijas "Mapl" deju mūzikas izlasē. Viņa piedalījās arī dīdžeja Bobo koncertā Rīgā un kopā ar viņu ierakstīja kompozīciju.
Jana ir iesildījusi arī "Boney M" koncertu. Par vienu no savām zvaigžņu stundām viņa uzskata koncertu Maskavā, kuru noklausījās 30 tūkstoši cilvēku. Kopā ar mūziķi Foru tapa arī pirmais albums "Loveland", kur dziesmas bija angļu valodā. Disks tika izplatīts 16 Eiropas valstīs, tāpēc par popularitāti Jana nevar sūdzēties. Tādēļ viņai nav nepieciešamība piedalīties Eirovīzijā.
"Zini, visi žurnālisti man prasa, kāpēc es nepiedalos. Latvijas Televīzija visu laiku
eksperimentē ar šo konkursu. Grib kaut ko savu, nevis pārņemt citu valstu pieredzi.
Es šogad sapratu, ka konkurss ir kārtējais eksperiments, jo nav īsti saprotams, kā būs ar to balsošanu. Klīst baumas, ka iespējams negodīgi rīkoties, tādēļ nolēmu šoreiz uz visu paskatīties no malas," spriež Jana, kas divus gadus ir piedalījusies Eirovīzijas konkursā.
Šobrīd Jana vairs nekoncertē ar Foru, lai arī duets bija populārs. Fors ir aranžējis daudz viņas dziesmu, turklāt bija arī pirmā albuma producents. Jana nekomentē, kādēļ savienība izjukusi. Taču neviens par to īpaši nebēdājot, jo Jana uzsākusi pastāvīgu koncertdarbību, bet Fors nodibinājis savu grupu ar tieši tādu pašu nosaukumu "Fors".
Tāpat Jana ir piesardzīga un nevēlas skaidrot, vai patiesība, ka vairākus gadus viņa ir kopā ar savu pastāvīgo draugu Dmitriju. Taču izrādās, ka tieši tā sauc Janas menedžeri, lai gan tā varbūt ir vienkārši sakritība.
No Janas plūst mīlestība caur dziesmām. "Tās ir par cilvēku attiecībām, ciešanām, prieku, kaisli. Vienkārši tās ir par dzīvi. Jā, tur ir arī manas personīgās izjūtas," nenoliedz mūziķe.
Viņa uzskata, ka mīlestība ir visas dzīves pamats. "Ap mīlestību taču būvējas visas mūsu attiecības. Un, jo vairāk būs mīlestības, visas pārējās problēmas vienkārši zudīs". Par ģimenes dzīvi gan Janai pašlaik nav laika domāt, bet dziedātājai ir pārliecība, ka kādreiz arī viņa būs precēta sieviete.
Vislabāk dziedātāja relaksējas, satiekoties ar draugiem un aizejot uz trenažieru zāli. "Man patīk skatīties filmas. Sen neesmu bijusi kino, bet samierinos ar televīziju. Īpaši mīļas man ir vecās padomju filmas, piemēram, "Kaukāza gūstekne" un tamlīdzīgas. Komēdiju skatoties, tu vari aizmirst par visu uz pasaules," atzīst Jana. Mājās no koncertiem Janu gaida pūdelīte Pepina, kas esot ļoti mīļa radība un nodēvēta itāļu vārdā. Bet visvairāk Janas veiksmēm un neveiksmēm jūtot līdzi viņas vecāki.
Savukārt visvairāk draugu Janai esot viņas fanu klubā. "Tik daudzi man raksta vēstules, tās ir tiešām mīļas. Sūta ne tikai no Latvijas, bet arī no citām valstīm, un esmu laimīga, ka cilvēki mani mīl," uzsver Jana Key.
Ikvienam no mums arī ir iespēja rakstīt dziedātājai, adrese - Rīga, LV 1084, pasta kastīte 387.

Citu datumu laikraksti

 • “Esmu tāds kā citi...”

  Māris Vīgups, divdesmitgadīgs frizieris, ļoti jauns un talantīgs. Jauks cilvēks -tāds kā citi jaunieši. - Māri, kā radās doma - kļūt par frizieri? -...

 • Ansamblī “Atspulgs” meitenes dzied no 1.klases

  Šķiet, ka Alūksnes rajonā un tās apkārtnē "Atspulgs" nav svešs.Šķiet, ka Alūksnes rajonā un tās apkārtnē "Atspulgs" nav svešs. Četras talantīgas...

 • Absolventu diena ģimnāzijā

  25. janvāris - absolventu diena Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā.25. janvāris - absolventu diena Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijā. Tā ir...

 • Pabeidz anekdotes!

  Vai tu esi asprātīgs un proti stāstīt anekdotes?Vai tu esi asprātīgs un proti stāstīt anekdotes? Piemēram, šādi: "Viens suņa īpašnieks stāsta...

 • Mana māja – mana pils

  Gadījums no dzīves. Kādā jaukā sestdienas pēcpusdienā, kad man bija brīva diena, varēju mierīgi baudīt tēju un vērot labu filmu, pie durvīm...

 • Visi nevar būt mūsējie

  Vieniem viņš patīk, citos izraisa atklātu nepatiku. Klausoties mūziķa izpildītās dziesmas, top skaidrs, ka repera Ģirta Rozentāla jeb Ozola dzimtais...