Ape ir mainījusi savu seju

Tā šogad ir teikuši ne tikai Apes iedzīvotāji, bet arī pilsētas viesi, apciemojot mūsu mazpilsētu pēc ilgāka laika.

Tā šogad ir teikuši ne tikai Apes iedzīvotāji, bet arī pilsētas viesi, apciemojot mūsu mazpilsētu pēc ilgāka laika. Sakoptāko teritoriju un lauku sētu īpašniekus godināja Valsts svētku pasākumā, kas notika tautas namā.
Čaklajiem apkārtnes veidotājiem pateicības vārdus veltīja Apes pilsētas domes priekšsēdētāja Astrīda Harju. Domes deputāte Veronika Ābolkalne, kura arī šogad vadīja konkursu "Par sakoptāko sētu", pasniedza balvas labākajiem vairākās nominācijās. Saskaņā ar nolikumu, atsevišķi vērtēja organizāciju, iestāžu un uzņēmumu ēkas un teritorijas. Par rūpīgu un regulāru teritorijas sakopšanu šajā grupā dāvanu un godinājumu (iestiklotā rāmītī) saņēma Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola un kafejnīca "Krodziņš".
Vairāki kolektīvi bija izpelnījušies vērtēšanas komisijas atzinību, kaut arī nebija īpaši pieteikti konkursam. Tos uzteica un apbalvoja ar Rasmas Harju jauno grāmatu "Ar Dāvja Ozoliņa vārdu".
Starp tiem ir veikals "Frēzija", kas iepriecināja apeniešus ar savdabīgām floristikas "sēnēm". Veikals "Fana" pircējus sagaida ar jaunu jumtiņu, margām un velorežģi. Regulāri apkārtni sakopj Ceļu pārvaldes Apes iecirknis. Apes arodvidusskola tika uzslavēta par bijušās dārzniecības akmens mūra atjaunošanu. Pie Apes domes komunālās nodaļas ierīkots atpūtas stūrītis. Tika uzslavēts Anitas Harju uzsāktais darbs Apes pilsētas domes apkārtnes sakopšanā, kā arī Irīdas Zvejnieces veikums vidusskolas teritorijā.
Individuālo māju un to teritoriju grupā konkursa organizatoru balvu un godinājumu saņēma Ņina Kalekaure. Par regulāri un rūpīgi koptām mājām pilsētā uzslavas saņēma: Silvija Vīksna, Viktors Birovs, Larisa Tuvikene, Iluta Apine, Maija Kārkliņa. Žūrija pamanīja un atzinīgi novērtēja atsevišķus veiksmīgi izveidotus vides elementus: Dzidras Straujas interesanti apaudzēto žogu, Aldas Kalekaures gaumīgi iekārtoto ielas malu, bet Aigija Kalniņa savā pagalmā atradusi interesantu pieeju vietējo dolomītakmeņu pielietojumā.
Lauku sētu vērtējumā par sakoptākajām atzina Līvu, Pūdistu, Latiku ģimeņu sētas. Īpašu ievērību guva Ināras Soloveiko mājas norāde.
Daudzdzīvokļu māju grupā uzslavēja Skolas ielu 3, kur par skaistām puķēm no agra pavasara līdz vēlam rudenim gādā Maiga Sāre, Diāna Liepiņa un citi iemītnieki. Šī māja iepretī tautas namam ir kā vizītkarte iebraucējam, kas tuvojas pilsētas centram. Par lielo puķu daudzveidību atzinību saņēma "Ilgu" māju iedzīvotāji.
"Zelta slotu" komisija šoreiz nevienam nepiešķīra cerībā, ka atsevišķu māju iedzīvotāji (Avotu, Robežu, Dzirnavu un Stacijas ielā) nākamgad saņemsies un spēs sakopt savas sētas. "Mudinām viņus rūpēties par apkārtni," stāsta V.Ābolkalne.
"Ja nav iespējams visu veikt saviem spēkiem, var sarīkot talkas, aicinot palīgus." "Uzskatām, ka pilsētas iedzīvotājiem vairāk būtu jārūpējas par iznomāšanā paņemto zemju apkopšanu, kā arī savlaicīgi jāsastrādā iegādātā malka."
Domājot par konkursa turpinājumu nākamajā gadā, deputāte saka: "Apē ir ļoti daudz skaistu, sakoptu māju. Gribētos, lai vairāk dalībnieku piesakās konkursam. Nolikumā paredzēts, ka pieteikt sakoptākās sētas var ne tikai paši īpašnieki, bet arī radi, draugi, kaimiņi."
Šāds konkurss ne tikai veicina vides sakoptību pašvaldībā, bet arī rosina padomāt par savdabīgiem, atšķirīgiem elementiem: norādēm, soliņiem, žogiem.

Citu datumu laikraksti

 • Eiropas Savienība dod, nevis lūdz paņemt

  Līdz šā gada 31. decembrim ikvienam lauksaimniecībā izmantojamās zemes, kuras platība ir vismaz viens hektārs, apstrādātājam ir iespējams veikt...

 • Policija informē

  Sabojā dzērienu automātu. Alūksnē, Ezera ielā, sporta zālē sabojāts dzērienu automāts. Policijā iesniegums par to saņemts 25.novembrī.Sabojā dzērienu...

 • Policija meklē

  Alūksnes rajona policijas pārvalde meklē bez vēsts pazudušo Antonu Rengeli (personas kods 051052-12652), kurš pazudis 2003.gada 12.novembrī.Alūksnes...

 • Piedāvā dažādus kultūras pasākumus

  O.Vācieša jubileja. 29.novembrī pulksten 15.00 Alūksnes rajona Trapenes kultūras namā - O. Vācieša atceres pasākumi.O.Vācieša jubileja - 29.novembrī...

 • Var iepazīties ar Tibetas mākslu

  Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada 18.janvārim var aplūkot izstādi "Tibetas māksla Ķīnā".Ārzemju mākslas muzejā Rīgā līdz nākamā gada...

 • Latvijas rasols ir Ginesa rekordu grāmatā!

  "Lielāko rasolu, kura svars bija 3277 kg, savā 10 gadu jubilejā pagatavoja uzņēmums Spilva (Latvija) 2002. gada 1. septembrī starptautiskajā izstāžu...