Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ape īsumā

Rīga ◆ Ministru kabineta sēdē konceptuāli apstiprināts Aizsardzības ministrijas sagatavotais protokollēmuma projekts “Par Nacionālo Bruņoto Spēku mācību infrastruktūras attīstību un paplašināšanu”. Tas paredz attīstīt un paplašināt mācību infrastruktūru – Ādažu poligonu un mācību bāzi “Lāčusils”, lai stiprinātu Nacionālo Bruņoto Spēku kaujas un uzņemošās valsts atbalsta spējas. Lai attīstītu mācību bāzes “Lāčusils” iespējas un mazinātu Ādažu bāzes un poligona noslodzi, paredzēts paplašināt “Lāčusila” teritoriju. Mācību lauka izveidei nepieciešamās zemes teritorijas atrodas Alūksnes un Apes novados. Aizsardzības ministrijā uzsver, ka teritorijas paplašināšana neskars privātpersonu īpašumus, bet tikai Zemkopības ministrijas valdījumā esošās zemes vienības vai to daļas atbilstoši panāktajai vienošanai. Plānots, ka militārajām mācībām tur varēs izmantot aptuveni 3300 hektārus.

Ape ◆ Erudīcijas spēles “Prāta laboratorija” 2.kārta Apē gada nogalē pulcēja 21 komandu un vairāk nekā 100 dalībniekus no Apes, Alūksnes, Veclaicenes, Jaunlaicenes, Ilzenes un Rīgas. Par 2.kārtas uzvarētājiem kļuva komanda “Poļu zvejnieki”, kurā startēja Jānis Polis, Solveiga Selga un Ilze Zvejniece. Līdz šim Apē notikušas divas “Prāta laboratorijas” spēles. Arita Zvejniece, kas ir viena no organizatorēm, informē, ka abu spēļu kopējā banka bijusi 165 eiro. Komandas “Kavētāji”, “Deals”, “Neprātīgi prātīgo partija” un “Poļu zvejnieki” iegūto naudas balvu ziedojušas Alūksnes un Apes novada fonda akcijai “Pils lauvām”. A.Zvejniece atklāj – tas devis ierosmi  Lieldienās rīkot labdarības “Prāta laboratorijas” spēles kārtu. Nākamā “Prāta laboratorijas” kārta notiks 30.janvārī Apes tautas namā pulksten 18.00. Pieteikšanās līdz 27.janvārim pa e-pastu “[email protected]il.com”.

Ape ◆ 1.janvārī apmēram pulksten 5.30 Tirgus ielā saņemta informācija, ka divus vīriešus piekāvušas pagaidām nenoskaidrotas personas.

Gaujiena ◆ 31.decembrī pēc pulksten 16.00 automašīnu “VW Passat” 1986.gadā dzimis vīrietis vadīja 1,02 promiļu alkohola reibumā. Sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

Ape ◆ 4.janvārī apmēram pulksten 16.00 Parka ielā pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu automašīnu uzbrauca elektrības sadales skapim, to sabojājot. Autovadītājs no notikuma vietas aizbrauca, neziņojot policijai. Sākta administratīvā lietvedība.

Citu datumu laikraksti