Apē - septiņi dziedošie “cālēni”

Gatavojoties Alūksnes rajona konkursam “Cālis 2008”, Apes mazo dziedātāju balsis noklausīties un izvērtēt viņu uzstāšanos 15.februāra pēcpusdienā sanāca gan žūrija, gan bērnu radi, draugi un citi klausītāji.

Gatavojoties Alūksnes rajona konkursam "Cālis 2008", Apes mazo dziedātāju balsis noklausīties un izvērtēt viņu uzstāšanos 15.februāra pēcpusdienā sanāca gan žūrija, gan bērnu radi, draugi un citi klausītāji.
Kopā ar Pepiju meklē prieku
"Cālēnus" satikt bija atnākusi jautrā Pepija Garzeķe, kuru atveidoja Gunta Brante, un viņas trīs mazie draugi. Izrādās, ka Pepija ir arī prieka meklētāja! Prieku viņai izdevās atrast, sastopot gan lielos "prieka ražotājus"žūriju, gan mazos bērnus, kas prot dziedāt un nebaidās kāpt uz skatuves pie mikrofona. Žūrijas sastāvā bija Sandra Oto, Lāsma Tomiņa, Santa Sāre, Iluta Apine un Aiva Zaķe.
Tas ir tāds priecīgs skaitlis – 7 , un tikpat bija arī Apes bērnu vecumā līdz 6 gadiem, kas vēlas dziedāt. Jaunākajai dalībniecei Dārtai Elīzai - tikai 2 gadi un 9 mēneši. Košajā meiteņu pulciņā bija arī viens puisis - Edgars Mucenieks.
Visi jaunie solisti - vienas "cāļumātes" bērni
Visi jaunie solisti šoreiz bija Apes pirmsskolas izglītības iestādes "Vāverīte" mūzikas skolotājas Marikas Čerņavskas audzēkņi. Apbrīnojami, ka Marika pa šiem gadiem - kopš deviņdesmito gadu sākuma - šiem konkursiem sagatavojusi jau 103 audzēkņus.
Katram bērnam bija jādzied divas dziesmas. Sniegainas, saulainas, arī par savām rotaļlietām, dzīvnieciņiem. Jābrīnās par bērnu drosmi - nevienam uz skatuves mammas palīdzību nevajadzēja. Nokāpt no skatuves meitenēm kā džentlmenis palīdzēja vienmēr draudzīgais Bruno Ābolkalns. Viņš, tāpat kā Ulrika Lība Tetere un Signe Ēvele, veltīja dziesmu Pepijai dzimšanas dienā. Muzikālu sveicienu šie mazie dziedātāji skolotājas S.Oto vadībā izpildīja arī kopā ar citiem Alūksnes mūzikas skolas Apes mācību punkta audzēkņiem.
Kā apsveikums visiem izskanēja Alūksnes mūzikas skolas Apes mācību punkta audzēkņu (Pepijas draugu) dziedātās dziesmas. Savukārt mazā viešņa - viena no Alūksnes pilsētas konkursa "Cālis 2008" uzvarētājām Patrīcija Marķitāne - ne vien sniedza jauku priekšnesumu, bet arī neslēpa, ka viņai Apē ļoti patīk.
Katram "cālim" piešķir kādu titulu
Kamēr žūrija apspriedās, jautrā Pepija visus bērnus aicināja uz "putniņdeju". Pie reizes mazajiem ļoti aizraujoša likās iespēja aptaustīt Pepijas burkānkrāsas bizes - šķiet, ka tās bija īstas!
Katram "cālim" tika piešķirts kāds tituls un, protams, arī balvas un ziedi, aplausi un bučas. Titulu "Centīgākais cālis" saņēma Heilija Pelaka, "Sapņainākais cālis " bija Anete Patrīcija Uskliņa, "Koķetīgākā cāļa" nosaukums tika piešķirts Lorai Graudai. Par "Mīlīgāko cāli" žūrija atzina Loretu Fedotovu. "Cālis - saulstariņš" bija Dārta Elīza Bērziņa, "Cālis – malacītis" - Liāna Gailīte. Edgars Mucenieks saņēma titulu "Sportiskākais cālis".
Uz rajona konkursu, kas notiks 23.februārī Alsviķos, no Apes brauks Dārta Elīza, kura saņēma arī skatītāju simpātiju balvu, kā arī Liāna Gailīte.
Aicina padomāt par bērna talanta attīstību
"Vislielākais paldies audzinātājai Marikai, kas mūs pierunāja pieteikties konkursam," teica mazās veiksminieces Liānas māmiņa Dagnija. "Nedomājām, ka Liāna varēs uz skatuves nodziedāt kādu "īstu" dziesmu, jo mājās viņa trallināja tikai pašas sacerētas dziesmiņas..."
"Paldies Pepijai un viņas draugiem, kā arī draugu vecākiem par lielo darbu, ko visi kopā ieguldīja šī pasākuma sagatavošanā un norisē!" saka Apes tautas nama direktore Ilva Sāre.
"Domājot par nākamo konkursu, aicinu muzikālo bērnu vecākus padomāt par savu bērnu talanta attīstību," saka Ilva. "Nav viegli visu daudzo konkursantu sagatavošanu un dziesmu izvēli uzņemties vienam pedagogam, ja ir arī vēl vairāki citi, kas to varētu veikt," uzskata I.Sāre. "Ja vecāki vēlas, lai mazā dziedātāja talants tiktu ieraudzīts arī tālāk, ir svarīgi konkursam gatavoties jau laikus, domāt par fonogrammām. Mēs dzīvojam šovu pasaulē, un tā ir realitāte," viņa uzsver.

Citu datumu laikraksti

 • Vakcinācija efektīvāka bijusi lapsām

  Pārbauda vakcīnu iedarbību pret trakumsērgu.Pārbauda vakcīnu iedarbību pret trakumsērgu Pārtikas un veterinārā dienesta laboratorijās pārbaudīta...

 • Receptes

  Zivju kroketes Kilograms vārītas vai ceptas zivs (zandarts, līdaka, menca), 100 g sviesta, 100 g rīsu, 3 olas, 100 g siera, sāls, pipari, 2 sīpoli,...

 • Copes kalendārs

  20. – 21.februāris. Ja gaisa temperatūra nav mīnusos, tad labi lomi gaidāmi jūras makšķerniekiem, jo butes ir iznārstojušas un tagad meklē barību,...

 • Lācis pie raķetēm

  ASV turpinās kampaņa par tiesībām valdīt Baltajā namā.ASV turpinās kampaņa par tiesībām valdīt Baltajā namā. Kurš būs Amerikas boss? ASV pavalstis...

 • Žurkas gadā trīskāršojas kāmīšu cenas

  Pekina. Sākoties Žurkas gadam, Ķīnā trīskāršojušās kāmīšu cenas. Šie dzīvnieki tiek uzskatīti par laimes nesējiem, turklāt cilvēki tos uztver daudz...

 • Pašvaldība algo poltergeista izdzinēju

  Lielbritānija. Izlingtonas pašvaldība noalgojusi ekstrasensu poltergeista izdzīšanai no kāda īres nama, kura iedzīvotāji draudēja atstāt savas...