Apes pašvaldība budžetu šogad plāno tikai nedaudz lielāku kā pērn

Apes pilsētas dome drīzumā iesniegs Valsts kasei 2004.gada pārskatu. Tajā norādīts, ka pašvaldība ir ņēmusi aizdevumu no Valsts kases Apes vidusskolas renovācijai.

Apes pilsētas dome drīzumā iesniegs Valsts kasei 2004.gada pārskatu. Tajā norādīts, ka pašvaldība ir ņēmusi aizdevumu no Valsts kases Apes vidusskolas renovācijai.
"Uz šā gada 1.janvāri parādsaistības ar Valsts kasi ir 89 500 latu. Maksājumus veicam, pamatojoties uz Valsts kases noteikumiem - reizi ceturksnī. Šogad mums būs jāmaksā 6800 latu un kredītprocentos - 5413 latu," laikrakstam stāsta Apes pilsētas domes galvenā grāmatvede Larisa Tuvikene.
Pērn no parāda samaksāti 6000 latu, bet kredītprocentos - nedaudz mazāk. "Rajona padome no Ceļu fonda rezerves līdzekļiem pērn piešķīra avansā 5000 latus ielu apgaismojuma rekonstrukcijai. Katru mēnesi 170 latus atskaita no ceļu uzturēšanai paredzētajiem līdzekļiem," stāsta L.Tuvikene.
Pašvaldības apgrozījums mēnesī ir vidēji 31,5 tūkstoši latu.
"Pavasarī, kad sāk maksāt nekustamā īpašuma nodokli, ienākumi palielinās. Pērn tas iekasēts 78 procentu apmērā," skaidro galvenā grāmatvede. Viņa atzīst, ka problēmas tāpat kā citās pašvaldībās sagādā nodokļu nemaksātāji.
""Dome noslēgusi līgumu ar firmu "Kredītreforma", kas nodarbojas ar parādu piedziņu. Nelielu summu esam saņēmuši. Parādnieki ir no 1999.gada un pat vēl agrāka laika perioda," uzsver L.Tuvikene.
Nekustamā īpašuma nodokļa parāds sasniedzis 1782 latus, tajā skaitā par ēkām - 157 lati, bet komunālo maksājumu parāds ir apmēram tūkstotis latu.
Pašvaldība gada beigās bija plānojusi saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokli 157 512 latu, bet saņēma gandrīz 161 000 latu. Ziedojumu pērn pašvaldībai nav bijis.
Pašvaldības 2005. gada plānotais budžeta apjoms ir tikai nedaudz lielāks nekā pērn - 382 602 lati. Pērn tas bija 378 637 lati.

Citu datumu laikraksti

  • Invalīdi var uzdot jautājumus

    Labklājības ministrija informē, ka ir pieejams jauns bezmaksas tālrunis - 8002080, uz kuru zvanot cilvēki var saņemt atbildes uz jautājumiem par...

  • Vēlas noteikt stingru darba aizsardzību

    Zemkopības ministrija ir izstrādājusi un iesniegusi valdībai izskatīšanai noteikumu projektu par darba aizsardzības prasībām mežsaimniecībā.Zemkopības...

  • Pilsētā autobusu kustības saraksti būs

    “Alūksnes Ziņās” ir vērsušies vairāki lasītāji un izteikuši priekšlikumu, ka Alūksnes autopieturās, kas atrodas pilsētas teritorijā, vajadzētu...