Apē izveido galdniecības darbnīcu

Alsviķu pagasta zemnieku saimniecības “Zemītes” īpašnieks Ivars Kļaviņš Apē, kādreizējās pienotavas ēkā, ir izveidojusi galdniecības darbnīcu.

Alsviķu pagasta zemnieku saimniecības "Zemītes" īpašnieks Ivars Kļaviņš Apē, kādreizējās pienotavas ēkā, ir izveidojusi galdniecības darbnīcu. Tādējādi Apes iedzīvotājiem ir radītas divas darba vietas, bet, iespējams, ar laiku to skaitu palielinās.
"Pirms apmēram septiņiem gadiem Apē likvidēja pienotavu, man piedāvāja šo ēku iegādāties. Sešus gadus tā nebija apdzīvota. Zināju, ka tuvākajā apkārtnē nav galdniecības un ka cilvēki pēc šiem pakalpojumiem dodas uz Alūksni, tādēļ radās ideja par galdniecības darbnīcas iekārtošanu. Apē tā ir atvērta apmēram divas nedēļas. Alūksnes rajonā nodarbojamies arī ar kokapstrādi un gatavojam šķeldu," stāsta I.Kļaviņš.
Pašlaik galdniecības darbnīcā Apē gatavo to, ko pasūta.
"Pašlaik gatavojam logus un gultas karkasu. Pārāk sarežģītus elementus sākumā negribētu veidot. To varētu veiksmīgi darīt tad, kad darbinieki būs iepraktizējušies un iemācījušies strādāt ar jaunajām galdniecības iekārtām, kas ir iegādātas. Pašlaik pasūtījumus veic gan fiziskas, gan juridiskas personas - pārsvarā alūksnieši, bet ir arī apenieši. Sadarbojamies ar Apes veikalu, kas ir pasūtījis mēbeles. Manuprāt, pirmo veikala pasūtījumu veiksmīgi izpildījām, tagad ir jau nākamais. Pasūtījumus veidojam no tāda koka, kā pasūtītājs vēlas," saka I.Kļaviņš.
Viņš uzsver, ka pagaidām darbnīcā ir nodarbināti divi strādnieki.
"Šķiet, ka viņi nevarēs izpildīt darbu apjomu, jo pasūtījumu nav maz, tādēļ būs jāpieņem vēl kāds darbinieks. Pašlaik cilvēki vēl īsti nezina, ko tieši no koka varam izgatavot. Kad informācijas par mūsu darbību būs vairāk, pieļauju, ka pasūtījumu skaits palielināsies," vērtē I.Kļaviņš.

Citu datumu laikraksti

  • Bērniem un jauniešiem rīko estrādes konkursu

    Kultūras portāls SVLV (www.sv.lv) sadarbībā ar Ozolnieku tautas namu un Ozolnieku novada domi 14.maijā organizēs trešo bērnu un jauniešu estrādes...

  • Pašvaldībā ir jauna sekretāre

    No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres pienākumus veiks Anita Gasperte.No šodienas, 12.aprīļa, Zeltiņu pagasta padomē sekretāres...

  • Aizdegas ventilācijas iekārta

    10.aprīlī pulksten 6.03 Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Alūksnes brigāde saņēma izsaukumu uz SIA “Alta S” maizes kombinātu.10.aprīlī...