Apbalvo čaklākos izplatītājus

Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.

Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas skolēnus svētdien Rīgā apbalvoja kā vienus no čaklākajiem UNICEF atklātņu izplatītājiem.
Šoreiz UNICEF Latvijas Nacionālās komitejas rīkotajā Ziemassvētku atklātņu izplatīšanas akcijā iesaistījās desmit Gaujienas vidusskolas skolēni. Veiksmīgākie kartīšu izplatītāji - Dana Kūma, Artūrs Fedins un Andrejs Paisums - Rīgas kafejnīcā "Double Coffee" saņēma pārsteiguma balvas.
Gaujienas vidusskola atklātņu izplatīšanā iesaistās sesto gadu. Tā ir vienīgā UNICEF atbalsta skola Alūksnes rajonā. Šoreiz skolēni savā un kaimiņu pagastā izplatīja 500 atklātnes. Gaujienas vidusskolas direktora vietnieks ārpusklases darbā Andrejs Puļļa uzsver, ka skola atklātņu izplatīšanas akcijā noteikti iesaistīsies arī nākamgad. Kopumā visā Latvijā 16 skolas pērn izplatīja 6494 atklātnes par 1624 latiem.
Pirmo UNICEF atklātni radīja 1949.gadā, kad meitene Jitka Samkova uzzīmēja UNICEF veltītu zīmējumu, pateicoties par palīdzības sniegšanu karā izpostītajam ciematam toreizējā Čehoslovākijā, kur dzīvoja arī viņa. Meitenes zīmējums kļuva par pirmo atklātni. Līdzekļi, kas iegūti par šī atklātnēm, dod iespēju īstenot palīdzības programmas bērniem visā pasaulē.

Citu datumu laikraksti