Apē organizē fotomirkļu konkursus

Ir noslēdzies fotomirkļu konkurss “Vasara Apē”, kura mērķis bija iegūt fotogrāfijas ar vasarīgām dabas ainavām Apes pilsētā un pagastā. Fotomirkļu konkursam iesūtīja 69 fotogrāfijas, kurās ir iemūžinātas brīnišķīgas dabas ainavas un skaistie vasaras ziedi Apē.
Apes novada jaunatnes lietu speciāliste Klinta Bernarte informē, ka galvenā balva par piedalīšanos konkursā ir brīvbiļetes divām personām uz kādu paša izvēlētu kultūras maksas pasākumu, kas notiks Apes tautas namā rudens sezonā.

Kāpēc piedalīties?
“Galveno balvu par piedalīšanos fotomirkļu konkursā “Vasara Apē” ieguva Apes pilsētas jauniete Zane Lejniece-Puķe ar iesūtītām 69 fotogrāfijām. Balvu nodrošināja Apes tautas nams. Savukārt oktobrī ir izsludināts fotokonkurss “Rudens Apē”, kuram fotogrāfijas var iesūtīt līdz 20.decembrim. Tā mērķis ir iegūt fotogrāfijas ar skaistām un atpazīstamām Apes pilsētas un pagasta skatu vietām un dabas ainavām rudenī,” stāsta K.Bernarte.
Konkursā aicināti piedalīties jaunieši. “Vēro Apes skaistākās, atpazīstamākās vai pat savas mīļākās vietas rudenī (Vaidavu, klintis, kokus, pļavas, ēkas, ceļa zīmes u.c. rudenīgus dabasskatus). Nofotografē Api rudenīgajā ainavā un sūti K.Bernartei vai Apes tautas nama vadītājai Ilvai Sārei elektroniski. Vērtējot fotogrāfijas, tiks ņemta vērā attēla kvalitāte, kvantitāte, attēlā redzamās dabas ainavas rudenīgums un Apes pilsētas un pagasta teritorijas atpazīstamība. Jāņem vērā,  ka fotogrāfijai ir jābūt bez cilvēkiem. Konkurss notiek sadarbībā ar Apes tautas namu,” saka K.Bernarte.

Izmantos publicitātei
Viņa uzsver - konkursu rīko Apes pilsētas vizuālā tēla veicināšanai, jo šobrīd diemžēl pilsētai trūkst fotogrāfiju. “Kad vajag kādu fotogrāfiju publiskām vajadzībām, tad jāizmanto arhīva foto, tāpēc rīkojam konkursus, lai vēlāk šos foto izmantotu dažādiem materiāliem, piemēram, kalendāros vai bukletos. Jāteic, konkurss tiek rīkots visu gadu, tāpēc attēli būs visos gadalaikos. Noslēdzoties fotokonkursam “Rudens Apē”, veidosim fotogrāfiju izstādi Apes tautas namā. Konkurss paredzēts jauniešiem, lai veicinātu viņu redzējumu par Apes ainavām, taču, ja arī vecāka gada gājuma cilvēki iesūtīs fotogrāfijas, tās ar prieku pieņemsim. Šoreiz konkursā “Vasara Apē” foto iesūtīja viena pretendente - cerēsim, ka fotokonkursā “Rudens Apē” būs lielāks dalībnieku skaits,” skaidro K.Bernarte.
— Linda Līdaka

Citu datumu laikraksti

  • Par to, ko atļaujamies

    Šonedēļ divu dienu laikā notikuši divi gadījumi par “Alūksnes Ziņu” darbību, kas raisa pārdomas. Par to, ko atļaujamies (kādas personas ieskatā - par...

  • Kā vērtēt vēlēšanu rezultātus?

    Aizvadītajā nedēļā 954 vēlēšanu iecirkņos Latvijā un 121 vēlēšanu iecirknī ārvalstīs notika 13.Saeimas vēlēšanas. Vēlēšanu iecirkņos savu balsi...

  • Vēlēšanas atgādina aklo randiņu vai veikala reklāmu

    Šogad 13.Saeimas vēlēšanas mūsu pusē iekrita vienā dienā ar svecīšu vakaru. Savu balsi nodevu iepriekšējā dienā, jo nekādi to nevarēju savienot ar...